Skip to content

Co je soubor DCR?

7 de Červenec de 2021
dcr files 586faf1f5f9b584db30ca49f

Digital Camera Raw nebo přípona souboru DCR může být soubor Kodak Raw Image. Jedná se o nekomprimované a nezpracované obrazové soubory uložené v digitálním fotoaparátu Kodak. Některé soubory s příponou DCR mohou být místo toho soubory Shockwave Media, které se používají k ukládání webových her. Mezi další, méně běžné formáty využívající rozšíření DCR patří datové protokoly AstroVIEW X, binární zdroje komponent Delphi, videa z digitálního soudního záznamníku a videozáznamy Liberty.

Jak otevřít soubor DCR

Soubory DCR, které jsou soubory Kodak Raw Image, lze otevřít pomocí Able RAWer, GIMP, Adobe Photoshop a dalších běžných fotografických a grafických nástrojů. Pokud jste si jisti, že soubor DCR, který máte, není souborem Kodak Raw Image, může to být místo toho soubor Shockwave Media. Pokud stále máte přístup k některé z ukončených produktů Adobe (Adobe Director nebo Adobe Shockwave Player), je to další způsob, jak jej otevřít. iSwiff pro macOS také může fungovat. Pokud se pokoušíte otevřít jeden z méně běžných formátů uvedených výše, vyzkoušejte kroky uvedené pro příslušný soubor:

  • Protokol dat AstroVIEW X: Vyzkoušejte editor textových souborů, například Poznámkový blok ve Windows, nebo některý z několika dalších textových editorů.
  • Binární zdroj komponent Delphi: Otevírá se Delphi.
  • Video s digitálním soudním záznamníkem: Software pro přehrávání a nahrávání dostupný od BIS Digital.
  • Nahrávání videa Liberty: Software pro přehrávání a nahrávání dostupný od Liberty Recording Solutions.

Vzhledem k četným formátům, které mohou používat rozšíření DCR (stejně jako počet podpůrných programů), možná zjistíte, že program, který jste nainstalovali, je nakonfigurován jako výchozí otevírací program pro soubory DCR. Vždy existuje možnost změnit přidružení souboru.

Jak převést soubor DCR

Protože ne všechny soubory DCR jsou vytvořeny ze stejného programu, je nejlepší převést soubor DCR pomocí konkrétního softwaru, který jej vytvořil. Například DCR, což je obrazový soubor, lze otevřít ve Photoshopu nebo pomocí bezplatného převaděče obrázků a poté uložit do nového formátu, jako je JPG, PNG a další. Liberty Recording Solutions DCR soubory lze převést na WAV nebo WMA pomocí Liberty Court Recorder. Soubor DCR můžete také exportovat do PDF pomocí vloženého souboru WMV. Výsledný soubor WAV nebo WMA lze poté převést do formátu MP3 nebo jiného zvukového formátu pomocí bezplatného převaděče zvuku. Pokud máte soubor DCR, který je souborem videa nebo v jiném formátu, zkuste pomocí programu, který jej vytvořil, exportovat data do nového populárnějšího formátu, například MP4 nebo SWF.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře a vyzkoušeli jste všechny výše uvedené návrhy, zkontrolujte, zda přípona souboru čte „.dcr“ a ne něco, co vypadá podobně. Ve skutečnosti je opravdu snadné zaměnit jinou příponu souboru pro DCR, protože několik dalších je napsáno podobně. Například DRC sdílí všechna stejná písmena, ale používá se pro soubory objektů práv DRM. Pravděpodobně můžete otevřít jeden pomocí textového editoru, ale ne ostatní programy uvedené výše. DC je další, který je vyhrazen pro soubory DesignCAD Design. Nelze otevřít soubor DCR pomocí otvírače DC, ani použít program kompatibilní s DCR k otevření souborů DC. Mohlo by zde být uvedeno několik dalších příkladů, ale máte představu. Pokud máte na konci názvu souboru jinou příponu souboru než DCR, pak je to pravděpodobně ve zcela jiném formátu a pro otevření / převod budete potřebovat jiný program v počítači. FAQ

  • Jak otevíráte webové hry se soubory .DCR?

    Vzhledem k tomu, že aplikace Adobe Flash a Shockwave byly ukončeny a většina prohlížečů již tuto technologii nepodporuje, budete muset použít starší prohlížeč, například Internet Explorer (před formálním vypnutím), s nainstalovaným správným pluginem. I tehdy se mohou vyskytnout chyby a pády.

  • Jak extrahujete webové hry ze souboru .DCR?

    Pokud vás zajímají prostředky, které tvořily staré webové hry, neexistuje dokonalý způsob, jak extrahovat obsah souboru .DCR, ale můžete použít freewarový nástroj Offzip (přejděte dolů na stránku a podívejte se na jeho odkaz ke stažení) na přistupujte k většině tohoto obsahu s trochou maziva na lokty.