Skip to content

Co je soubor DDL?

4 de Srpen de 2021
ddl files 5a79c004fa6bcc0037a92323

Soubor s příponou DDL je soubor jazyka SQL Data Definition Language. Jedná se o soubory prostého textu, které obsahují příkazy používané k popisu struktury databáze, jako jsou její tabulky, záznamy, sloupce a další pole. Například při dodržení určitých pravidel syntaxe může soubor DDL využívat VYTVOŘIT příkaz k vytváření domén, znakových sad a tabulek. Mezi další příklady příkazů patří DROP, RENAME, a ZMĚNIT. Termín DDL se také používá v obecném smyslu k popisu jakéhokoli jazyka, který odkazuje na data nebo datové struktury, takže ne každý soubor jazyka pro definici dat používá příponu souboru .DDL. Ve skutečnosti spousta souborů jazyka SQL Data Definition Language končí na .SQL.

Jak otevřít soubor DDL

Soubory DDL lze otevřít pomocí EclipseLink nebo IntelliJ IDEA. Další způsob, jak otevřít soubor DDL, je pomocí aplikace, která podporuje čtení textových souborů, jako jsou ty, které jsme ručně vybrali v tomto seznamu nejlepších editorů volného textu. Na stránce stahování IntelliJ IDEA jsou dva odkazy pro program Windows, macOS a Linux. Jedno stažení vám poskytne Ultimátni vydání a druhé je pro Společenství edice. Oba mohou otevírat a upravovat soubory DDL, ale pouze Společenství možnost je open-source a zdarma; druhý je zdarma pouze během zkušební doby. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor DDL, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději nechali otevřít jiný soubor DDL jiným nainstalovaným programem, podívejte se do našeho průvodce provedením této změny ve Windows.

Jak převést soubor DDL

Většinu typů souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nevíme o žádných konkrétních, které by mohly převádět soubory s příponou .DDL. Protože se tato přípona souboru jeví jako velmi neobvyklá, je nepravděpodobné, že existuje mnoho možností pro převod souborů DDL do různých formátů. Jedna věc, kterou můžete zkusit, je otevřít soubor DDL jedním z výše uvedených otevíračů souborů a poté použít tento program Soubor nebo Vývozní nabídku pro uložení souboru do jiného formátu. Většina programů podporuje tento typ převodu, takže existuje velká šance, že to udělají i ty, které jsou uvedeny výše. Další možností je použít bezplatný online převaděč Code Beautify. Může převádět spoustu textových formátů na jiné podobné formáty souborů, takže se může ukázat užitečné při převodu textu v souboru DDL do jiného formátu. Pokud to funguje, stačí zkopírovat výstupní text z převodu a vložit jej do textového editoru, abyste jej mohli uložit s příslušnou příponou souboru. Ačkoli si nejsme zcela jisti, jak praktický je tento typ převodu, IBM má tento tutoriál o rozdělení DDL, který by mohl být užitečný, pokud používáte soubor DDL s IBM Redbooks.

Stále se váš soubor neotevírá?

Pravděpodobným důvodem, proč nemůžete otevřít soubor ani po vyzkoušení výše uvedených otvíračů DDL, je to, že si pletete jiný soubor s tím, který používá příponu souboru .DDL. Některá rozšíření souborů vypadají strašně podobně, ale to neznamená, že jejich formáty souborů spolu souvisejí. Můžete například vidět, jak snadné by bylo zaměnit soubor DLL za soubor DDL, přestože se neotevírají se stejnými programy nebo používají stejný formát. Pokud skutečně pracujete se souborem DLL, určitě se vám zobrazí chyba nebo neočekávané výsledky, pokud se pokusíte otevřít soubor pomocí otvíráku souborů DDL a naopak. Totéž platí pro soubory DDD. Jedná se buď o soubory Alpha Five Data Dictionary, nebo o soubory GLBasic 3D Data, ale žádný z těchto formátů nemá nic společného se soubory jazyka SQL Data Definition Language. Stejně jako u souborů DLL potřebujete k jejich otevření zcela samostatný program. Pokud opravdu nemáte soubor DDL, prozkoumejte příponu souboru, která je připojena na konec vašeho souboru. Tímto způsobem můžete zjistit, v jakém formátu je a které softwarové programy jsou kompatibilní s tímto konkrétním souborem. FAQ

  • Co je MySQL?

    MySQL je open-source nástroj pro správu relačních databází pro online aplikace. MySQL podporuje příkazy DDL i DML.

  • Jaký je rozdíl mezi DDL a DML?

    Zatímco DDL se používá k definování datových struktur, DML (Data Manipulation Language) se používá pro zpracování skutečných dat. Příkazy DML zahrnují UPDATE, INSERT a MERGE.