Skip to content

Co je soubor DWF?

6 de Červenec de 2021
dwf files 5942df8a3df78c537b5061f9

Soubor s příponou DWF je soubor Autodesk Design Web Format vytvořený v programech pro návrh pomocí počítače (CAD). Jedná se o vysoce komprimovanou verzi souboru CAD, která je užitečná pro prohlížení, tisk a přenos návrhu, aniž by příjemce musel rozumět tomu, jak používat software, který vytvořil původní výkres. Soubor může být opravdu jednoduchý a může obsahovat pouze jeden list, nebo může mít násobky a může být složitý do té míry, že obsahuje písma, barvy a obrázky. Podobně jako formát PDF lze soubory DWF otevírat bez ohledu na hardware, software nebo operační systém, který byl k jejich vytvoření použit. Jsou také užitečné v tom, že mohou být vytvořeny způsobem, který maskuje část designu od příjemce a účinně sdílí pouze to, co chce tvůrce vidět.

Jak otevřít soubor DWF

Software Autodesk AutoCAD a Inventor, ABViewer z CADSoftTools a pravděpodobně mnoho dalších programů CAD dokáže otevírat, vytvářet a upravovat soubory DWF. Autodesk má několik bezplatných způsobů, jak můžete soubor zobrazit, aniž byste potřebovali software AutoCAD. To lze provést prostřednictvím jejich programu Design Review, bezplatného online prohlížeče Autodesk Viewer a jejich mobilní aplikace A360 (k dispozici pro iOS a Android). Autodesk dříve nabízel službu nazvanou Freewheel, která dokázala prohlížet soubory DWF online bez nutnosti jakéhokoli softwaru, ale byla ukončena v roce 2014. Bezplatný prohlížeč Navisworks 3D View také otevírá tento formát, ale také jej nelze upravit. Totéž platí pro diváka na ShareCAD.org. Software Revit od společnosti Autodesk může exportovat do formátu DWF, takže může být schopen otevřít i tyto soubory. Vytvořeno pomocí komprese ZIP znamená, že jej můžete otevřít pomocí programu zip / unzip, jako je 7-Zip. Otevření jednoho tímto způsobem vám umožní zobrazit různé XML a binární soubory, které tvoří výkres, ale nedovolí vám zobrazit design, jako byste mohli s výše uvedenými programy.

Jak převést soubor DWF

Použití AutoCADu je samozřejmě nejjednodušší způsob, jak převést soubor DWF do jiného formátu. Vyhledejte možnost v Soubor menu, nebo Vývozní nebo Konvertovat sekce. AnyDWG Any DWF to DWG Converter dělá přesně to, co byste si mysleli – převede soubor na DWG nebo DXF a může to udělat i dávkově, aby převedl několik složek souborů výkresu najednou. Podporována je také schopnost extrahovat obrázky ze souboru DWF. Možná budete moci převést na DWG pouze pomocí programu Design Review, ke kterému je připojen shora. Podrobnosti najdete v tomto příspěvku na blogu JTB World Blog. Další převodník z AnyDWG ukládá DWF do formátu PDF. AutoCAD a Design Review by měly mít schopnost ukládat také do PDF, ale pokud ne, můžete si nainstalovat bezplatnou tiskárnu PDF, která vám umožní „tisknout“ soubory do PDF. Výše uvedené převaděče AnyDWG jsou zkušební programy. Převaděč DWF na DWG je zdarma pouze pro prvních 15 převodů a převaděč PDF může uložit do PDF pouze 30krát.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Je možné, že máte soubor, který ve skutečnosti není souborem webového formátu Autodesk Design, ale místo toho se zdá, že je. Některé typy souborů používají příponu, která se hodně podobá DWF, ale to nutně neznamená, že se mohou otevřít stejným nástrojem nebo je lze převést stejným způsobem. Například soubor WDF sdílí všechny tři stejné přípony souborů jako DWF, ale místo toho se používá pro formáty jako Workshare Compare Delta a Windows Driver Foundation. Tři další příklady jsou BWF, WRF a DVT. První se používá pro speciální zvukové soubory WAV zvané soubory Broadcast Wave. Dalším formátem souboru, který je ve skutečnosti podobný Design Web Format, je Design Web Format XPS, který používá příponu souboru DWFX. Ani tento typ souboru však není kompatibilní se všemi výše uvedenými programy. Je použitelný v aplikacích AutoCAD, Design Review a Microsoft XPS Viewer (a možná i v jiných souborech pro otevírání souborů XPS). Myšlenka zde je, že pokud se váš soubor neotevře ani poté, co jste vyzkoušeli všechny výše uvedené otvírače a převaděče DWF, zkontrolujte příponu souboru a poté prozkoumejte tato písmena / čísla, abyste se dozvěděli více o formátu, ve kterém se nachází. Odtud byste neměli Nemám problém najít kompatibilní otvírák nebo převodník. FAQ

  • Co je podklad DWF?

    V AutoCADu poskytují podložení vizuální obsah a podporují uchopení a oříznutí objektu, ale nelze je spojit s výkresem. Když k výkresu připojíte podklad DWF, můžete upravit jeho polohu, měřítko nebo rotaci.

  • Jaký je rozdíl mezi soubory DWG a DWF?

    DWG je výchozí typ souboru používaný aplikací AutoCAD. Soubory byste měli ukládat ve formátu DWG, pokud je plánujete později otevřít a upravit v AutoCADu. Pokud jde o soubory DWF, můžete je zobrazit pouze v aplikaci AutoCAD – nemůžete upravovat soubory DWF. Společnost Autodesk vytvořila formát souboru DWF ke sdílení konceptů s lidmi, kteří nemají přístup k AutoCADu.