Skip to content

Co je soubor EAP?

14 de Srpen de 2021
eap files 65b70e12504549dabea1c113d601832c

Soubor s příponou EAP je pravděpodobně soubor Enterprise Architect Project. Jsou vytvořeny nástrojem CASE (Computer Aided Software Engineering) společnosti Sparx Systems s názvem Enterprise Architect. Některé soubory EAP mohou místo toho být soubory aplikace Adobe Photoshop Exposure. Ty se používají k ukládání hodnot expozice, ofsetu a gama korekce pro obrázky Photoshopu. Hodnoty jsou kontrolovány ve Photoshopu obraz > Úpravy > Vystavení Jídelní lístek. Pokud to není v žádném z těchto formátů, může to být místo toho soubor C-more Project spojený s programovacím softwarem z AutomationDirect.

EAP je také zkratka pro některé technologické termíny, které nemají s těmito formáty souborů nic společného, ​​jako např Protokol Extensible Authentication Protocol a externí pomocné napájení.

Jak otevřít soubor EAP

Soubory EAP, které jsou soubory projektu, lze otevřít pomocí programu Enterprise Architect společnosti Sparx Systems, nebo zdarma (ale v režimu pouze pro čtení) pomocí Enterprise Architect Lite. Pokud máte se souborem v Enterprise Architect potíže, podívejte se do jejich průvodce úkoly správy dat, jako je oprava, zhuštění nebo replikace souborů EAP. Adobe Photoshop se používá k otevírání souborů EAP, pokud se jedná o soubory Exposure. To se provádí prostřednictvím obraz > Úpravy > Vystavení Jídelní lístek. Na této obrazovce vyberte malou nabídku a vyberte Načíst předvolbu k vyhledání souboru.

Nástroj Adobe Photoshop Image Exposure

Stejným postupem můžete také uložit vlastní nastavení expozice ve Photoshopu; stačí si vybrat Uložit předvolbu namísto. Když je Adobe Photoshop poprvé nainstalován, je ve výchozím nastavení předinstalován s několika soubory EAP, tzv Mínus 1.0, Mínus 2.0, Plus 1.0, a Plus 2.0. Jsou uloženy v Předvolby Expozice složku instalačního adresáře programu, což je další způsob jejich použití – stačí je zkopírovat do této složky a restartovat program. Ve Windows je to s největší pravděpodobností úplná cesta: C: Program Files Adobe Adobe Photoshop Presets Exposure

Soubory EAP jsou také spojeny s eaDocX, takže můžete modely EA načíst do programů, jako je Microsoft Word. Instaluje se jako doplněk, takže sám o sobě není plně funkčním programem a nemá vlastní grafické uživatelské rozhraní. Uživatelskou příručku naleznete zde. Pokud je váš soubor v tomto formátu, je zapotřebí programovací software C-more HMI od AutomationDirect. Pokud zjistíte, že se soubor na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, jak tuto změnu provést. ve Windows.

Jak převést soubor EAP

Soubor Enterprise Architect Project lze pomocí softwaru Enterprise Architect převést na jiný formát souboru. Například můžete uložit EAP do PDF pomocí SOUBOR > Tisk do PDF Jídelní lístek. Další podporovanou konverzí je XMI (XML Metadata Interchange), která se provádí prostřednictvím BALÍK > Import Export Jídelní lístek. Pravděpodobně není důvod převádět soubor EAP, který se používá ve Photoshopu, protože je to jen sada nastavení expozice, která platí pro program Adobe Photoshop. Pokud byste náhodou dostali soubor v jiném formátu, změnilo by to jeho příponu a strukturu a zabránilo by to Photoshopu používat ho. C-more má a Soubor nabídku, kterou můžete použít k uložení projektu do jiného formátu souboru. Program podporuje další soubory jako EAP9, EPP9, EAS9 a EAS, takže můžete svůj projekt převést do těchto formátů.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Mějte na paměti, že některé soubory jen dívej se jako tento, protože přípona souboru se píše podobně. Jinými slovy, možná ani nemáte soubor EAP, a to může být důvod, proč se neotevírá pomocí výše uvedených programů. Některé příklady souborů, které by mohly být zaměněny za soubor EAP, zahrnují soubory EPS, EASM, EAS (RSLogix Symbol), EAR (Java Enterprise Archive) a EAL (Kindle End Actions).