Skip to content

Co je soubor ECM?

1 de Srpen de 2021
ecm commands 4e4c617119774b98aadfc08b50859856

Soubor s příponou souboru ECM je soubor obrazu disku ECM nebo se někdy nazývá soubor modelu chybového kódu. Jsou to soubory diskových obrazů, které ukládají obsah bez kódů pro opravu chyb (ECC) nebo kódů pro detekci chyb (EDC). Ohození ECC a EDC šetří čas stahování a šířku pásma, protože výsledný soubor je menší. Jde o to, pak soubor zkomprimovat obecným kompresorem, jako je RAR nebo jiným kompresním algoritmem, aby se velikost souboru ještě zmenšila (mohou se pak jmenovat něco jako file.ecm.rar). Stejně jako soubory ISO uchovává ECM další informace v archivním formátu, obvykle k ukládání obrazových souborů jako BIN, CDI, NRG atd. Ty se často používají k ukládání komprimovaných verzí obrazů disků videoher. Další informace o tom, jak formát souboru ECM Disc Image funguje, si můžete přečíst na webových stránkách Neill Corlett. Formát souboru Cmpro examples může také používat příponu souboru ECM, ale není o něm mnoho informací.

Jak otevřít soubor ECM

Soubory ECM lze otevřít pomocí ECM, programu příkazového řádku od Neilla Corletta, vývojáře formátu. Viz Jak používat program ECM níže uvedenou sekci pro více informací.

Soubory ECM také fungují s Gemc, ECM GUI a Rbcafe ECM. Protože soubor ECM lze komprimovat do archivu jako soubor RAR, aby se ušetřilo místo na pevném disku, možná bude nejprve nutné je dekomprimovat pomocí nástroje zip/unzip-naším oblíbeným je 7-Zip. Pokud jsou data v souboru ECM ve formátu ISO, přečtěte si část Jak vypálit soubor ISO na disk CD, DVD nebo BD, pokud potřebujete pomoc se získáním na disk. Nápovědu ke správné instalaci na flash disk najdete v části Vypalování ISO na USB. Soubory ECM, které nejsou soubory obrázků na disku, lze otevřít pomocí jednoduchého textového editoru, jako je Poznámkový blok v systému Windows, nebo pomocí něčeho pokročilejšího z našeho seznamu nejlepších editorů volného textu. Pokud celý soubor není pouze textový a pouze některé jsou zobrazitelné, můžete v textu přesto najít něco užitečného o typu softwaru, který může soubor otevřít.

Jak používat program ECM

Kódování (vytváření) a dekódování (otevírání) souboru ECM lze provést pomocí výše uvedeného programu ECM Neilla Corletta. Je to nástroj příkazového řádku, takže celá věc běží v příkazovém řádku. Chcete -li otevřít část nástroje ECM, extrahujte obsah z cmdpack (verze) ZIP soubor stažený prostřednictvím jeho webových stránek. Program, který sledujete, se nazývá unecm.exe, ale musíte k němu přistupovat pomocí příkazového řádku.

cmdpack extrahované soubory ve Windows 10

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je přetáhnout soubor ECM přímo na soubor unecm.exe program, který z něj extrahuje obrazový soubor. Chcete -li vytvořit vlastní soubor ECM, přetáhněte požadovaný soubor do souboru ecm.exe soubor. Chcete -li to provést ručně namísto přetahování, otevřete příkazový řádek (možná budete muset otevřít zvýšený) a poté přejděte do složky, která obsahuje program ECM. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je nejprve přejmenovat složku, kterou jste extrahovali výše, na něco jednoduššího cmdpack, a poté zadejte tento příkaz: cd cmdpack

Tento příkaz má změnit práci přímo do složky, kde je uložen program ECM. Vaše bude vypadat různě podle toho, kde cmdpack složka se nachází ve vašem počítači. Toto jsou příkazy, které můžete používat:

Kódování:

ecm cdimagefile
ecm cdimagefile ecmfile
ecm e cdimagefile ecmfile

Chcete -li vytvořit soubor ECM pomocí tohoto nástroje příkazového řádku, zadejte něco jako: ecm „C: Others Games MyGame.bin“

V takovém případě bude soubor ECM vytvořen ve stejné složce jako soubor BIN.

Dekódování:

unecm ecmfile
unecm ecmfile cdimagefile
ecm d ecmfile cdimagefile

Pro otevírání/dekódování souboru ECM platí stejná pravidla: unecm „C: Others Games MyGame.bin.ecm“

Jak převést soubor ECM

Výukový program na StramaXon poskytuje snadný způsob převodu ECM na BIN. Stažení uvedené na tomto webu je ve formátu RAR, takže k jeho otevření budete potřebovat program jako PeaZip nebo 7-Zip. Jakmile máte soubor ECM ve formátu BIN, můžete převést BIN na ISO pomocí programu jako MagicISO, WinISO, PowerISO nebo AnyToISO. Některé z těchto aplikací, jako WinISO, pak mohou převést ISO na CUE, pokud chcete, aby váš soubor ECM byl nakonec ve formátu CUE.

Stále se váš soubor neotevírá?

Některé formáty souborů sdílejí některá nebo všechna stejná písmena přípony souborů, ale to neznamená, že jsou ve stejném formátu. Při pokusu o otevření souboru ECM to může být matoucí, protože to ve skutečnosti nemusí být soubor ECM … pro jistotu dvakrát zkontrolujte příponu souboru. Pokud se například váš soubor nezdá být souborem obrazu disku, můžete si jej splést se souborem EMC, což je soubor šifrovaného dokumentu Striata Reader. Soubor EMC můžete otevřít pomocí Striata Reader.