Skip to content

Co je soubor EMZ?

10 de Září de 2021
emz file icons 58497d105f9b58dccc9edda9

Co vědět?

  • Soubor EMZ je soubor Windows Compressed Enhanced Metafile.
  • Otevřete jeden pomocí XnView MP nebo Quick View Plus.
  • Převeďte na JPG, PNG nebo jiný formát obrázku pomocí XnConvert nebo CoolUtils.com.

Tento článek vysvětluje, co je to soubor EMZ, jak jej přímo otevřít nebo extrahovat jeho obrázek EMF a které programy jej dokážou převést do formátu obrázku jako JPG, GIF nebo PNG.

Co je soubor EMZ?

Soubor s příponou EMZ je komprimovaný obrazový soubor, konkrétněji označovaný jako soubor Windows Compressed Enhanced Metafile. Tyto typy souborů jsou ve skutečnosti pouze soubory EMF komprimované pomocí GZIP, což je grafický formát používaný aplikacemi společnosti Microsoft, jako jsou Visio, Word a PowerPoint. Soubory EMF uložené v souborech EMZ se nazývají soubory Windows Enhanced Metafile, ale některé soubory s příponou .EMF zcela nesouvisejí a jsou uloženy ve formátu makra Jasspa MicroEmacs.

Jak otevřít soubor EMZ

Bezplatný program XnView MP dokáže zobrazit soubory EMZ ve Windows, Mac a Linux. Soubor EMZ můžete také otevřít vložením do libovolného programu Microsoft Office jako obrázek. Můžete to udělat z Vložit > Obrázky možnost nabídky nebo přetažením souboru do otevřeného dokumentu, jako je nový nebo stávající dokument aplikace Word.

Další možností je extrahovat soubor EMF ze souboru EMZ pomocí programu jako 7-Zip. Extrahovaný soubor EMF pak můžete otevřít v programu pro úpravu obrázků nebo jej použít, jak chcete.

7zip extrahující EMF z EMZ

Přestože 7-Zip a většina dalších bezplatných nástrojů zip/unzip umožní extrahování souborů zahrnutých v souboru EMZ, nemají tuto podporu vestavěnou. To znamená, že musíte otevřít extrakční program za prvé, poté přejděte do souboru EMZ a otevřete jeho komprimovaný obsah. V 7-Zip to lze provést kliknutím pravým tlačítkem na soubor EMZ a výběrem 7-zip > Otevřít archiv. Jiné grafické programy mohou také otevřít soubory EMZ. Quick View Plus je jedním příkladem, ale přestože může otevřít soubor EMZ, nemůže Upravit to. Pokud pracujete se souborem EMF, který není v grafickém formátu, můžete mít soubor makra použitý v programu Jasspa MicroEmacs.

Jak převést soubor EMZ

Nejlepší způsob, jak převést soubor EMZ, je otevřít jej v bezplatném převaděči obrázků, jako je XnConvert nebo CoolUtils.com. Poté můžete soubor uložit do jiného formátu, jako je JPG, PNG nebo GIF, což bude pravděpodobně užitečnější. Dalším způsobem, jak převést soubor EMZ, je nejprve z něj extrahovat soubor EMF pomocí nástroje pro rozbalení souboru, jako je 7-Zip, jak je popsáno výše, a poté použít převaděč souborů v souboru EMF. Pokud nemůžete najít převodník EMZ, který převede soubor přímo do jiného formátu, ve kterém ho chcete (např. PDF), nejprve převeďte soubor EMZ do formátu, který je podporovány (jako PNG), a poté převést že soubor do požadovaného formátu (jako PDF). V tomto případě by Zamzar fungoval perfektně pro převod PNG do PDF.

Více informací o souborech EMZ

Výsledný soubor EMF dekomprimovaný ze souboru EMZ je novější verzí formátu souboru Microsoft Windows Metafile (WMF). Takže zatímco soubory EMF jsou komprimovány GZIP do souboru EMZ, formát WMF může být komprimován ZIP, což vede k souboru WMZ. Soubor Windows Metafile je podobný formátu SVG v tom, že může obsahovat bitmapovou a vektorovou grafiku. Po otevření souboru EMZ pomocí nástroje pro rozbalení souborů můžete zjistit, že v něm nejsou žádné soubory EMF, ale soubory s příponou .EM. Měli byste být schopni je přejmenovat na .EMF a stále je používat jako soubor EMF.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Nejpravděpodobnějším důvodem, proč se váš soubor neotevírá jako soubor EMZ pomocí výše uvedených programů, je to, že to ve skutečnosti není soubor EMZ. Můžete to zkontrolovat dvakrát tím, že se podíváte na příponu souboru. Například je snadné zaměnit soubory EMZ a soubory EML, protože jejich přípony jsou velmi podobné. Soubor EML je však soubor e-mailové zprávy, který někteří e-mailoví klienti používají k ukládání e-mailové zprávy-to zcela nesouvisí se soubory EMZ. Podobně soubory EMI, které již vypadají hodně jako soubory EML, mohou být zaměněny za soubory EMZ, přestože jsou používány hrou Pocket Tanks. Totéž lze říci o jakémkoli formátu souboru, který používá podobně znějící nebo podobně hláskovanou příponu, jako EMY pro soubory vyzváněcích tónů eMelody. Tyto soubory mohou vypadat strašně, jako by souvisely se soubory EMZ, ale nelze je otevřít pomocí stejných programů a místo toho vyžadují textový editor nebo program Awave Studio. Pokud váš soubor ve skutečnosti nekončí příponou „.EMZ“, prozkoumejte skutečnou příponu souboru na Googlu a zjistěte, které programy jej lze otevřít nebo převést.

Často kladené otázky

  • Co znamená EMZ? Zkratka znamená Enhanced Metafile-Zipped. Soubor EMZ je také známý jako soubor Windows Compressed Enhanced Metafile, což je soubor komprimovaného obrazu.
  • Jak otevřete soubor EMZ online? Přejděte na Zobrazit EMZ online a otevřete soubor EMZ online. Když přetáhnete nebo nahrajete soubor na web, přesměruje vás to do prohlížeče, kde můžete procházet stránky a v případě potřeby soubor stáhnout ve formátu PNG nebo PDF.
  • Jak mohu otevřít soubor EMZ v systému Android? K otevření souborů EMZ můžete použít téměř jakoukoli aplikaci zip na Google Play. Například si stáhněte aplikaci 7Zipper a procházejte ji, abyste našli soubor EMZ, který chcete otevřít. Dlouze stiskněte soubor EMZ, vyberte Výpis, a vyberte složku pro uložení obsahu souboru EMZ (obrázky EMF). Otevřete a zobrazte obrázky EMF v libovolném prohlížeči obrázků na vašem Androidu.