Skip to content

Co je soubor EPC?

1 de Srpen de 2021
epc file icons 5829dc7f5f9b58d5b165544c

Soubor s příponou EPC je s největší pravděpodobností buď soubor Doctor Who Game Data, nebo soubor používaný ve hře MS-DOS Jill of the Jungle. Ať tak či onak, soubor pravděpodobně obsahuje data, jako jsou 3D scény nebo mapy, ale tyto dva soubory EPC spolu navzájem nesouvisí, kromě toho, že jsou oba použity pro PC hru. Soubor EPC může být místo toho soubor diagramu nástrojů EPC, což je soubor založený na XML, který se používá k ukládání diagramů. Dalším typem souboru EPC je eBook. O tomto typu souboru EPC nemáme mnoho informací, ale lze předpokládat, že je podobný formátu EPUB.

Jak otevřít soubor EPC

Soubory EPC, které jsou spojeny s hrami, které jsme právě zmínili, by se měly v pohodě otevřít pomocí prohlížeče obrázků Firehand Ember Free. To samozřejmě neotevře soubor v žádné hře, ale místo toho by vám mělo ukázat grafiku, kterou soubor představuje. EPC Tools je plug-in pro Eclipse, který dokáže otevřít tyto typy souborů EPC. Protože tyto soubory používají formát XML, měli byste mít také možnost zobrazit soubor EPC v libovolném textovém editoru, například v programu Poznámkový blok ++. Otevření tohoto typu souboru v textovém editoru může být do určité míry užitečné, ale soubor EPC je pravděpodobně nejlepší zobrazit pomocí pluginu EPC Tools. Nebyli jsme schopni to otestovat, ale soubor EPC, který je souborem e -knihy, může být možné otevřít ve stejných aplikacích, které pracují se soubory EPUB. S největší pravděpodobností však budete muset soubor .EPC přejmenovat na .EPUB, aby program soubor rozpoznal. AlReader je jedna mobilní aplikace (pro Android), která podporuje soubory EPC, které byly přejmenovány na EPUB. Pokud váš soubor EPC nefunguje s žádným programem, může to být zcela nesouvisející s některým z uvedených formátů. Jedna věc, kterou můžete pomoci zjistit, jaký software může otevřít soubor EPC, je pokusit se zobrazit jeho obsah v textovém editoru, jako je Windows Notepad nebo Notepad ++. Pokud je některý text čitelný v textovém editoru, zejména některý ze souborů na úplném začátku, můžete tyto informace použít k prozkoumání programu, který vytvořil váš soubor EPC, a také toho, co lze použít k jeho otevření. . Li Všechno textu je čitelný, pak je váš soubor EPC textový soubor, který lze otevřít v libovolném textovém editoru. Pokud zjistíte, že program na vašem počítači otevírá soubory EPC, když na ně dvakrát kliknete, ale je to špatný program nebo ne ten, který chcete použít, změňte výchozí program pro konkrétní příponu souboru ve Windows.

Jak převést soubor EPC

Mám malou jistotu, že soubor hry EPC lze převést do jiného formátu. Zvláště když vezmeme v úvahu, že formát se používá pouze ve dvou výše uvedených hrách, pravděpodobně nemají žádné praktické využití existující v žádném jiném formátu. Formát XML, ve kterém jsou uloženy některé soubory EPC, by pravděpodobně měl zůstat v původním formátu, aby je bylo možné použít s doplňkem EPC Tools. Určitě je však můžete převést do jiného formátu podobného XML pomocí textového editoru nebo prohlížeče XML. To, co jsme řekli výše o přejmenování eKnihy .EPC na .EPUB, je pravděpodobně nejlepší způsob, jak převést tento typ souboru EPC na nový formát. Akt přejmenování rozšíření však ve skutečnosti soubor nepřevede. Jakmile bude ve formátu EPUB, můžete použít bezplatný převaděč dokumentů, jako je Doxillion, k převodu e-knihy na DOCX, HTML, PDF a další textové formáty. Příponu souboru (jako příponu .EPC) obvykle nemůžete změnit na takovou, kterou váš počítač rozpozná (například .JPG) a očekávat, že nově přejmenovaný soubor bude použitelný. Ve většině případů musí proběhnout skutečná konverze formátu souboru, což je obvykle možné pomocí bezplatného převaděče souborů.