Skip to content

Co je soubor EPM?

9 de Září de 2021
epm files 5e5b3fe5c9ad4a9c9963a14adf2b6d67

Soubor s příponou EPM je soubor Encrypted Portable Media. Na rozdíl od jiných formátů mediálních souborů, jako jsou MP3, WAV, MP4 atd., Nelze soubory v tomto formátu otevřít pouze pomocí jakéhokoli multimediálního přehrávače. EPM může místo toho odkazovat na Encryption Policy Manager, což je šifrovací klientský program používaný se zabezpečovacím softwarem Check Point pro šifrování přenosných zařízení pro ukládání vyměnitelných médií, jako jsou flash disky, disky CD a DVD atd.

EPM je také zkratka pro Oracle Enterprise Performance Management a jednotka koncentrace nazývaná ekvivalenty na milion, ale ani jedno nemá nic společného s formátem souboru EPM.

Jak otevřít soubor EPM

Soubory EPM jsou šifrované mediální soubory, což znamená, že k přehrávání video nebo zvukového souboru, který můžete mít, budete muset použít určitý program. Bohužel nemáme žádné informace o tom, jak to udělat. Některé soubory EPM mohou být kontejnery pro jiné soubory, podobné formátu ZIP. Pokud je to váš soubor, měli byste být schopni extrahovat jeho obsah pomocí nástroje pro rozbalení souboru, jako je 7-Zip. Pokud například používáte 7-Zip, klikněte pravým tlačítkem nebo klepněte a podržte soubor EPM a poté vyberte možnost, která říká 7-zip > Otevřít archiv. Poté uvidíte obsah uložený uvnitř a zkopírujete požadované soubory nebo vše rozbalíte najednou. Endpoint Media Encryption Software Blade otevírá soubory spojené se správcem zásad šifrování Check Point. Pokud zjistíte, že se soubor na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, můžete změnit, který program ve Windows ve výchozím nastavení otevírá soubory EPM.

Jak převést soubor EPM

Pokud se vám podaří získat MP3 ze souboru EPM, můžete jej pomocí bezplatného převaděče zvuku převést do jiného zvukového formátu, jako je WAV. Totéž platí pro šifrovaná videa, která jsou uložena jako soubory EPM – bezplatný převaděč videa dokáže převádět MP4 a další podobné formáty.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud soubor stále nemůžete otevřít, je možné, že špatně čtete příponu souboru. Některé soubory mají podobnou příponu, přestože se neotevírají stejným programem. Některé příklady zahrnují soubory EMP, EAP, PEM, EPS, EPC, RPM, CEP, EPRT a EPUB.