Skip to content

Co je soubor EX_?

4 de Říjen de 2021
ex file icons 58248c3c3df78c6f6af81df2

Soubor s příponou EX_ je komprimovaný soubor EXE. Tento formát ukládá soubor EXE s menší velikostí, aby ušetřil úložný prostor. Formát EX_ můžete také najít v komprimovaných instalačních souborech, které stáhnete z internetu. Systém Windows nemůže spustit soubor EX_. Například nemůžete omylem otevřít soubor EX_ a spustit program, dokud nebude přípona souboru přejmenována na EXE.

Při otevírání spustitelných souborů buďte velmi opatrní. Tyto soubory mohou být extrémně nebezpečné pro váš systém, osobní údaje a celkové zabezpečení. Nikdy neotevírejte spustitelný soubor, který vám byl zaslán e -mailem nebo že nevíte, co přesně dělá.

Jak otevřít soubor EX_

Před spuštěním souboru budete nejprve muset převést soubor EX_ na soubor EXE. Můžete to udělat pomocí rozšířit příkaz z příkazového řádku Windows. Aby však tento příkaz fungoval, musíte se ujistit, že příkazový řádek funguje ve správné složce. Po otevření příkazového řádku změňte pomocí příkazu dir adresář na ten, který má soubor EX_. Poté zadejte tento příkaz, který nahradíte file.ex_ s názvem souboru EX_, který chcete rozbalit (druhý soubor.exe je název, kterému chcete dát rozbalený soubor): rozbalit file.ex_ file.exe

Nový soubor EXE bude vytvořen s názvem. V původním souboru EX_ nebudou provedeny žádné změny. Další možnost pro zadání rozšířit příkaz je otevřít příkazový řádek a zadat rozšířit následuje mezera. Potom přetáhněte soubor EX_ do příkazového řádku a pusťte jej. Tento trik automaticky vyplní umístění a název souboru EX_.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, ujistěte se, že opravdu pracujete se souborem EX_. Některé přípony souborů vypadají opravdu podobně, a pokud si zaměníte jiný soubor za jeden, který končí na EX_, a pokusíte se jej otevřít, jak jste četli výše, pravděpodobně to vůbec nepůjde. Některé příklady podobných přípon souborů zahrnují EX4, EXO, EXP (export symbolů) a EX (zdrojový kód Euphoria). Pokud máte některý z těchto souborů, budete pravděpodobně potřebovat jiný program v počítači, abyste jej mohli otevřít/upravit/převést. FAQ

  • Jsou soubory EX_ nebezpečné?

    Oni mohou být. Stejně jako soubory .EXE, pokud si stáhnete soubor EX_ z internetu, může obsahovat virus nebo jiný škodlivý software. Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda je soubor legitimní, je název souboru. Pokud místo .ex_ vidíte příponu souboru ._ex, může se jednat o spyware. Ujistěte se, že stahované soubory pocházejí ze zdroje, kterému důvěřujete.

  • Jak spustíte soubor .exe v příkazovém řádku?

    Nejprve vyhledejte cestu k souboru složky obsahující soubor .exe. Pokud je například ve složce Stažené soubory, cesta k souboru může být něco jako „C: Users chesh Downloads“. Otevřete příkazový řádek a zadejte CD [filepath], nahrazující [filepath] s umístěním vašeho souboru .exe. lis Vstupte. Jakmile jste na správném místě, zadejte Start [filename.exe] a stiskněte Vstupte spustit spustitelný soubor.