Skip to content

Co je soubor F4V?

11 de Srpen de 2021
f4v files 5940273d5f9b58d58a2798cf

Adobe již Flash nepodporuje. Tento článek pojednává o starších informacích o příponě souboru F4V, která se používá s obsahem Adobe Flash, spolu s užitečnými informacemi o převodu souborů F4V na MP4, AVI, WMV, MOV a další formáty, dokonce i zvukové, jako je MP3. Chcete -li je použít, musíte převést soubory F4V do jednoho z těchto formátů.

Co vědět

  • Soubor F4V je soubor Flash MP4 Video.
  • Otevřete jeden pomocí VLC nebo F4V Player.
  • Převod na MP4, MP3 atd. Pomocí bezplatného převaděče videa, jako je AVC.

Tento článek popisuje, jaké jsou soubory F4V, jak je můžete otevřít v počítači nebo telefonu a jak je převést do formátu kompatibilního s vaším zařízením nebo softwarem, jako jsou MP4, AVI, MP3, MOV a další.

Co je soubor F4V?

Soubor s příponou F4V je soubor Flash MP4 Video, někdy nazývaný soubor videa MPEG-4, který je založen na formátu kontejneru Apple QuickTime. Je to podobné formátu MP4. Tento formát je také podobný formátu FLV, ale protože formát FLV má určitá omezení s obsahem H.264/AAC, společnost Adobe vyvinula F4V jako upgrade. F4V však nepodporuje některé video a zvukové kodeky ve formátu FLV, jako Nellymoser, Sorenson Spark a Screen.

F4P je další formát Adobe Flash, ale používá se k ukládání videodat MPEG-4 chráněných DRM. Totéž platí pro soubory Adobe Flash Protected Audio, které používají příponu souboru .F4A.

Jak otevřít soubor F4V

Mnoho programů otevírá soubory F4V, protože je to populární formát komprese videa/zvuku. VLC andAnimate otevírají soubory F4V, stejně jako program Windows Media Player integrovaný do některých verzí systému Windows a bezplatný přehrávač F4V Player. Soubory F4V hraje také mnoho dalších samostatných programů od jiných vývojářů. Program pro úpravu videa Adobe Premiere může vytvářet soubory F4V, stejně jako další populární sady pro úpravy a vytváření videa. Ke sledování videí F4V na Androidu použijte ALLPlayer Video Player nebo MX Player. Uživatelé iPadu a iPhonu by měli mít s Fast Player štěstí. Pokud zjistíte, že se aplikace na vašem počítači pokouší otevřít soubor F4V, ale je to špatná aplikace, nebo pokud byste raději nechali otevřít jiný soubor F4V jiným nainstalovaným programem, podívejte se do naší příručky Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru. ta změna ve Windows.

Jak převést soubor F4V

Prohlédněte si tento seznam bezplatných programů pro převádění videa a najděte ten, který podporuje formát souboru F4V, například Any Video Converter. Jeden z těchto nástrojů můžete použít k převodu formátů F4V na MP4, AVI, WMV, MOV a dalších, dokonce i zvukových, jako je MP3. Soubory F4V můžete také převádět online pomocí webů jako Zamzar a FileZigZag. Nevýhodou převodu souboru tímto způsobem je, že nejen musíte video převést na web, než jej můžete převést, ale také jej musíte stáhnout zpět do počítače, abyste mohli použít nový soubor – jak nahrávání, tak Pokud je video velké, může proces stahování chvíli trvat.

Stále to nemůžete otevřít?

Je možné, že špatně čtete příponu souboru. Některé typy souborů používají příponu souboru, která se trochu píše jako „F4V“, ale to neznamená, že mají něco společného nebo se mohou otevřít pomocí stejných softwarových programů. Soubory File Viewer Plus Batch Presets používají příponu souboru FVP a přestože jsou písmena podobná F4V, dva formáty souborů jsou jedinečné. Soubory FVP se používají s aplikací File Viewer Plus. Soubory FEV mohou být soubory FMOD Audio Events používané se softwarem FMOD nebo soubory proměnných prostředí FLAMES související s FLAMES Simulation Framework, přičemž žádný z nich nesouvisí s formátem video souboru Adobe Flash. Stejně jako to, co je uvedeno výše, jsou soubory F4A a F4P také soubory Adobe Flash, ale tyto přípony souborů lze použít také u programů, které s Flashem nesouvisejí. Je tedy důležité zajistit, aby soubor, který máte, nějakým způsobem souvisel s Flashem. Jinak řešíte něco úplně jiného a programy zmíněné na této stránce pravděpodobně nejsou těmi, které chcete použít k otevření nebo převodu souboru.

Další informace o formátu souboru F4V

Některé z podporovaných souborů, které mohou být obsaženy ve formátu F4V, zahrnují zvukové soubory MP3 a AAC; Typy videa GIF, PNG, JPEG, H.264 a VP6; a AMF0, AMF3 a textové datové typy. Mezi podporované informace o metadatech pro formát F4V patří metadata textových stop, jako je pole stylu, hypertextové pole, pole zpoždění při posouvání, pole karaoke a pole pro odsazení vrženého stínu. Umíš číst hodně více o specifikách tohoto formátu souboru v části „Formát video souboru F4V“ v dokumentu Specifikace formátu souboru Adobe Flash Video PDF.