Skip to content

Co je soubor FAT?

6 de Červenec de 2021
fat files 5a47a5d49e94270037299e7a

Soubor s příponou FAT je soubor tématu Zinf Audio Player Theme. Uvnitř souboru FAT je sbírka obrázků a soubor XML, který popisuje, jak by měl audio přehrávač Zinf vypadat. Soubory FAT jsou skutečně jen přejmenovány na soubory ZIP. Tato bezplatná témata ve formátu FAT si můžete stáhnout z webových stránek Zinf.

Pokud to, co opravdu hledáte, je něco o souborovém systému FAT (File Allocation Table), a nikoli o souboru, který končí příponou FAT, přečtěte si naši Co je File Allocation Table (FAT)? kus pro více informací.

Jak otevřít soubor FAT

Zinf (znamená „Zinf není freeA * p“) je program používaný k otevření souboru FAT. Chcete-li to provést, přejděte na Možnosti > Motivy > Přidat téma, vyhledejte soubor FAT, který chcete přidat do seznamu motivů, vyberte dané téma a poté vyberte Aplikovat knoflík.

Předvolby a témata Zinf

Vzhledem k tomu, že soubory .FAT jsou jednoduše soubory .ZIP, můžete jej také otevřít přejmenováním na .ZIP. Otevření souboru FAT tímto způsobem vám ukáže soubor XML a obrázky, které obsahuje, ale téma jako celek nebude na Zinf použito – musíte to provést podle výše uvedených kroků. Další možností, jak otevřít soubor FAT jako archiv, abyste si mohli prohlédnout soubory uvnitř, je instalace bezplatného extraktoru souborů, jako je 7-Zip, a poté klepněte pravým tlačítkem myši na soubor FAT a vyberte jej k otevření pomocí dekompresoru souborů. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor FAT, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory FAT, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor FAT

Soubor Zinf Audio Player Theme musí existovat s příponou FAT, aby mohl Zinf soubor správně otevřít a použít motiv, takže nevidíme žádný důvod chtít tento soubor převést do jiného formátu. Protože však soubor FAT je ve skutečnosti archiv ZIP, vy mohl převést jej do jiného formátu archivu, ale opět, uložení souboru FAT jako souboru 7Z nebo RAR vám nebude k ničemu, ale otevřít soubor jako archiv, protože přípona souboru musí být .FAT, aby jej Zinf mohl používat. Vzpomeňte si, co jsme řekli o změně příponu .FAT na .ZIP. To nedělá konvertovat soubor do formátu ZIP, protože soubor FAT je již přejmenovaný soubor ZIP. Všechny přejmenování přípony je přidružení souboru FAT k jinému programu (jako je nástroj pro extrakci souborů). Nástroj pro převod souborů je to, co se používá ke skutečnému převodu jednoho formátu souboru do jiného namísto pouhého přejmenování přípony souboru.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Přípona souboru FAT je podobná příponám používaným pro soubory FAX a FFA (Najít rychlý stav). Pokud se váš soubor FAT neotevře se Zinfem, je možné, že špatně čtete, jaká přípona je připojena na konec souboru. Lze uvést i další příklady, například AFT, který se používá pro soubory databáze rodokmenů Ancestry.com. Zinf neotevře soubor AFT, přestože se pro soubory FAT používají všechny stejné přípony souborů. Pokud to již není zřejmé, musíte dvakrát zkontrolovat příponu souboru, pokud nefunguje se Zinfem. Proveďte další průzkum, abyste zjistili, které programy jsou schopny otevřít nebo převést soubor, který máte.