Skip to content

Co je soubor HDMP?

12 de Srpen de 2021
hdmp file icons 5824e9db3df78c6f6a5b754e

Co vědět

  • Soubor HDMP je soubor Windows Heap Dump.
  • Otevřete jeden pomocí Microsoft Visual Studio.

Tento článek vysvětluje více o souborech HDMP, včetně toho, proč jsou vytvořeny, jak je najít, zda je jejich odstranění v pořádku a jak je v případě potřeby otevřít.

Co je soubor HDMP?

Soubor s příponou HDMP je soubor Windows Heap Dump, který se používá k ukládání nekomprimovaných chybových souborů generovaných nebo „vyhozených“ při selhání programu v některých verzích systému Windows.

Stlačený soubory výpisu jsou uloženy ve formátu MDMP (Windows Minidump) a systém Windows je používá k odesílání zpráv o selhání společnosti Microsoft.

Jak otevřít soubor HDMP

Soubory Windows Heap Dump lze otevřít pomocí aplikace Microsoft Visual Studio prostřednictvím jeho Soubor > Otevřeno Jídelní lístek. Nedávné verze programu mohou tímto způsobem otevírat soubory HDMP, MDMP a DMP (Windows Memory Dump). Pokud používáte verzi sady Visual Studio, která vám soubor podle všeho neumožňuje otevřít, přejmenujte jej a použijte příponu souboru DMP a zkuste to znovu. Pokud se zobrazí chyba „nedostatek paměti“, je pravděpodobné, že soubor s výpisem stavu paměti je příliš velký na to, aby se aplikace Visual Studio mohla načíst do paměti. Soubory Windows Heap Dump se spárují s nástrojem Windows Debugger. Soubory HDMP a MDMP můžete z počítače bezpečně odebrat, pokud nechcete zkoumat příčinu chyb nebo pokud zabírají příliš mnoho místa na disku. Pokud však problém přetrvává, je pravděpodobné, že bude vytvořeno více těchto souborů s výpisem stavu paměti. Stejně jako u všech problémů s počítačem je vždy nejlepší je vyřešit, než se vám vymknou z rukou.

Jak převést soubor HDMP

Nejsme si vědomi žádného způsobu převodu souboru HDMP nebo MDMP do jiného formátu.

Více informací o souborech

Umístění registru Windows, které obsahuje informace o hlášení chyb, je v podregistru HKEY_LOCAL_MACHINE, pod SOFTWARE Microsoft Windows Windows Hlášení chyb klíč. Složku, do které programy obvykle obsahují soubory výpisu, lze nazvat skládky nebo zprávy, a obvykle se nachází v instalačním adresáři programu. Ostatní však mohou tyto soubory uchovávat ve zcela jiné složce, například DellDataVault například pro programy Dell nebo CrashDumps. Pokud potřebujete pomoc s vyhledáním souboru .HDMP, .MDMP nebo .DMP ve vašem počítači, můžete jej snadno vyhledat pomocí bezplatného nástroje Everything. Pokud kdykoli během procesu chcete vytvořit soubor DMP, můžete tak učinit pomocí Správce úloh systému Windows. Stačí kliknout pravým tlačítkem na proces, pro který chcete vytvořit výpis, a poté vybrat Vytvořte soubor s výpisem.

Stále to nemůžete otevřít?

Soubory výpisu systému Windows mohou používat příponu HDMP, MDMP nebo DMP a některé formáty souborů používají příponu souboru, která se jim velmi podobá, takže je opravdu snadné zaměnit jeden formát za jiný. Například HDML je napsáno téměř přesně stejným způsobem, ale používá se pro soubory Handheld Device Markup Language. Pokud se váš soubor neotevírá, jak je popsáno výše, zkontrolujte, zda skutečně končí příponou „.HDMP“, protože soubory HDML se otevírají pomocí jiného programu. Stejně snadno lze zaměnit soubory MDMP a MDM. Ty mohou být ve formátu souboru HLM Multivariate Data Matrix nebo ve formátu souboru Mario Dash Map, ale opět žádný z nich nesouvisí se soubory HDMP. Soubory DMPR lze snadno kombinovat se soubory DMP, ale jedná se o soubory projektu Direct Mail používané Direct Mail. HDMI je běžný hledaný výraz, který má podobný pravopis jako HDMP, ale nemá s tímto formátem nic společného, ​​popř žádný formát souboru. HDMI znamená Multimediální rozhraní s vysokým rozlišením. Pokud soubor s výpisem nemáte, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy jej lze otevřít nebo převést.