Skip to content

Co je soubor HFS?

2 de Srpen de 2021
hfs files 5a6a64a5eb97de00377b9fda

Co vědět

  • Soubor HFS je soubor obrazu disku HFS.
  • Otevřete jeden ve Windows pomocí 7-Zip nebo PeaZip.
  • Pomocí převaděče souborů převeďte soubory uvnitř souboru HFS.

Tento článek vysvětluje, co jsou soubory HFS a proč se používají, a také jak je otevřít v systému Windows a macOS.

Co je soubor HFS?

Soubor s příponou HFS je soubor obrazu disku HFS. HFS je zkratka pro hierarchický souborový systém a je to souborový systém používaný v počítači Mac k popisu toho, jak mají být strukturovány soubory a složky. Soubor HFS pak organizuje data stejným způsobem, kromě toho, že všechny soubory jsou obsaženy v jednom souboru s příponou .HFS. Někdy jsou vidět uloženi v souborech DMG. Soubory HFS jsou podobné ostatním souborům s obrázky na disku v tom, že slouží k ukládání a organizaci spousty dat v jednom spravovatelném souboru, který lze snadno přenést a libovolně otevřít.

HFS je také zkratka pro bezplatný webový server s názvem HTTP File Server, ale soubory HFS nemusí mít s tímto serverovým softwarem vůbec nic společného.

Jak otevřít soubor HFS

Soubory HFS můžete otevřít na počítači se systémem Windows pomocí libovolného populárního programu pro kompresi/dekompresi. Dva z našich oblíbených jsou 7-Zip a PeaZip, oba jsou schopni dekomprimovat (extrahovat) obsah souboru HFS. HFSExplorer je další způsob, jak můžete otevřít soubor HFS v systému Windows. Tento program dokonce umožňuje uživatelům Windows číst pevné disky ve formátu Mac, které používají systém souborů HFS. Mac OS X 10.6.0 a novější mohou nativně číst soubory HFS, ale nemohou do nich zapisovat. Jednou z cest, jak toto omezení obejít, je použít program jako FuseHFS. Pokud přejmenujete soubor .HFS na Macu na .DMG, operační systém by měl soubor okamžitě otevřít jako virtuální disk, když jej otevřete. Uživatelé Linuxu by měli mít možnost přejmenovat soubor .HFS tak, aby měl příponu .DMG, a poté jej připojit pomocí těchto příkazů (nahrazení názvů cest vlastními informacemi): mkdir /mnt /img_name
připojit /path_to_image/img_name.dsk /mnt /img_name -t hfs -o smyčka

I když je to u souborů HFS ve vašem počítači nepravděpodobné, je možné, že více než jeden nainstalovaný program podporuje formát, ale ten, který byl nastaven jako výchozí, není ten, který byste chtěli použít. Pokud ano, podívejte se, jak změnit přidružení souborů ve Windows, kde najdete pokyny ke změně programu.

Jak převést soubor HFS

Spoustu formátů souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nevíme o žádném, který by dokázal uložit soubor s obrázkem disku HFS do jiného formátu. Jedna věc, kterou můžete udělat, je „převést“ soubory ručně. To znamená pouze extrahovat obsah souboru HFS pomocí výše uvedeného nástroje pro rozbalení souboru. Jakmile jsou všechny soubory uloženy ve složce, přebalte je v jiném formátu archivu, jako je ISO, ZIP nebo 7Z, pomocí jednoho z výše uvedených kompresních programů. Pokud se nepokoušíte převést soubor HFS, ale místo toho souborový systém HFS, do jiného systému souborů, jako je NTFS, můžete mít štěstí s programem, jako je Paragon NTFS-HFS Converter.