Skip to content

Co je soubor ICNS?

12 de Srpen de 2021
icns files 5879255e3df78c17b6cb9f4a

Soubor s příponou ICNS je soubor prostředků MacOS Icon Resource (často označovaný jako formát Apple Icon Image), který aplikace macOS používají k přizpůsobení vzhledu svých ikon ve Finderu a v doku OS X. Ve většině případů jsou ekvivalentní souborům ICO používaným ve Windows. Balíček aplikace obvykle ukládá soubory ICNS do svého souboru /Obsah/Zdroje/ složku a odkazuje na soubory v souboru seznamu vlastností systému Mac OS X (.PLIST). Soubory ICNS mohou ukládat jeden nebo více obrázků do stejného souboru a jsou obvykle vytvářeny ze souboru PNG. Formát ikon podporuje následující velikosti: 16×16, 32×32, 48×48, 128×128, 256×256, 512×512 a 1024×1024 pixelů.

Jak otevřít soubor ICNS

Soubory ICNS lze otevřít pomocí složky Ikona X a programu Apple Preview v systému macOS. Adobe Photoshop může tyto soubory otevírat a vytvářet, ale pouze pokud máte nainstalovaný plugin IconBuilder. Windows může otevírat soubory ICNS pomocí Inkscape a XnView (které lze oba použít i na Macu). IconWorkshop by měl také podporovat formát Apple Icon Image ve Windows. Vzhledem k tomu, že se jedná o formát obrázku a několik programů podporuje jeho otevření, je možné, že zjistíte, že jeden program ve vašem počítači je ve výchozím nastavení nakonfigurován k otevírání souborů ICNS, ale dáváte přednost tomu, aby práci provedl jiný. Pokud používáte Windows a chcete změnit, který program ho ve výchozím nastavení otevírá, přečtěte si, jak změnit přidružení souborů.

Jak převést soubor ICNS

Uživatelé Windows by měli mít možnost použít Inkscape nebo XnView k převodu souboru ICNS v podstatě na jakýkoli jiný formát obrázku. Pokud používáte Mac, program Snap Converter může uložit soubor jako něco jiného. Bez ohledu na operační systém, který používáte, můžete také převést soubor ICNS pomocí online převaděče, jako je CoolUtils.com, který podporuje výstupní formáty jako JPG, BMP, GIF, ICO, PNG a PDF. Chcete -li to provést, stačí nahrát soubor na web a zvolit formát, do kterého ho chcete uložit. Případně chcete vytvořit soubor ICNS ze souboru PNG, můžete to udělat rychle na jakémkoli operačním systému s webem iConvert Icons. V opačném případě doporučujeme použít nástroj Icon Composer, který je součástí softwarové sady Apple Developer Tools.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor pomocí těchto programů neotevírá správně, podívejte se znovu na příponu souboru, abyste potvrdili, že jej špatně čtete. Některé soubory se na první pohled mohou zdát, že používají toto rozšíření, i když je ve skutečnosti napsáno podobně. ICS je jedním příkladem. Je to velmi podobné a velmi běžné rozšíření, ale nemá nic společného se soubory ikon ICNS. Váš soubor může místo toho být souborem předvoleb dokumentu InCopy, který používá příponu souboru ICST. Pokud ano, potřebujete Adobe InCopy ve svém počítači, abyste jej mohli zobrazit.