Skip to content

Co je soubor IGS?

31 de Červenec de 2021
igs files 59e9ff01b501e80011ce06ef

Co vědět

 • Soubor IGS je soubor IGES Drawing.
 • Otevřete jeden pomocí prohlížeče IGS Viewer nebo eDrawings Viewer.
 • Převeďte na STL pomocí makexyz nebo na STP pomocí CAD výměníku.

Tento článek vysvětluje, co jsou soubory IGS, jak je otevřít a jak je převést do jiného formátu, jako jsou STL, STP, DWG, DXF a obrazové formáty.

Co je soubor IGS?

Soubory IGS.
Soubor s příponou IGS je s největší pravděpodobností souborem IGES Drawing používaným programy CAD k ukládání dat vektorových obrázků v textovém formátu ASCII. Soubory IGES jsou založeny na IGES (Initial Graphics Exchange Specification) a bývaly široce používaným standardem pro přenos 3D modelů mezi různými CAD aplikacemi. Mnoho programů však ke stejnému účelu spoléhá také na formát STEP 3D CAD (soubory .STP). Některé soubory, které končí příponou .IGS, mohou místo toho být soubory scén Indigo Renderer, které používá program Indigo Renderer nebo RT. Ty, poté, co byly exportovány z 3D modelovacího programu, jako je Blender, Maya, Revit atd., Jsou poté importovány do softwaru Indigo k vytvoření fotorealistického obrázku. IGS je také zkratka pro technologické termíny, které s těmito formáty souborů nesouvisejí, jako interaktivní grafický subsystém, server integrované brány, IBM Global Services, a integrovaný herní systém.

Jak otevřít soubor IGS

Soubor IGS můžete otevřít v systému Windows pomocí:

 • IGS Viewer
 • Prohlížeč eDrawings
 • ABViewer
 • AutoVue
 • SketchUp
 • Vektorové práce

Řada dalších programů pro prohlížení souborů IGS zahrnuje:

 • Autodesk’s Fusion 360
 • AutoCAD
 • CATIA
 • Solid Edge
 • SOLIDWORKS
 • Plátno X
 • TurboCAD Pro

Než budete moci importovat soubor, možná budete potřebovat plugin IGS s některými z těchto programů. Pokud jej například otevíráte pomocí SketchUp, zkuste nainstalovat SimLab IGES Importer. FreeCAD je bezplatný otvírák IGS pro Mac a Linux. Výše propojené programy TurboCAD Pro a Vectorworks mohou soubor otevřít také v systému macOS. Existuje online prohlížeč IGS, který vám umožňuje nahrát soubor a zobrazit jej online. Autodesk Viewer, ShareCAD a 3D Viewer Online je několik příkladů. Protože jsou tyto služby provozovány prostřednictvím webového prohlížeče, znamená to, že je můžete použít k otevření souboru v jakémkoli systému, včetně mobilních zařízení. Otevření souboru v některých programech může být možné pouze po jeho převedení. Další informace naleznete níže v převaděčích IGS. Tento typ souboru můžete také otevřít v libovolném textovém editoru v jakémkoli operačním systému, ale je to užitečné pouze v případě, že chcete vidět všechna čísla a písmena, která soubor popisují. Například Poznámkový blok ++ může zobrazit text v souboru IGS, ale pamatujte si, že to ve skutečnosti neumožňuje použít soubor kresby IGES normálním způsobem. Pokud je váš soubor IGS ve formátu souboru Indigo Renderer Scene, můžete jej otevřít na počítači se systémem Windows, Mac nebo Linux pomocí Indigo Renderer nebo Indigo RT.

Jak převést soubor IGS

Většina otvíračů IGS shora může pravděpodobně převést soubor IGS na nový formát souboru. eDrawings Viewer například dokáže exportovat soubor do formátu EPRT, ZIP, EXE, HTM a řady formátů obrazových souborů, jako je BMP, JPG, GIF a PNG. CAD Exchanger je převodník IGS pro macOS, Linux a Windows, který podporuje širokou škálu exportních formátů: STP/STEP, STL, OBJ, X_T, X_B, 3DM, JT, WRL, X3D, SAT, XML, BREP a několik formátů obrazových souborů. Otevření souboru IGS v aplikaci Revit a podobných aplikacích může nejprve vyžadovat, aby existoval ve formátu DWG. Převeďte IGS na DWG pomocí AutoCADu a některých dalších programů Autodesk, jako jsou Inventor, Maya, Fusion 360 a Inventor. Konverzi IGS na DXF lze provádět i u těchto softwarových aplikací Autodesk. makexyz.com má bezplatný online převaděč IGS na STL, který můžete použít k uložení výkresového souboru IGES do formátu souboru stereolitografie. Zkuste použít Soubor v nabídce Indigo Renderer, pokud potřebujete převést tento typ souboru IGS na nový formát souboru. S největší pravděpodobností existuje Vývozní nebo Uložit jako možnost tam.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře pomocí výše uvedených programů nebo se při pokusu o převod pomocí převaděče IGS neuloží, zkontrolujte příponu. Ujistěte se, že přípona zní „.IGS“ a ne jen něco, co se píše podobně. Například soubor IGX lze snadno zaměnit se souborem IGS, přestože jsou soubory IGX ve zcela jiném formátu souboru – formátu dokumentu iGrafx, a proto k otevření vyžadují program iGrafx. Totéž lze říci o mnoha dalších příponách souborů, jako jsou IGR, IGC, IGT, IGP, IGN a IGMA. Základní myšlenkou je ujistit se, že zkoumáte programy, které mohou otevřít soubor, který skutečně máte. Pokud máte například soubor IGT a ne soubor IGS, vyhledejte otevírače souborů IGT, převaděče atd. Pokud ve skutečnosti máte soubor IGS, který se neotevírá žádným z výše uvedených programů, spusťte jej pomocí textového editoru a zjistěte, zda v souboru najdete nějaký text, který prozradí formát souboru nebo program, který byl použit k jeho vytvoření.