Skip to content

Co je soubor JSX?

17 de Září de 2021
jsx files 5a673e01b1f09f0037c0562d

Soubor s příponou JSX je soubor ExtendScript. Tyto soubory byly napsány ve skriptovacím jazyce ExtendScript, který je podobný JavaScriptu a ActionScriptu, ale podporuje některé další funkce. Soubory JSX se používají k psaní modulů plug-in pro software Adobe Creative Suite, jako je Photoshop, InDesign a After Effects. Přípona souboru .JSXBIN se používá, když je soubor JSX uložen v binárním formátu.

Jak otevřít soubor JSX

Soubory JSX jsou spustitelné soubory, což znamená, že pokud by byly navrženy se zlým úmyslem, mohl by negativně ovlivnit normální fungování vašeho počítače. Měli byste být velmi opatrní při otevírání takových spustitelných formátů souborů, které jste obdrželi e -mailem nebo stáhli z webů, které neznáte. Jelikož se soubory JSX používají v programech Adobe, můžete je otevřít pomocí Photoshopu, InDesignu a After Effects z Soubor > Skripty > Procházet položka nabídky. Zde také tyto programy importují soubory JS a JSXBIN. Jako většina zdrojových kódů jsou soubory JSX ve skutečnosti jen textové soubory, takže je pro úpravy může otevřít jakýkoli textový editor. Bezplatná aplikace Poznámkový blok zahrnutá v systému Windows je jedním ze způsobů, jak to udělat, ale doporučujeme jednu z našeho seznamu nejlepších editorů volného textu. Bezplatná sada nástrojů ExtendScript společnosti Adobe je však pravděpodobně nejlepším způsobem úpravy souborů JSX, protože obsahuje kontrolu syntaxe, ladicí program a další užitečné funkce pro vývoj.

Jak převést soubor JSX

Program ExtendScript Toolkit dokáže převést váš soubor JSX na binární soubor JavaScript ve formátu JSXBIN. Jelikož jsou soubory JSX pouze textové dokumenty, můžete také použít textový editor k uložení souboru .JSX do formátu .TXT, .HTML nebo jiného požadovaného textového formátu. Mějte však na paměti, že programy Adobe budou moci spustit kód v těchto souborech pouze v případě, že používají příponu JSX.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Některé soubory JSX nemusí být ve formátu ExtendScript Script, a proto se neotevřou v programu ExtendScript Toolkit. Pokud si myslíte, že soubor JSX, který máte, je v jiném formátu, zkuste jej otevřít v textovém editoru. I když formát není pouze textový, záhlaví v souboru vám může určit směr, o jaký typ souboru se jedná. Pokud máte stále potíže, podívejte se zblízka na rozšíření. Protože většina má pouze tři písmena, je někdy snadné zaměnit podobně pojmenovaná rozšíření. Zkontrolujte, zda váš soubor JSX není ve skutečnosti jiný soubor s podobnou příponou souboru, jako je jeden z těchto:

  • Soubory JXR jsou obrázky JPEG XR
  • Soubory JSP jsou stránky serveru Java
  • Soubory SXO jsou soubory grafického pracovního prostředí uloženého v SX Paint
  • Soubory CSX jsou skripty Visual C#