Skip to content

Co je soubor M4P?

12 de Září de 2021
m4p files 5a6884318e1b6e001a2b2c08

Soubor s příponou M4P je zvukový soubor iTunes nebo se někdy nazývá iTunes Obchod s hudebninami Zvukový soubor. Je to opravdu jen soubor AAC, který je chráněn proti kopírování pomocí patentované technologie DRM vytvořené společností Apple. Soubory M4P jsou vidět při stahování hudby z iTunes Store. Podobný tomuto formátu je M4A, což je také zvukový soubor iTunes, ale není chráněn proti kopírování.

Soubory M4P obsahují zvuková data, nezaměňujte je proto s formátem videa MP4. Na konci této stránky najdete další přípony souborů, které by mohly být zaměněny s M4P.

Jak otevřít soubor M4P

Soubory M4P lze otevřít pomocí iTunes společnosti Apple. Počítač, na kterém používáte iTunes, však musí být autorizován k přehrávání souboru M4P, což se provádí přihlášením do iTunes pod stejným účtem, který byl použit ke stažení zvukového souboru. Pokud potřebujete pomoc, proveďte následující kroky pro autorizaci počítače v iTunes. Apple QuickTime může být také schopen přehrávat soubory M4P. Další možností je bezplatný PotPlayer. Předplatné iTunes Match vám umožní stahovat verze skladeb, které jste si již stáhli prostřednictvím iTunes Store, bez DRM.

Jak převést soubor M4P

FileZigZag je bezplatný převaděč souborů, který převádí soubory M4P na MP3 online, což znamená, že stačí na tento web nahrát soubor M4P a převést jej na formáty MP3, M4A, M4R, WAV a další zvukové formáty. TuneClone M4P Converter je další způsob, jak převádět soubory M4P na MP3, a je užitečnější než FileZigZag v tom, že pro jejich převod nemusíte nahrávat soubory – program funguje z vašeho počítače místo z vašeho prohlížeče. Zkušební verze však podporuje pouze převod prvních tří minut každého souboru M4P.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor stále neotevírá ani po vyzkoušení výše uvedených programů a jste si jisti, že to ve skutečnosti není video soubor MP4, zkontrolujte příponu souboru znovu. Je opravdu snadné zaměnit jiné soubory za soubory M4P, protože jejich přípony jsou tak podobné. Ale podobná rozšíření nemusí nutně znamenat, že formáty spolu souvisejí. Například M4 je přípona souboru používaná pro soubory knihovny procesorů Macro. Jsou to jednoduše textové soubory, takže je nelze přehrávat v iTunes ani v žádném přehrávači médií. M4U je další, kterou byste si mohli splést se souborem M4P. Používají se pro soubory seznamu skladeb MPEG-4. Místo zvukového nebo video souboru jsou soubory M4U odkazy na videoklipy, které může přehrávač videa použít k přehrávání těchto souborů. I když používá jednoduchou příponu souboru, soubory M by mohly být zaměněny i za tuto. FAQ

  • Jak přehraji soubory M4P v systému Android?

    S předplatným Apple Music lze upgradovat způsobilé soubory iTunes ve vaší hudební knihovně na verze bez práv, které můžete hrát na různých zařízeních s vaším Apple ID. To zahrnuje aplikaci Apple Music na smartphonu Android. Alternativně můžete pomocí bezplatného převaděče zvuku převést své M4P na kompatibilní zvukový formát a nahrát je ručně do telefonu Android.

  • Jak převedu M4P na M4A?

    Pokud se zaregistrujete a použijete iTunes Match, služba převede chráněné soubory M4P na nechráněné AAC/M4A, pokud jsou stále k dispozici v iTunes Store. Chcete -li převést soubory M4P přímo na M4A, použijte online převaděč FileZigZag. Vybrat Zvuk > Převodník z M4P na M4A > Procházet soubory nahrát a převést váš soubor M4P.