Skip to content

Co je soubor M4R?

6 de Červenec de 2021
m4r files 5a68b81e6bf069001971b67b

Soubor s příponou M4R je soubor vyzvánění iTunes. Mohou být vytvořeny a přeneseny do iPhone za použití vlastních zvuků vyzvánění. Tyto soubory jsou ve skutečnosti jen soubory .M4A, které byly přejmenovány na .M4R. Přípony souborů se liší pouze pro rozlišení jejich účelů.

Jak otevřít soubor M4R

Otevřete soubory M4R pomocí programu iTunes společnosti Apple. Pokud nejsou chráněny proti kopírování, lze je otevřít pomocí bezplatného softwaru VLC a dalších přehrávačů médií. Chcete-li vyzvánění otevřít v jiném programu, zkuste nejprve přejmenovat příponu na .MP3. Většina přehrávačů médií rozpoznává formát MP3, ale nemusí podporovat načítání souborů s příponou .M4R. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program, který otevírá soubory M4R.

Jak převést soubor M4R

Pravděpodobně nebudete chtít převést soubor do jiného formátu, ale místo toho převést soubor jako MP3 do formátu M4R takže jej můžete použít jako vyzváněcí tón. Převeďte jej pomocí iTunes podle těchto kroků v části Přepnutí na Mac. To, co děláte, je převod souboru M4A nebo MP3 z knihovny iTunes na M4R a opětovný import souboru zpět do iTunes, aby se váš iPhone mohl s ním synchronizovat a kopírovat přes nový soubor vyzvánění. Ne každou skladbu staženou prostřednictvím iTunes lze použít jako vyzváněcí tón; pouze ty, které jsou speciálně označeny jako podporující formát. Několik bezplatných softwarových programů pro převod zvuku převádí do a z tohoto formátu. FileZigZag a Zamzar ukládají soubor do formátů jako MP3, M4A, WAV, AAC, OGG a WMA.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Některé soubory mají podobnou příponu, ale to nutně neznamená, že formáty spolu souvisejí a že je lze použít se stejnými programy. Například M4E se používají pro některá videa, M4U pro seznamy skladeb a M4s pro textové soubory knihovny procesorů. Pokud nemůžete soubor otevřít jako zvukový soubor, zkontrolujte, zda příponu souboru čtete správně. Můžete dokonce mít soubor, který sdílí jedno z písmen, například soubor M. Pokud ve skutečnosti nemáte soubor, který končí příponou M4R, prozkoumejte písmena / číslice, která vidíte za názvem souboru, a dozvíte se více o formátu a programu, který jej potřebujete otevřít / upravit / převést. FAQ

  • Jak přidáte soubory .M4R do iTunes?

    Jednoduše je přetáhněte do aplikace nebo otevřete pomocí iTunes a přidejte je do své knihovny iTunes.

  • Jak převést .M4A soubor do .M4R souboru?

    Jednoduše přejmenujte příponu souboru z .M4A na .M4R.