Skip to content

Co je soubor MDA?

3 de Srpen de 2021
mda files 5d354581b6e8438f83949a1847496239

Soubor s příponou souboru MDA je soubor doplňku aplikace Microsoft Access používaný k rozšíření funkcí programu, například k přidávání nových funkcí a dotazů. Některé dřívější verze aplikace Microsoft Access používaly soubory MDA jako soubory pracovního prostoru. ACCDA nahrazuje formát MDA v nejnovějších verzích aplikace Microsoft Access. Některé soubory MDA se v Accessu vůbec nepoužívají, ale místo toho mohou být spojeny s klavírem Yamaha Clavinova nebo softwarem MicroDesign společnosti Creative Technology jako soubor formátu Area. Jiné soubory MDA však nemusí souviset a mohou být uloženy jako soubory Meridian Data Slingshot nebo Rays Media Data, nebo je lze použít se softwarovými nástroji s názvem EPICS.

Jak otevřít soubor MDA

Drtivou většinou souborů MDA, se kterými se setkáte, budou soubory doplňků Access, což znamená, že je lze otevřít pomocí aplikace Microsoft Access. Aplikace Microsoft Access používá jiné formáty, které mají podobný název jako MDA, například MDB, MDE, MDT a MDW. Všechny tyto formáty se otevřou také v Accessu, ale pokud váš konkrétní soubor ne, ujistěte se, že si špatně nepřečtete příponu a ve skutečnosti to není ten, který by vzhled jako soubor .MDA, jako soubor MDC, MDS nebo MDX. Pokud váš soubor určitě používá příponu souboru .MDA, ale neotevírá se v aplikaci Microsoft Access, může se jednat o typ zvukového souboru, který se týká klavíru Yamaha Clavinova. Programový přehrávač YAM by měl být schopen tento formát otevřít. U souborů MicroDesign Area máme pouze odkaz na web Creative Technology, ale nevíme kde (popř -li) můžete si stáhnout software MicroDesign. Zdá se, že tento formát mohl být typem souboru obrázku, což znamená, že je možné jej přejmenovat na .JPG nebo .PNG a otevřít jej pomocí libovolného prohlížeče obrázků. Také nemáme mnoho užitečných informací o souborech Meridian Data Slingshot, kromě toho, že byly původně použity softwarem Meridian Data’s Slingshot. Společnost za ta léta hodně změnila majitele, ale v poslední době ji získala společnost Microchip Technology. Nemáme žádné informace o souborech MDA, které jsou soubory Rays Media Data. EPICS znamená Experimentální fyzika a průmyslový řídicí systém, a související software používá také soubory MDA. Vzhledem k tomu, že existuje několik různých možných formátů, které používají příponu souboru .MDA, můžete mít štěstí při otevírání souboru pomocí textového editoru nebo programu HxD. Tyto aplikace otevírají jakýkoli soubor, jako by se jednalo o textový dokument, takže pokud otevření souboru MDA zobrazuje nějaký druh identifikovatelných informací (například text záhlaví v horní části souboru), může vás to nasměrovat na směr programu, který byl slouží k jeho vytvoření. V opačném druhu problémů může být nainstalován více než jeden program, který otevírá soubory MDA. Pokud je to pravda a ten, který je ve výchozím nastavení otevírá (když na něj dvakrát kliknete), není ten, který je chcete otevřít, lze to snadno změnit. Zde je návod, jak změnit přidružení souborů ve Windows.

Jak převést soubor MDA

Ačkoli existuje mnoho jedinečných použití pro soubory MDA, neznáme žádné nástroje pro převod souborů, které by mohly změnit jeden na jiný, podobný formát. Nejlepším řešením je otevřít soubor MDA v příslušném programu a zjistit, jaké možnosti vám nabízí. Software, který podporuje převody souborů, to obecně umožňuje prostřednictvím nějakého druhu Soubor > Uložit jako nebo Vývozní možnost nabídky.