Skip to content

Co je soubor MHT?

31 de Červenec de 2021
mht files 592d84db3df78cbe7e0dda07

Soubor s příponou .MHT je soubor MHTML Web Archive, který pojme soubory HTML, obrázky, animace, zvuk a další mediální obsah. Na rozdíl od souborů HTML nejsou omezeny pouze na textový obsah. Tyto soubory se často používají jako pohodlný způsob archivace webové stránky, protože veškerý obsah stránky lze shromáždit do jednoho souboru, na rozdíl od zobrazení webové stránky HTML, která obsahuje pouze odkazy na obrázky a další obsah uložený v jiných umístěních .

Jak otevřít soubory MHT

Pravděpodobně nejsnadnějším způsobem, jak otevřít soubory MHT, je použít webový prohlížeč jako Chrome, Opera, Edge nebo Internet Explorer. Jeden si také můžete prohlédnout v aplikaci Microsoft Word a WPS Writer. HTML editory také podporují formát, jako WizHtmlEditor a BlockNote. Textový editor může otevírat i soubory MHT, ale protože soubor může obsahovat také netextové položky (jako obrázky), nebudete tyto objekty v textovém editoru vidět. Soubory končící příponou .MHTML jsou také soubory Web Archive a jsou zaměnitelné se soubory EML. To znamená, že soubor e -mailu lze přejmenovat na soubor Web Archive a otevřít v prohlížeči a soubor Web Archive lze přejmenovat jako soubor e -mailu, který se má zobrazit v e -mailovém klientu.

Jak převést soubor MHT

CoolUtils.com je online převaděč souborů, který dokáže převést MHT na PDF a několik formátů obrázků. Turgs MHT Wizard může uložit jeden do PST, MSG, EML/EMLX, PDF, MBOX, HTML, XPS, RTF a DOC. Je to také snadný způsob, jak extrahovat netextové soubory stránky do složky (jako všechny obrázky). Mějte na paměti, že tento převodník není zdarma, takže zkušební verze je omezená. Doxillion Document Converter může fungovat jako bezplatný převaděč souborů MHT. Dalším je MHTML Converter, který ukládá soubory MHT do HTML.

Více informací o formátu MHT

Soubory MHT jsou velmi podobné souborům HTML. Rozdíl je v tom, že HTML uchovává pouze textový obsah stránky. Všechny obrázky zobrazené v souboru HTML jsou ve skutečnosti pouze odkazy na online nebo místní obrázky, které se poté načtou při načtení souboru HTML. Soubory MHT se liší v tom, že ve skutečnosti obsahují obrazové soubory (a jiné podobné zvukové soubory) v jednom souboru, takže i když jsou odstraněny online nebo místní obrázky, soubor MHT lze stále použít k zobrazení stránky a jejích dalších souborů. To je důvod, proč jsou tak užitečné pro archivaci stránek: soubory jsou uloženy offline a v jednom snadno přístupném souboru bez ohledu na to, zda stále existují online. Všechny relativní odkazy, které směřovaly na externí soubory, budou přemapovány a nasměrovány na odkazy obsažené v souboru MHT. Nemusíte to dělat ručně, protože je to pro vás během procesu vytváření. Formát MHTML není standardem, takže zatímco jeden webový prohlížeč může soubor bez problémů uložit a zobrazit, můžete zjistit, že když otevřete stejný soubor v jiném prohlížeči, bude vypadat trochu jinak. Podpora MHTML také není ve výchozím nastavení k dispozici v každém webovém prohlížeči. Některé prohlížeče neposkytují žádnou podporu.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře s výše uvedenými návrhy, možná se souborem MHT ve skutečnosti vůbec nejednáte. Zkontrolujte, zda čtete příponu souboru správně; mělo by se říci .mht. Pokud ne, může místo toho jít o něco velmi podobného. Bohužel to, že písmena vypadají podobně, neznamená, že formáty souborů jsou stejné nebo související. Soubory MTH jsou soubory odvozené matematiky používané systémem Derive společnosti Texas Instrument a nelze je otevírat ani převádět stejným způsobem jako soubory MHT. NTH je také podobný, ale místo toho se používá pro soubory témat Nokia Series 40, které se otevírají pomocí aplikace Nokia Series 40 Theme Studio. Další přípona souboru, která vypadá takto, je MHP, což je pro soubory Maths Helper Plus používané s Maths Helper Plus od Teachers ‚Choice Software. FAQ

  • Mohou soubory MHT obsahovat viry nebo být nebezpečné?

    V závislosti na tom, jakou webovou stránku soubor obsahuje, mohou nastat obavy o zabezpečení. Jako bezpečný postup zajistěte, aby se neotevíraly žádné soubory MHT, kterým nedůvěřujete a které nepoznáváte.

  • Jak otevíráte soubory MHT v systému iOS?

    K prohlížení souborů MHT v systému iOS budete muset stáhnout aplikaci prohlížeče souborů MHT od jiného výrobce, jako je například Mht Browser.