Skip to content

Co je soubor MODD?

7 de Září de 2021
modd files 5a5623cbb39d030037882463

Soubor s příponou souboru MODD je soubor Sony Video Analysis, vytvořený některými videokamerami Sony. Používá je funkce programu Sony PlayMemories Home (PMH) Video Analysis pro správu souborů po jejich importu do počítače. Soubory MODD ukládají například informace GPS, čas a datum, hodnocení, komentáře, štítky, miniatury a další podrobnosti. Obvykle jsou doprovázeny soubory MOFF, soubory THM, soubory obrázků a soubory videa M2TS nebo MPG. Soubor MODD může vypadat nějak takto název_souboru.m2ts.modd k označení, že soubor MODD popisuje podrobnosti o souboru M2TS.

Nezaměňujte soubor MODD se souborem MOD (s jedním „D“), což může být, kromě jiných formátů, skutečně skutečný video soubor. Videosoubor MOD se nazývá soubor zaznamenaný videokamerou.

Jak otevřít soubor MODD

Soubory MODD jsou obecně spojeny s videi importovanými z videokamer Sony, takže je lze otevřít pomocí Sony PlayMemories Home (PMH). Sony PMB (Picture Motion Browser) funguje také, ale je relevantní pouze v případě, že již máte program, protože byl v roce 2014 ukončen, takže není k dispozici odkaz ke stažení. Nástroj PMH vytváří soubory MODD, když seskupuje statické obrázky nebo když software importuje video soubory AVCHD, MPEG2 nebo MP4. Pokud máte video soubor MOD (chybí jeden „D“), PowerDirector a PowerProducer Nero a CyberLink jej mohou otevřít.

Jak převést soubor MODD

Protože soubory MODD jsou popisné soubory používané aplikací PlayMemories Home a nejedná se o skutečné video soubory pořízené z fotoaparátu, nelze je převést do formátu MP4, MOV, WMV, MPG nebo jiného formátu. Skutečné soubory videa (M2TS, MP4 atd.) Však můžete převést do těchto formátů pomocí programu nebo webové služby převaděče souborů. Ačkoli to nebude moc užitečné s výše uvedeným softwarem, můžete také být schopni převést soubor MODD do textového formátu, jako je TXT nebo HTM/HTML, pomocí bezplatného textového editoru. Jak bylo vysvětleno, soubory MODD nejsou stejné jako soubory MOD, což jsou skutečné video soubory. Pokud potřebujete převést soubor MOD na MP4, AVI, WMV atd., Můžete použít bezplatný převaděč videa, jako je VideoSolo Free Video Converter, Prism Video Converter nebo Windows Live Movie Maker.

Proč PMH vytváří soubory MODD

V závislosti na verzi softwaru PMH společnosti Sony, kterou používáte, můžete vedle svých souborů obrázků/videí vidět stovky nebo dokonce desítky tisíc souborů MODD. Software vytváří soubory MODD pro každé video a obrázek, který jím prochází, aby mohl ukládat informace o datu a čase, vaše komentáře atd. To znamená, že jsou s největší pravděpodobností vytvořeny při každém importu nových mediálních souborů z vašeho fotoaparátu. . I když existuje skutečný důvod, proč software tyto soubory používá, je to zcela bezpečné chcete -li odebrat soubory MODD – nemusíte je ukládat do počítače, pokud neplánujete k organizaci souborů použít program PlayMemories Home. Pokud odstraníte soubory MODD, PMH je při příštím importu souborů z fotoaparátu pouze obnoví. Jednou z možností, která by mohla zabránit vytváření nových souborů MODD, je otevřít soubor Nástroje > Nastavení v PlayMemories a poté zrušte výběr Importovat pomocí PlayMemories Home, když je připojeno zařízení možnost z Import tab. Pokud však pro program PlayMemories Home nemáte využití, můžete jej jednoduše odinstalovat, abyste zabránili vytváření dalších souborů MODD. Pokud plánujete odebrat PlayMemories Home, doporučujeme použít bezplatný nástroj pro odinstalaci, který zajistí, že budou odstraněny všechny odkazy na software, takže se ve vašem počítači nebudou zobrazovat žádné další soubory MODD.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Pokud vám výše uvedené programy nepomáhají s otevřením souboru, existuje velká pravděpodobnost, že si jen špatně přečtete příponu souboru. Některé soubory používají příponu, která se velmi podobá „.MODD“, ale to nutně neznamená, že spolu souvisejí nebo je lze otevřít stejným softwarem. MDD je jedním příkladem. Tyto soubory zjevně vypadají strašně moc jako soubory MODD bez jediného písmene. Pokud máte soubor MOD, neotevře se shora pomocí otvíráků MODD, ale místo toho vyžaduje program, jako je Autodesk’s Maya nebo 3ds Max, protože některé soubory MOD jsou soubory dat Deformace datové trouby používané v těchto aplikacích. Jiné lze dokonce použít s programem MDict. Pokud to již není jasné, je zde myšlenka dvakrát zkontrolovat příponu souboru, která je připojena k vašemu konkrétnímu souboru. Pokud to opravdu čte .MODD, pak možná budete muset zkusit znovu použít výše uvedené programy, protože to jsou aplikace, které používají soubory MODD. Jinak prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy byly vytvořeny speciálně pro otevírání nebo převádění souboru, který máte. FAQ

  • Co jsou soubory MOFF?

    Soubor MOFF je indexový soubor Sony AVCHD. Soubory MOFF obsahují metadata pro obrázky a videa.

  • Mohu odstranit soubory MODD a MOFF?

    Ano. Odebrání souborů MODD a MOFF neovlivní obrázky a videa, přestože přijdete o všechna metadata (datum, čas atd.).

  • Co je to soubor THM?

    Soubory THM jsou miniaturní obrázky vytvořené videokamerami pro video soubory. Obvykle obsahují první snímek videa. Pokud odstraníte obrázek THM, přijdete o související náhled miniatur.