Skip to content

Co je soubor MP4V?

7 de Srpen de 2021
mp4v files 5a95b991c6733500379cf713

MP4V je zkratka pro MPEG-4 Video. Byl vytvořen Moving Pictures Experts Group (MPEG) jako kodek používaný ke kompresi a dekomprimaci video dat. Pravděpodobně neuvidíte video soubor s příponou .MP4V. Pokud to však uděláte, může se stále otevřít ve víceformátovém přehrávači médií. Níže uvádíme několik hráčů MP4V. Pokud vidíte „MP4V“ v kontextu video souboru, znamená to jen, že video bylo komprimováno kodekem MP4V. MP4 je například jeden kontejner videa, který může používat kodek MP4V.

Více informací o kodeku MP4V

MPEG-4 poskytuje standard pro popis komprimace zvukových a obrazových dat. Obsahuje několik částí, které popisují, jak by určité věci měly fungovat, z nichž jedna je komprese videa Část 2 specifikace. Pokud program nebo zařízení říká, že podporuje kodek MP4V, znamená to samozřejmě, že jsou povoleny určité typy formátů video souborů. Jak jste si přečetli výše, MP4 je jeden formát kontejneru, který mohl použijte MP4V. Místo toho však může používat H264, MJPB, SVQ3 atd. Video s příponou .MP4 neznamená, že používá kodek MP4V. MP4V-ES znamená MPEG-4 Video Elemental Stream. MP4V se liší od MP4V-ES v tom, že první jsou nezpracovaná obrazová data, zatímco druhá jsou data RTP (transportní protokol v reálném čase), která jsou již připravena k odeslání přes síťový protokol RTP. Tento protokol podporuje pouze kodeky MP4V a H264. MP4A je Zvuk kodek, který lze použít v kontejnerech MPEG-4 jako MP4. MP1V a MP2V jsou také video kodeky, ale jsou označovány jako video soubory MPEG-1 a video soubory MPEG-2.

Jak otevřít soubor MP4V

Některé programy nativně podporují kodek MP4V, což znamená, že v těchto programech můžete otevřít soubory MP4V. Pamatujte, že zatímco soubor může být soubor MP4V v technickém smyslu (protože používá tento kodek), toto rozšíření nemusí mít. Některé programy, které mohou otevírat soubory MP4V, zahrnují VLC, Windows Media Player, Microsoft Windows Video, QuickTime, iTunes, MPC-HC a pravděpodobně některé další víceformátové přehrávače médií. Existuje mnoho typů souborů, které sdílejí podobná písmena jako MP4V, například soubory M4A, M4B, M4P, M4R a M4U (MPEG-4 Playlist). Některé z těchto souborů se nemusí otevírat úplně stejným způsobem jako soubory MP4V, protože jsou použity pro jedinečný účel.

Jak převést soubor MP4V

Namísto hledání převaděče MP4V na MP4 (nebo jakéhokoli formátu, do kterého chcete video uložit) byste měli získat převaděč videa na základě přípony souboru, kterou video používá. Pokud například máte soubor 3GP, který používá kodek MP4V, podívejte se na převaděč videa 3GP. Pamatujte, že soubory M4V nejsou stejné jako kodek MP4V. Tento seznam bezplatných převaděčů videa lze také použít k vyhledání převaděče M4V na MP3, který ukládá M4V do MP4 atd.

MP4 vs M4V vs MP4V

Přípony souborů MP4, M4V a MP4V jsou tak podobné, že je můžete snadno zaměnit za přesně stejný formát souboru. Zde je návod, jak můžete rychle pochopit jejich základní rozdíly:

  • MP4: Kodek a kontejnerový formát pro ukládání zvuku a videa v jediném souboru.
  • M4V: Soubor MP4, který může být chráněn proti kopírování DRM.
  • MP4V: Surové video toky MPEG-4, které nemusí být nutně uloženy v kontejneru MP4.