Skip to content

Co je soubor MPL?

2 de Srpen de 2021
mpl files 58f65b145f9b581d59f6b85c

Soubor s příponou MPL je soubor seznamu skladeb AVCHD. Protože se jedná o seznamy skladeb, nejedná se o skutečné záznamy vytvořené pomocí vaší videokamery nebo jiného zařízení pro záznam videa. Spíše jsou jen odkazem na skutečná videa, což jsou pravděpodobně soubory .MTS, které byste měli také vidět. Přípona souboru MPL se používá také pro soubory titulků MPL2. Jedná se o textové soubory, které obsahují titulky pro přehrávání médií během přehrávání videa. Soubor HotSauce Graphics je méně běžný formát, který používá toto rozšíření.

Jak otevřít soubor MPL

Soubory MPL uložené jako soubory seznamů skladeb lze otevřít pomocí produktů Roxio Creator a CyberLink PowerDVD a také zdarma pomocí VLC a BS.Player. Protože je formát v XML, měli byste být schopni pomocí textového editoru zobrazit cesty k souborům, kde jsou umístěny mediální soubory. Soubory MPL jsou obvykle uloženy v zařízení pod AVCHD BDMV PLAYLIST složku. Zatímco textové editory mohou otevírat soubory MPL2 Subtitles a číst titulky ručně, praktičtější využití je v programech jako VLC, takže se zobrazují společně s odpovídajícím videem. Pamatujte, že se jedná pouze o textové soubory, které zobrazují text na základě časových razítek; ve skutečnosti to nejsou video soubory samotné. Přestože soubory MPL lze upravovat pomocí libovolného textového editoru, je Subtitle Edit jedním z příkladů editoru MPL, který byl vytvořen speciálně pro tento druh věcí. Pokud zjistíte, že se soubor na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, zjistěte, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny v Okna.

Jak převést soubor MPL

Protože soubory seznamu skladeb AVCHD ve skutečnosti neobsahují žádné mediální soubory, nemůžete je převádět přímo na MP3, MP4, WMV, MKV nebo jakýkoli jiný formát audio/video. Pokud chcete převést skutečné mediální soubory, otevřete soubory MTS (nebo jakýkoli formát, ve kterém jsou mediální soubory) pomocí převaděče video souborů. Výše uvedený program Subtitle Edit dokáže převádět soubory MPL na širokou škálu formátů titulků. Stejně jako soubory seznamu skladeb AVCHD, které jsou pouze textovými dokumenty, nemůžete převést MPL na MP4 ani jiný formát videa. Převod MPL na MPG může znamenat převod mezi míle na litr a míle na galon, přičemž žádný z nich nemá s těmito formáty souborů nic společného. K výpočtu můžete použít kalkulačku konverzí.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud se váš soubor neotevírá pomocí výše uvedených návrhů, pravděpodobně máte co do činění se souborem jiného formátu, než který se právě nachází vzhled jako soubor .MPL, jako WPL (Windows Media Player Playlist). MLP je další podobně vypadající rozšíření. Používá se pro zvukové soubory komprimované pomocí kompresního algoritmu Meridian Lossless Packing. Ještě další je MPI (velká „i“), což jsou soubory projektu vytvořené programem nazvaným InstallJammer.

Další informace o souborech titulků MPL2

Tento formát titulků používá hranaté závorky a dekadence. Například vysvětlit, že text titulků by se měl zobrazit po 10,5 sekundy a poté zmizet o 15,2 sekundy později, je napsán jako [105][152]. Několik textových řádků je nakonfigurováno s podobným zalomením řádku [105][152] První řádek | Druhý řádek. Titulky mohou být kurzívou označeny lomítkem, například: [105][152] /První řada| Druhý řádek. Nebo, aby byl druhý kurzívou: [105][152] První řádek |/Druhý řádek. Totéž lze provést na obou řádcích, aby oba vypadali kurzívou. Původní formát souboru používal rámečky pro nastavení časů titulků, ale ve druhé verzi byl poté přepnut na dekadenty.