Skip to content

Co je soubor MPLS?

16 de Srpen de 2021
mpls files 5b4dfc0cc9e77c005bb3a258

Soubor s příponou MPLS může být soubor písma Mathcad, který používá inženýrský matematický software PTC Mathcad. Formát Blu-ray Playlist také používá příponu MPLS-jsou podobné souborům MPL a jsou obvykle uloženy s názvem souboru skládajícím se z pěti číslic, jako je xxxxx.mpls, v bdmv seznam skladeb adresář na disku.

Soubory Audio Playlist (.PLS) jsou podobné souborům MPLS v tom, že jsou také používány jako soubor seznamu stop, ale nezaměňujte je; k jejich otevření se používají různé programy, které se nepoužívají ve stejném kontextu. MPLS také znamená Multiprotocol Label Switching, ale nemá nic společného se žádnými soubory MPLS, se kterými se můžete potýkat.

Jak otevřít soubor MPLS

Mathcad se zdá být pravděpodobným programem k otevření souboru MPLS Mathcad Font, ale není jasné, zda jej lze skutečně otevřít samotným programem nebo zda software pouze používá soubory MPLS automaticky, když jsou uloženy v konkrétní složce. Dejte nám vědět, pokud znáte oba způsoby. Pokud je váš soubor MPLS souborem seznamu skladeb Blu-ray, pak by jakýkoli přehrávač Blu-ray měl být schopen přehrávat soubory uvedené v seznamu skladeb. Jinak můžete vyzkoušet program jako VLC, Media Player Classic Home Cinema (MPC-HC), MediaPlayerLite, JRiver Media Center nebo CyberLink PowerDVD. BDInfo je přenosný program (není nutné jej instalovat, aby jej bylo možné používat), který může také otevírat soubory MPLS. Tento program může pomocí souboru MPLS zjistit, jak dlouhé jsou soubory videa a na která konkrétní videa odkazují soubory MPLS. Není váš soubor MPLS v žádném z výše uvedených formátů? Je možné, že máte úplně jiný, a proto jej nelze otevřít v žádném z těchto programů. Pokud ano, zkuste soubor MPLS zobrazit jako textový soubor pomocí programu textového editoru, jako je Notepad ++. Na samém začátku nebo na konci souboru můžete najít nějaký text, který udává, v jakém je formátu, což vám může pomoci najít vhodnou aplikaci pro jeho otevření nebo úpravu. Pokud zjistíte, že máte více než jeden program, který otevírá soubory MPLS, ale ten, který to ve výchozím nastavení dělá, není ten, který byste chtěli, je to docela snadné změnit. Nápovědu k tomu najdete v části Jak změnit přidružení souborů ve Windows.

Jak převést soubor MPLS

Nemáme žádné konkrétní informace o převodu souborů MPLS, které se používají s Mathcadem, ale pokud je možné je převést, pravděpodobně to můžete udělat pomocí programu Mathcad prostřednictvím nějakého druhu Soubor> Uložit jako nebo Vývozní možnost nabídky. Pokud je váš soubor MPLS souborem seznamu skladeb Blu-ray, pamatujte, že je to pouze soubor seznamu skladeb, nikoli skutečný soubor videa. To znamená, že nemůžete převést soubor MPLS na MKV, MP4 nebo jakýkoli jiný formát video souboru. To znamená, že můžete samozřejmě převádět aktuální video soubory z jednoho formátu do druhého pomocí bezplatného převaděče video souborů. Totéž platí pro formáty titulků, jako je SRT. MPLS na SRT není správná metoda převodu, protože soubor MPLS je pouze seznam video souborů, nikoli proud textu, který lze během filmu zobrazit jako titulky.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Něco, co byste mohli zvážit, pokud stále nemůžete otevřít soubor MPLS ani po vyzkoušení programů výše, je to, že špatně čtete příponu souboru. Některá přípona souborů patří do formátů, které zcela nesouvisejí s těmi, které jsou uvedeny na této stránce, i když přípony vypadají hodně podobně. Soubory MPN, MSP (Windows Installer Patch), MLP (Meridian Lossless Packing Audio), MPY (Media Control Interface Command Set) a PML (Process Monitor Log) jsou jen několika příklady, ale dalo by se uvést mnoho dalších. Pokud zjistíte, že přípona souboru opravdu není MPLS, prozkoumejte skutečnou příponu, abyste se dozvěděli více o formátu, což by vám mělo pomoci najít program schopný jej otevřít nebo převést.

Další informace o souborech MPLS

Pokud máte zájem o pokročilejší čtení, na Wikibooks se můžete dozvědět mnohem více o struktuře a formátu souboru MPLS Blu-ray Playlist.