Skip to content

Co je soubor OVA?

2 de Srpen de 2021
ova files 595519813df78cdc29b9d62a

Soubor s příponou .OVA je s největší pravděpodobností soubor Open Virtual Appliance, někdy nazývaný Open Virtual aplikace soubor nebo soubor Open Virtualization Format Archive. Používají je virtualizační programy k ukládání různých souborů spojených s virtuálním strojem (VM). Soubor Open Virtual Appliance je uložen ve formátu Open Virtualization Format (OVF) jako archiv TAR. Některé ze souborů, které v něm najdete, zahrnují obrazy disků (jako VMDK), textový soubor založený na XML deskriptoru OVF, soubory ISO nebo jiné prostředky, soubory certifikátů a soubor manifestu MF. Vzhledem k tomu, že formát OVF je standardem, může jej použít program virtuálního stroje k exportu datových souborů virtuálního počítače, aby jej bylo možné importovat do jiné aplikace. VirtualBox například může exportovat jeden ze svých virtuálních počítačů do archivního balíčku s příponou souboru .OVA, která obsahuje soubor OVF a VMDK.

Soubory OVA.
Soubory Octava Musical Score používají pro hudební partitury vytvořené programem Octava také příponu souboru OVA. Možnosti formátování skóre, jako jsou pruhy, štáby a poznámky, jsou uloženy v souboru OVA. Zkratku OVA používají i jiné technologické termíny, ale žádný z nich nemá nic společného s formáty souborů na této stránce. Některé příklady zahrnují Hlasový přístup k aplikaci Outlook, Originální video animace, a Asistent ověření Office.

Jak otevřít soubor OVA

VMware Workstation a VirtualBox jsou dvě virtualizační aplikace, které mohou otevírat soubory OVA. Mezi další podobné programy, které podporují OVF, patří nástroj VMware OVF, IBM SmartCloud, Microsoft System Center Virtual Machine Manager a Amazon’s Elastic Compute Cloud (Amazon EC2). Protože soubory OVA jsou archivy, které obsahují jiná data, můžete obsah extrahovat nebo procházet v programu pro rozbalení souborů, jako je 7-Zip. Octava otevírá soubory OVA, které jsou soubory Octava Musical Score.

Jak převést soubory OVA

Existuje malý důvod pro převod skutečného souboru OVA, ale několik důvodů, proč byste chtěli převést jeden nebo více souborů uvnitř archiv OVA. Mějte to na paměti, když se rozhodujete, v jakém formátu má virtuální počítač skončit. Abyste například mohli tyto soubory dostat z archivu, nepotřebujete například převést soubor OVA na OVF nebo VMDK. Místo toho jej můžete pouze extrahovat ze souboru OVA pomocí jednoho z výše uvedených programů pro rozbalení souboru. Totéž platí, pokud chcete převést soubor VMDK na Hyper-V VHD; nemůžete jen převést archiv OVA na VHD. Místo toho musíte vytáhnout soubor VMDK ze souboru OVA a poté převést VMDK na VHD pomocí programu, jako je Microsoft Virtual Machine Converter. Převod souboru OVA, který má být použit s pracovní stanicí VMware, je stejně snadný jako export virtuálního počítače do souboru OVA. Potom ve VMware použijte Soubor > Otevřeno v nabídce vyhledejte soubor OVA a poté postupujte podle pokynů v VMware Workstation a nastavte nový virtuální počítač. Pokud program VM, který používáte, neexportuje do souboru OVA, VMware může stále otevírat další obsah související s virtuálním počítačem, jako jsou soubory OVF. Soubory QCOW2 jsou soubory obrazu disku QEMU Copy On Write verze 2, které jsou podobné jiným souborům pevného disku virtuálního počítače. V tomto tutoriálu na Edoceo se dozvíte, jak převést soubor OVA na QCOW2 pro použití s ​​QEMU. Můžete také hledat převodník OVA na ISO, ale bylo by vhodnější převést soubory virtuálního pevného disku (které jsou uvnitř archivu OVA) do formátu obrázku (podobně jako výše uvedený příklad VHD), který je mimo rozsah tohoto článku. VMware OVF Tool je nástroj příkazového řádku, který vám umožňuje importovat a exportovat soubory OVA do a z jiných produktů VMware. Funguje také VMware vCenter Converter.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevírá pomocí výše uvedených návrhů, znovu zkontrolujte, zda skutečně pracujete se souborem, který končí příponou „.OVA“. Není tomu tak vždy, protože je snadné zaměnit formáty souborů, které používají podobně napsané přípony souborů. Například OVR a OVP jsou napsány téměř přesně jako OVA, ale místo toho jsou soubory Overlay používané v programu nazvaném The Overlay Maker. Pokus o otevření libovolného formátu souboru pomocí výše uvedených virtualizačních nástrojů vás nikam nedostane. Podobně jako soubory Octava Musical Score jsou soubory Overture Musical Score, které používají příponu OVE. Bylo by snadné zaměnit tyto dva formáty souborů, ale ten druhý funguje pouze s aplikací Overture.

Často kladené otázky

  • Jaký je rozdíl mezi souborem ISO a OVA? Soubor OVA obsahuje komprimovanou verzi virtuálního počítače. Když otevřete soubor OVA, virtuální počítač se extrahuje a importuje do virtualizačního softwaru nainstalovaného ve vašem počítači. Soubor ISO je soubor s obrazem disku, který může obsahovat celý obsah disku DVD, CD nebo Blue-ray a často je součástí souboru OVA.
  • Jak importujete soubor OVA do VirtualBoxu? Ve VirtualBoxu přejděte na Soubor > Importní zařízení. V Import vyberte pole OVA soubor, ověřte nastavení a klikněte Import.