Skip to content

Co je soubor PDI?

5 de Srpen de 2021
pdi files 59db71820d327a0011bf299c

Soubor s příponou PDI je s největší pravděpodobností souborem InstantCopy Disc Image, což je přesná kopie disku vytvořeného pomocí programu ripper DVD InstantCopy DVD společnosti Pinnacle Systems. Váš soubor PDI může být místo toho spojen s podprogramy PReS Document Creation, nebo to může být soubor obrazu disku používaný se softwarem PI ProcessBook jako soubor s definicí zobrazení. Některé verze aplikace Microsoft PowerPoint používají rozšíření PDI jako formát pro podporu importu a exportu souborů aplikace PowerPoint, zatímco jiné soubory PDI mohou znamenat Portable Database Image, což je formát používaný pro publikování a analýzu dat.

Soubory PDI.
PDI je také zkratka pro řadu odborných výrazů, ale žádný z nich nesouvisí s formátem souboru. Například, programové a ladicí rozhraní, indikátor defektu cesty, index produktových dat, profesionální digitální zobrazování, a profesní rozvoj – výbor IP.

Jak otevřít soubor PDI

Ačkoli byl nyní ukončen, InstantCopy od Pinnacle Systems byl primární program používaný jak pro vytváření, tak pro otevírání souborů PDI, které jsou ve formátu souboru InstantCopy Disc Image. ImgBurn je bezplatná alternativa, která také otevírá tyto druhy souborů PDI, ale pouze za účelem jejich vypálení na disk – ImgBurn ano ne podpora kopírování (kopírování) disků do formátu PDI, jako to dělal InstantCopy. IsoBuster může být schopen otevřít soubory PDI podobným způsobem. Podprogramy vytváření dokumentů PReS jsou spojeny s PrintSoft, ale nejsme si jisti, jestli se tam hrají soubory PDI. Není jasné, s jakým konkrétním programem se tyto typy souborů PDI používají. PI ProcessBook je to, co se používá k otevírání souborů PDI, které jsou soubory s definicí zobrazení. Soubory PDI, které Microsoft PowerPoint používá k importu/exportu souborů, lze samozřejmě pomocí tohoto programu otevřít. Microsoft Excel a software společnosti Panoratio jsou dvě možnosti otevírání souborů Portable Database Image. Pokud i po těchto návrzích vás ještě pořád nelze otevřít váš soubor PDI, zkuste použít textový editor jako Notepad ++. Je možné, že váš soubor PDI je pouze textový soubor, v takovém případě může textový editor otevřít a zobrazit obsah. Pokud to však není textový soubor, může váš soubor PDI obsahovat nějaký druh čitelného textu, který vysvětluje, jaký typ programu byl použit k jeho vytvoření … a pravděpodobně jej také otevřete. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PDI, ale je to špatný, nebo pokud byste raději nechali otevřít jiný soubor PDI jiným nainstalovaným programem, přečtěte si naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro pokyny k provedení této změny.

Jak převést soubor PDI

K převodu většiny typů souborů obvykle stačí speciální nástroj pro převod souborů, ale to platí pravděpodobně pouze pro soubory PDI, pokud jde o formát InstantCopy Disc Image. ISOBuddy můžete použít k převodu těchto typů souborů PDI do formátu ISO. Program ImgBurn může také fungovat, a pokud ano, pravděpodobně podporuje další exportní formáty jako BIN, IMG a MINISO. Máme malou jistotu, že jakýkoli jiný z výše popsaných formátů PDI lze převést na nový formát. Pokud je to však možné, otevřete soubor PDI v jakémkoli softwaru, ve kterém je možné jej otevřít, a vyhledejte nějaký Soubor> Uložit jako nebo Vývozní Jídelní lístek.

Stále se váš soubor neotevírá?

Pokud otevřete soubor pomocí výše uvedených programů a nepřevede se na správný soubor, který potřebujete, zkuste dvakrát zkontrolovat příponu souboru. Ujistěte se, že čte „.PDI“ a ne něco podobného jako PDF, IDX nebo PDD. Všechny čtyři formáty souborů vyžadují k otevření různé programy, přestože se svým názvem velmi podobají. Pokud zjistíte, že se souborem PDI opravdu neřešíte, prozkoumejte příponu souboru, kterou vy dělat mít. Pokud to není extrémně nejasný formát, pravděpodobně zjistíte, které softwarové programy jej podporují a jak, pokud je to možné, převést váš soubor do jiného formátu.