Skip to content

Co je soubor PPSX?

1 de Srpen de 2021
ppsx files 5a5e62fdd92b090036f24d31

Soubor s příponou PPSX je soubor aplikace Microsoft PowerPoint Slide Show. Slouží jako aktualizace PPS, formátu používaného pro stejný účel v MS Office verze 2007 a starší. Tyto soubory se otevírají přímo do prezentace, protože mají být použity pouze k prezentaci prezentace. Soubory PowerPoint, které se otevírají přímo do režimu úprav, se ukládají s příponou PPTX. Soubory PPSX používají XML a ZIP k organizaci a komprimaci různých částí souboru, stejně jako formáty souborů Microsoft DOCX a XLSX.

Jak otevřít soubor PPSX

Bezplatný prohlížeč PowerPoint Viewer od Microsoftu jej lze otevřít, pokud potřebujete pouze zobrazit prezentaci a neprovádět žádné úpravy. PowerPoint samozřejmě funguje i pro prohlížení a úpravy, stejně jako bezplatný online nástroj PowerPoint od Microsoftu. Pokud používáte verzi aplikace PowerPoint starší než 2010, můžete soubor PPSX otevřít, pouze pokud je nainstalován balíček kompatibility Microsoft Office. Vzhledem k tomu, že se soubor místo na obrazovce určené k úpravám otevírá v prezentačním režimu, nemůžete na soubor jednoduše poklepat nebo poklepat a upravit jej pomocí aplikace PowerPoint. Místo toho musíte nejprve otevřít program a poté použít příponu Soubor soubor k procházení. Potom jej můžete upravit stejně jako soubory PPTX nebo jakýkoli jiný soubor PowerPoint. Bezplatná prezentace WPS Office a LibreOffice Impress mohou otevírat také soubory PPSX. OpenOffice Impress podporuje také formát, ale možná budete muset nejprve otevřít program a poté při hledání souboru zvolit možnost „Microsoft PowerPoint 2007 XML“. Ačkoli to není zdarma (ale existuje zkušební verze), Ability Office je další program, který podporuje tento formát.

Jak převést soubor PPSX

Pomocí jednoho z výše uvedených bezplatných prohlížečů nebo editorů můžete převést PPSX na PPTX, PDF, SWF, GIF a mnoho dalších formátů. Některé z těchto formátů lze zobrazit pouze z formátu Vývozní menu, ne pravidelné Uložit jako Jídelní lístek. PowerPoint může například exportovat soubor PPSX do formátu MP4 nebo WMV prostřednictvím souboru Soubor > Vývozní > Vytvořte video Jídelní lístek. Bezplatný převaděč souborů je další způsob, jak můžete soubor převést do nového formátu. Jsou užitečné, pokud nemáte žádný z výše uvedených programů. Zamzar, DocsPal a CoolUtils.com jsou všechny online převaděče, které mohou uložit soubor do formátů jako PPT, DOCX, PNG a JPG. Protože jsou tyto dva formáty tak podobné, může být stejně snadné změnit příponu souboru z .PPSX na .PPTX, aby byl soubor považován za soubor PPTX. Jelikož však změna přípony souboru ve skutečnosti soubor nepřevede, některé programy jej nemusí rozpoznat jako platný soubor prezentace.

Často kladené otázky

  • Jak otevřete soubor PPSX v systému Android? Chcete -li otevřít soubor PPSX v systému Android, stáhněte si aplikaci PowerPoint pro Android z Google Play; stáhněte si aplikaci PPT Viewer z Google Play; nebo si stáhněte jakoukoli jinou aplikaci prohlížeče PowerPoint, například aplikaci Microsoft Office.
  • Jak v Chromebooku otevřete soubor PPSX? S Google Chromebookem není kompatibilní žádná aplikace Microsoft Office, ale pokud máte online účet Microsoft Office, můžete se přihlásit do PowerPoint Online a otevírat soubory PowerPoint.