Skip to content

Co je soubor PSP?

5 de Červenec de 2021
psp files 5a47aebf7bb283003721fda0

Soubor s příponou PSP je s největší pravděpodobností soubor Paint Shop Pro Image. Podobně jako formát PSD aplikace Adobe Photoshop mohou soubory PSP ukládat průvodce, vrstvené obrázky a další věci běžné s pokročilým softwarem pro úpravy obrázků. Některé soubory PSP mohou být místo toho soubory předvoleb Photoshopu, které ukládají nastavení pro Photoshop. Například existuje Brushes.psp, Patterns.psp, a Styles.psp soubor pro uložení nastavení specifických pro tyto funkce. Soubory stránky PL / SQL Server, které přistupují k informacím o databázi pomocí příkazů SQL, jsou textové soubory, které také používají tuto příponu souboru.

PSP je také zkratka pro jiné technologické výrazy, které nemají nic společného s formáty souborů poskytovatel platebních služeb, PlayStation Portable, odborník na osobní bezpečnost, a Stránky serveru Python.

Jak otevřít soubor PSP

Soubory PSP lze otevírat pomocí Corel PaintShop Pro, Photoshop, ACD Systems Canvas, Chasys Draw IES, IrfanView (s pluginem), GIMP a případně i dalších populárních fotografických a grafických nástrojů. Verze Paint Shop Pro novější než PSP 8 obsahují soubory, které místo toho končí na .PSPIMAGE. Soubory PSP používané aplikacemi Photoshop a Photoshop Elements k ukládání předvoleb pravděpodobně nikdy nebude nutné otevírat ručně. Je to proto, že jsou uloženy v instalačním adresáři programu a jsou používány automaticky při používání softwaru. Soubory stránek PL / SQL Server, které jsou ve formátu .PSP, lze zobrazit v prohlížeči a upravit pomocí textového editoru, jako je Poznámkový blok ve Windows. Pokud je Poznámkový blok pro vás příliš základní, podívejte se na náš seznam nejlepších editorů volného textu, kde najdete lepší možnosti. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor PSP

Pokud je soubor PSP obrazový soubor, můžete jej převést do jiného obrazového formátu, jako je JPG nebo TIF, pomocí bezplatného výše uvedeného programu IrfanView. Tento bezplatný online převodník PSP na JPG je další možností. Liší se od IrfanView, protože musíte převést soubor PSP na web, abyste jej mohli převést, ale je to také pravděpodobně mnohem rychlejší než stahování a instalace IrfanView jen pro převod souboru. Soubory PSP mohou obsahovat vrstvy jako soubory PSD, ale nevíme o převaděči souborů, který dokáže tyto vrstvy zachovat a převést PSP přímo na PSD. Samozřejmě však můžete pouze převést PSP na JPG a poté jej otevřít ve Photoshopu a uložit jej do PSD – opět to však vrstvy nezachová. Není důvod převádět soubor předvoleb Photoshopu do nového formátu, protože soubory tohoto typu jsou vytvářeny speciálně pro Photoshop, takže nebudou fungovat v žádné jiné aplikaci ani v jiném formátu. Soubory stránky PL / SQL Server lze uložit do libovolného jiného textového formátu pomocí textového editoru. Některé programy vám umožňují kopírovat nebo kopírovat hru PSP (PlayStation Portable) do souboru ISO. Pokud potřebujete tento soubor ISO převést na soubor CSO, můžete použít Format Factory.

Obnovení aplikace Photoshop pomocí souborů PSP

Pokud máte s panely a nástroji Photoshopu zvláštní problémy, můžete tyto soubory PSP odebrat, aby se obnovilo výchozí nastavení. Zde je výchozí umístění ve Windows a macOS:

  • Okna: C: Users [username] AppData Roaming Adobe Adobe Photoshop Nastavení aplikace Adobe Photoshop
  • Operační Systém Mac: // Knihovna / Předvolby / Nastavení aplikace Adobe Photoshop /

Dalším způsobem, jak obnovit předvolby ve Photoshopu, který nezahrnuje ruční mazání souborů PSP, je stisknout a podržet Alt + Ctrl + Shift (Windows) nebo Option + Command + Shift Klávesová zkratka (Mac) při otevírání aplikace Photoshop – budete vyzváni k odstranění nastavení (soubory PSP). FAQ

  • Jak mohu otevřít soubor PSP v systému Android nebo iPhone?

    Použijte aplikaci Adobe Photoshop pro iOS nebo Android. Pokud nemáte předplatné Photoshopu, převeďte soubor do formátu obrázku, jako je JPG.

  • Jaký formát souboru používá PSP?

    Soubory podporované Sony PSP zahrnují video formáty jako AVI a MP4, zvukové formáty jako MP3 a WAV a herní soubory z disků UMD. Pokud chcete hrát hru PSP na emulátoru, potřebujete soubor ISO.