Skip to content

Co je soubor SFPACK?

11 de Srpen de 2021
sfpack files 58779f243df78c17b6dd95ae

Soubor s příponou SFPACK je soubor SFPack Compressed SoundFont (.SF2). Je podobný jiným formátům archivů (jako RAR, ZIP a 7Z), ale používá se speciálně pro ukládání souborů SF2. Zvukové soubory uložené v tomto druhu archivu jsou ukázkové klipy, které se často používají v softwarových aplikacích a videohrách.

Soubory SFPACK.

Jak otevřít soubor SFPACK

Soubory SFPACK lze otevřít pomocí přenosného programu SFPack společnosti Megota Software prostřednictvím Soubor > Přidat soubory Jídelní lístek. Rozbalí soubory SF2. Tento program se stáhne do ZIP archivu se třemi dalšími soubory. Po extrahování souborů ze stahování se nazývá program SFPack SFPACK.EXE.

SFPack by měl být vše, co potřebujete, ale pokud to nefunguje, můžete mít štěstí pomocí obecného nástroje pro extrakci souborů, jako je 7-Zip nebo PeaZip. Jakmile soubor SF2 rozbalíte, můžete jej otevřít pomocí SONAR z aplikací Cakewalk, KONTAKT od Native Instruments, MuseScore a případně ReCycle od Reason Studio. Protože SF2 je založeno na formátu WAV, je možné, že jakýkoli program, který otevírá soubory WAV, může také přehrávat soubory SF2 (ale možná pouze pokud jej přejmenujete na .WAV). Možná máte soubor SFPACK, který se používá ke zcela jinému účelu, zcela nesouvisí se soubory SoundFont. Jedna věc, kterou můžete udělat, je otevřít ji pomocí textového editoru a zjistit, zda existuje nějaký druh identifikovatelného textu, který vám pomůže zjistit, jaký program byl použit k vytvoření konkrétního souboru SFPACK. Pokud to dokážete, možná budete moci vyhledat kompatibilní prohlížeč pro soubor.

Jak převést soubor SFPACK

Protože soubory SFPACK jsou opravdu podobné jiným typům archivních souborů, je velmi nepravděpodobné, že byste mohli převést samotný soubor do jiného formátu. Navíc, i kdybyste mohli, bylo by možné jej převést pouze do jiného formátu archivu, což by ve skutečnosti nebylo k ničemu. Co by vás však mohlo zajímat, je převod souboru SF2 (je uložen v rámci soubor SFPACK) do jiného formátu. V závislosti na tom, jak chcete pokračovat, existuje několik možností:

  • Xtrakk by měl být schopen převést SF2 na WAV. Bezplatný převodník zvuku pak může tento soubor WAV převést do jiného zvukového formátu, jako je MP3
  • Polyphone podporuje export SF2 do SF3 (což je jako soubor SF2, ale místo WAV používá zvukový formát OGG)
  • Nástroj sfZed může ukládat SF2 do SFZ
  • Extreme Sample Converter je další program, který může být schopen převést soubor SF2

Stále to nemůžete otevřít?

Spousta typů souborů sdílí některá stejná písmena přípony souboru. Díky tomu je snadné zaměňovat jeden s druhým, i když spolu zcela nesouvisí. Když k tomu dojde, při pokusu o otevření souboru, který váš program nepodporuje, můžete narazit na chyby. Například možná opravdu máte soubor SFP. Určitě to vypadá podobně jako SFPACK, ale je to opravdu ve formátu Soft Font Printer, který funguje pouze s nástroji tiskárny. PACK je podobný. Po bližším prozkoumání se však tato přípona souboru používá pro CustoPack Tools k přizpůsobení motivů ve Windows. Myšlenka je zde jednoduchá: pokud výše uvedené programy neotevřou váš soubor, pravděpodobně řešíte něco úplně jiného. Prozkoumejte skutečnou příponu na konci souboru, abyste se dozvěděli více o formátu a o tom, jak jej otevřít nebo převést.