Skip to content

Co je soubor STP?

5 de Červenec de 2021
stp files 59b91848d963ac0011d04bbd

Soubor s příponou .STP nebo .STEP je s největší pravděpodobností 3D CAD soubor STEP uložený ve formátu STEP (Standard for the Exchange of Product Data). Obsahují informace týkající se 3D objektů a obvykle se používají k přenosu 3D dat mezi různými programy CAD a CAM. Soubor STP může být také souborem Stop List RoboHelp, což je prostý textový soubor dlouhý až 512 znaků, který obsahuje seznam slov, které by měl přidružený průvodce inteligentním indexem ignorovat při vytváření indexu vyhledávání pro dokumenty nápovědy. Například slova jako „nebo“ a „a“ jsou při vyhledávání dokumentace ignorována, aby se zabránilo zobrazování nerelevantních informací. Microsoft SharePoint používá také soubory STP, ale pro dokumenty šablon. Jako každá šablona slouží soubor STP jako způsob, jak rychle začít vytvářet webovou stránku s podobným designem jako jiný. Soubor STP může být místo toho soubor informací o projektu Analysis Studio založený na XML, který obsahuje různá nastavení a objekty pro projekty Analysis Studio.

STP je také zkratka pro některé pojmy, které se netýkají přípon souborů, jako je testovací plán softwaru, plánovaný přenosový protokol, zabezpečený přenosový protokol, postup testování systému a stíněný kroucený pár.

Jak otevřít soubor STP

Existuje řada softwarových programů, které mohou otevřít soubory STEP 3D CAD, ale Autodesk Fusion 360 je nejvšestrannější, protože běží na systémech Windows, MacOS a mobilních zařízeních i prostřednictvím webového prohlížeče. Některé další otvírače souborů STP, které pracují s tímto formátem souboru CAD, zahrnují FreeCAD, ABViewer, TurboCAD, CATIA od Dassault Systemes a IDA-STEP. K dispozici jsou také bezplatní online diváci STEP / STP z eMachineShop a ShareCAD.org. Adobe RoboHelp otevírá soubory STP, které jsou pro seznamy stop. SharePoint společnosti Microsoft můžete použít k otevírání souborů STP, které jsou soubory šablon služby SharePoint. Můžete vytvářet nové soubory STP na SharePointu prostřednictvím Nastavení webu > Správa > Přejít na správu webu, a pak Uložit web jako šablonu v Správa a statistika plocha. Program Analysis Studio společnosti Appricon otevírá soubory STP, které patří k tomuto softwaru, ale nemáme pro něj žádné platné odkazy ke stažení. Existuje jeden z webu CNET.com, ale neexistuje žádný způsob, jak program zakoupit. Zahrnuli jsme jej sem pouze pro případ, že byste náhodou našli způsob, jak to fungovat.

Jak převést soubory STP

Software STEP 3D CAD shora by měl být také schopen převést soubor do jiných formátů, zejména Autodesk Fusion 360. Nástroj pro převod obvykle najdete v Uložit jako nebo Vývozní nabídka / tlačítko. Soubory STP nebo STEP můžete také snadno převést na STL pomocí Makexyz. Je to online převodník STEP 3D CAD souborů, takže pracuje s jakýmkoli operačním systémem. CrossManager je další převaděč souborů STP, ale nefunguje online; musíte jej nainstalovat do počítače, abyste jej mohli používat. Kromě STL však podporuje mnohem více exportních formátů, jako jsou PDF, OBJ, PRT, VDA, SAT, 3MF a MODEL. Zkušební verze CrossManageru se převede pouze do 3D nebo 2D PDF. Ostatní formáty jsou k dispozici, pokud je zakoupen celý program. Zkušební verze webu ConvertCADFiles.com dokáže převést STP na PDF, ale pouze v případě, že je menší než 100 kB. Pokud je menší než 12 MB, můžete vyzkoušet bezplatný CoolUtils.com. Výše uvedený program FreeCAD by měl být schopen převést STP na OBJ i DXF. O převodu souborů STEP na DWG je spousta informací. Pokud je váš soubor STP v jiném formátu, který se netýká formátu 3D CAD, zvažte jeho použití k převodu do nového formátu pomocí softwaru, který soubor otevře (na který odkazujeme v předchozí části výše). Například SharePoint je s největší pravděpodobností nejlepším programem pro převod souborů šablon SharePoint.

Váš soubor se stále neotevírá?

Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí výše zmíněných programů nebo jej nelze převést pomocí žádného ze zmíněných nástrojů, je pravděpodobné, že se souborem STP v žádném z těchto formátů ve skutečnosti nezabýváte. První věc, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat, zda přípona souboru skutečně čte STP nebo STEP (pokud máte soubor související s CAD) a ne něco, co je napsáno podobně jako STE. S příponami, které znějí nebo jsou hláskovány jako STP, nepředpokládejte okamžitě, že formáty souborů lze použít se stejnými aplikacemi. V příkladu STE se soubor otevře s programy jako Adobe Dreamweaver a Samsung Image Viewer, protože to může být buď soubor nastavení webu Dreamweaver, nebo obrazový soubor Samsung IPOLIS. STR je další příklad, který patří do formátu souboru objektu dBASE Structure List Object a otevírá se dBase. Místo toho by to mohlo být v jiných formátech, jako je PlayStation Video Stream, X-Plane Object String, BFME2 Strings, Kingsoft Strings nebo Windows Screensaver File. Jak vidíte, musíte se ujistit, že soubor skutečně souvisí s programy shora, jinak se od nich neočekává, že jej otevřou. Pokud váš soubor není souborem STP nebo STEP, prozkoumejte aktuální příponu souboru a zjistěte, jaké aplikace jej mohou otevřít a převést. FAQ

  • K čemu se používá soubor .STP?

    Soubory .STP obsahují 3D obrazová data používaná v CAD, takže soubory .STP se často generují v průběhu navrhování, výroby a prodeje produktu.

  • Mohu v AutoCADu otevřít soubor .STP?

    Ano. Na kartě Vložit vyberte panel Import a poté vyhledejte soubor .STP. Klikněte na Otevřít.