Skip to content

Co je soubor TS?

8 de Září de 2021
ts files 59c2d41522fa3a00114bc54a

Soubor s příponou .TS je soubor Video Transport Stream používaný k ukládání dat komprimovaných MPEG-2. Často jsou k vidění na DVD v sekvenci více souborů .TS.

TypeScript je další formát souboru, který používá příponu souboru .TS. Jedná se o textové soubory používané k vytváření aplikací JavaScript a ve skutečnosti jsou podobné souborům JavaScript (.JS), ale obsahují kód v programovacím jazyce TypeScript. Soubor končící na .TS může být místo toho zdrojový soubor Qt překladu ve formátu XML, který se používá k ukládání překladů pro konkrétní softwarový program vyvinutý pomocí sady Qt SDK. Soubory M2TS a MTS jsou podobné souborům Video Transport Stream vysvětleným zde, ale jsou cíleny konkrétně na video soubory Blu-ray.

Jak otevřít soubor TS

Soubory Video Transport Stream uložené na disku DVD se přehrají v přehrávači DVD, aniž byste potřebovali další software. Pokud máte v počítači soubor TS, můžete jej otevřít pomocí řady přehrávačů médií. VLC by měla být vaše první volba, protože je zcela zdarma a může tyto soubory otevírat na počítačích Mac, Windows a Linux. MPEG Streamclip je další možností a může fungovat i aplikace Movies & TV Windows. Pokud nemůžete otevřít soubor pomocí VLC, přípona souboru je pravděpodobně již svázána s jiným programem. Chcete -li jej otevřít, zkuste jej přetáhnout přímo do otevřeného okna programu nebo použít Média > Otevřít soubor položka nabídky. Můžete také změnit program aktuálně přidružený k souborům .TS a nastavit jej jako VLC. Další možností, jak otevřít soubor TS, je přejmenovat jej na něco, co váš stávající přehrávač médií bude podporovat, například .MPEG. Většina multimediálních přehrávačů již podporuje soubory .MPEG, a protože soubory TS jsou soubory MPEG, stejný program by měl přehrát také váš soubor TS. Nějaký nesvobodný Mezi hráče TS patří Roxio’s Creator NXT Pro, Corel’s VideoStudio, Audials One, CyberLink’s PowerProducer a Pinnacle Studio. Programy, které podporují jazyk TypeScript, naleznete na této stránce Získat strojopis. Zde najdete pluginy a programy, které vám umožní otevřít tento typ souboru TS. Soubory TS můžete například použít s programem Microsoft Visual Studio instalací sady TypeScript SDK pro Visual Studio nebo tohoto modulu plug-in pro otevření souboru v Eclipse. Soubory zdroje překladu Qt se otevírají pomocí sady pro vývoj softwaru Qt.

Jak převést soubory TS

K dispozici je několik bezplatných převaděčů video souborů, které mohou převádět TS na MP4, MKV nebo dokonce audio formáty jako MP3. Freemake Video Converter je oblíbený ze seznamu, který podporuje tyto formáty a mnoho dalších. Pokud používáte Freemake Video Converter, můžete také převést soubor TS přímo na soubor DVD nebo ISO pomocí na DVD možnost výstupu. Pokud je soubor velký, je nejlepší použít offline převaděč pro stolní počítače. TS však můžete také převést na MP4 online, aniž byste museli stahovat jakékoli programy, například pomocí stránek jako Zamzar nebo FileZigZag. Pamatujte, že u online převaděčů musíte soubor nejprve nahrát a počkat, až se převede, a poté jej znovu stáhnout, než jej budete moci použít. Je mnohem pohodlnější použít offline převaděč pro větší videa. Pravděpodobně není potřeba převádět soubory TS z jazyka TypeScript na něco jiného. Pokud je to však možné, proveďte převod stejným programem, který soubor otevře. Tuto možnost obvykle najdete v a Uložit jako nebo Vývozní Jídelní lístek. Chcete -li převést soubor TS na QPH (Qt Phrase Books), aby bylo možné překlady použít s více než jedním programem Qt, použijte nástroj „lconvert“, který je součástí sady Qt SDK.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Je možné, že špatně chápete příponu souboru a zacházíte s jiným druhem souboru jako se souborem TS, což způsobí, že se ve výše uvedených programech neotevře. Soubory TSV jsou například soubory hodnot oddělených tabulátory, které sdílejí dvě stejná písmena přípony souborů jako TS, ale nemají nic společného s videoobsahem, strojopisem nebo sadou Qt SDK. Proto otevření jednoho z výše uvedeného softwaru vám nedovolí jej používat tak, jak bylo zamýšleno. Totéž platí pro mnoho dalších formátů souborů. Některé z nich používají rozšíření jako ADTS, TST, TSF, TSC, TSP, GTS, TSR a TSM. Pokud máte některý z těchto souborů nebo jiný, který ve skutečnosti nekončí .TS, prozkoumejte konkrétní příponu souboru a zjistěte, které programy jsou schopné jej zobrazit, upravit a/nebo převést.

Často kladené otázky

  • Jaký je nejsnadnější způsob přehrávání souborů .TS Transport Transport Stream? Jako kontejnerový formát pro MPEG, široce podporovaný video kodek, jednoduše změňte název rozšíření na .MPEG vám umožní přehrát soubor na širším spektru softwaru.
  • Jsou soubory .TS dobrým formátem videa? Ano! I když se dnes již běžně nepoužívají, protože soubory .TS se spoléhají na kodek MPEG, mají stejnou kvalitu jako jiné běžnější formáty, například .MP4.