Skip to content

Co je soubor VSD?

1 de Srpen de 2021
vsd files 592d880e5f9b585950b2c8f1

Soubor s příponou .VSD je soubor Visio Drawing vytvořený Visio, profesionální grafickou aplikací společnosti Microsoft. Jedná se o binární soubory, které mohou obsahovat text, obrázky, výkresy CAD, grafy, poznámky, objekty a další. Microsoft Visio 2013 (a novější) výchozí pro ukládání souborů Visio Drawing s příponou .VSDX, která je založena na XML a komprimována pomocí ZIP. Soubory Visio se používají k vytváření všeho od softwarových a síťových diagramů po vývojové diagramy a organizační schémata.

VSD je také zkratka pro některé věci, které nemají nic společného s formáty počítačových souborů, jako je frekvenční měnič, ladicí program Visual Studio, zobrazení svislé situace, a virtuální sdílený disk. Je to také název analogového video formátu založeného na disku, který znamená Video Single Disc.

Jak otevřít soubory VSD

Visio je primární program používaný k vytváření, otevírání a úpravám souborů VSD. Pokud tento program nemáte, můžete soubor přesto otevřít pomocí aplikací CorelDRAW, iGrafx FlowCharter nebo ConceptDraw PRO. Některé další otvírače VSD, které fungují bez instalace Visia a které jsou zcela zdarma, zahrnují LibreOffice a Microsoft Visio 2013 Viewer. První z nich je bezplatný kancelářský balík podobný MS Office (což je součástí aplikace Visio) a druhý je bezplatný nástroj od společnosti Microsoft, který po instalaci otevře soubory VSD ve vašem webovém prohlížeči. LibreOffice a ConceptDraw PRO mohou otevírat soubory VSD na macOS i Windows. Uživatelé systému Mac však mohou také používat prohlížeč VSD. Pokud potřebujete použít soubor v systému Linux, je nejlepší volbou instalace LibreOffice. Visio Viewer iOS je aplikace pro iPad a iPhone, která může tyto soubory otevírat. Soubory VSDX se používají v MS Office 2013 a novějších, takže pokud chcete použít soubor VSDX ve starší verzi softwaru, potřebujete Microsoft Visio Compatibility Pack. Soubory VSDX mají jinou strukturu než soubory VSD, což znamená, že můžete část obsahu extrahovat, aniž byste některý z těchto programů potřebovali. Nejlepším řešením je bezplatný extraktor souborů, jako je 7-Zip.

Jak převést soubor VSD

Zamzar je bezplatný převaděč dokumentů, který vám umožní převést soubor VSD online do formátu PDF, BMP, GIF, JPG, PNG a TIF/TIFF. Můžete použít Visio Soubor > Uložit jako možnost nabídky převést soubor na VSDX a další formáty souborů Visio jako VSSX, VSS, VSTX, VST, VSDM, VSTM a VDW. Visio může také uložit soubor do SVG, DWG, DXF, HTML, PDF a řady formátů obrazových souborů, takže sdílení je opravdu snadné. Ostatní výše uvedené programy jej pravděpodobně mohou uložit také do jiných formátů, pravděpodobně prostřednictvím souboru Uložit jako nebo Vývozní Jídelní lístek.

Další informace o formátu VSD

Tento formát používá ke kompresi obsahu souboru bezeztrátovou kompresi. Podobný formát nazvaný Visio Drawing XML (který používá příponu souboru .VDX) nikoli. Proto jsou soubory VDX často třikrát až pětkrát větší než soubory VSD. Přestože Visio 2013+ ve výchozím nastavení neukládá nové dokumenty ve formátu VSD, tyto verze stále plně podporují formát, takže jej můžete v případě potřeby otevírat, upravovat a ukládat.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud vám výše uvedené informace nepomohou s otevřením nebo převáděním souboru, možná se souborem VSD vůbec nejednáte. Zkontrolujte, zda čtete příponu souboru správně; za názvem souboru by mělo být „.VSD“. Pokud tomu tak není, pak máte soubor, který sdílí některá stejná písmena jako soubory VSD. Například formát souboru PSD vypadá téměř jako VSD, ale používá se ve Photoshopu, ne ve Visiu. Soubory ESD jsou podobné, ale mohou být použity buď s operačním systémem Microsoft, nebo se softwarem Expert Scan. Další, která je trochu matoucí, je přípona souboru VST. Může to být soubor šablony Visio Drawing, ale místo toho to může být VST Audio Plugin. Pokud je to první, pak to samozřejmě lze otevřít pomocí Visia, ale pokud je to soubor pluginu, musí být otevřen pomocí programu, který dokáže přijmout tento formát, což není Visio. Přípony souborů VHD a VHDX jsou také podobné, ale používají se pro virtuální pevné disky.