Skip to content

Co je soubor WLMP?

7 de Červenec de 2021
wlmp files 59e8af669abed500110fe1c6

Soubor s příponou WLMP je soubor projektu Windows Live Movie Maker vytvořený programem Microsoft Windows Movie Maker (starší verze se nazývají Windows Žít Movie Maker). Soubory WLMP ukládají veškerý materiál související s projektem, který může Windows Movie Maker potřebovat, ale neukládá všechny skutečné mediální soubory. Soubor WLMP může obsahovat efekty, hudbu a přechody, které se týkají prezentace nebo filmu, ale pouze to Reference videa a fotografie. Starší verze programu Windows Live Movie Maker používají pro soubory projektů příponu souboru .MSWMM.

Jak otevřít soubor WLMP

Soubory WLMP vytváří a otevírá program Windows Live Movie Maker, který je součástí sady Windows Live Essentials. Tato programová sada byla později nahrazena programem Windows Essentials, čímž se změnil název videoprogramu na Windows Movie Maker. Program Windows Essentials byl však ukončen a od ledna 2017 není k dispozici na webu společnosti Microsoft. Můžete si však stále stáhnout program Windows Essentials 2012 z MajorGeeks a dalších webů, jako je CNET; zahrnuje Windows Movie Maker jako součást větší sady aplikací. Bude fungovat se systémem Windows Vista až do Windows 10. Pokud nechcete instalovat další součásti Windows Essentials, vyberte vlastní instalaci. Pokud máte starší verzi programu Windows Movie Maker, která přijímá pouze soubory MSWMM, stáhněte si aktualizovanou verzi pomocí výše uvedeného odkazu. Poslední verze programu Windows Movie Maker může otevřít soubory WLMP i MSWMM.

Jak převést soubor WLMP

Pomocí programu Windows Movie Maker můžete exportovat video projektu do formátu WMV nebo MP4 z Soubor > Uložit film Jídelní lístek. Použijte Soubor > Publikovat film Pokud potřebujete publikovat video přímo na Flickr, YouTube, Facebook, OneDrive atd. Pokud víte, na jakém zařízení chcete soubor WLMP nakonec použít, můžete jej vybrat z Uložit film v nabídce, takže program Movie Maker automaticky nastaví nastavení exportu tak, aby vytvořilo video, které se tomuto zařízení vejde. Vyberte například Apple iPhone, Android (1080p) nebo něco jiného, ​​pokud víte, že vaše video bude konkrétně použito na tomto zařízení. Jakmile bude váš projekt Windows Movie Maker převeden na MP4 nebo WMV, můžete soubor umístit do jiného nástroje pro převod video souborů a uložit jej do jiného formátu videa, jako je MOV nebo AVI. Prostřednictvím tohoto odkazu jsou offline i online převaděče video souborů, které oba podporují širokou škálu exportních formátů. Některé převaděče videa, jako je Freemake Video Converter, vám dokonce umožňují vypálit video přímo na disk nebo soubor ISO.

Váš soubor se stále neotevírá?

První věc, kterou byste měli zkontrolovat, pokud nemůžete soubor otevřít, je zjistit, zda to opravdu končí příponou „WLMP“. Některé přípony souborů vypadají podobně, i když nemají nic společného a nelze je otevřít pomocí stejných programů. Například soubory WML, které jsou soubory Wireless Markup Language, používají příponu souboru, která vypadá opravdu podobně jako WLMP, ale nelze je otevřít pomocí programu Windows Movie Maker. Ze stejné poznámky nebudou soubory WLMP fungovat s otvírákem souborů WML. Dalším příkladem je formát souboru Windows Media Photo, který má příponu WMP připojenou na konec svých souborů. Tento druh souboru se otevře v prohlížečích obrázků, včetně programu Photo Gallery, který je součástí Windows Essentials. Neotevírá se však úplně stejným způsobem jako soubory WLMP. LMP je jeden poslední příklad přípony souboru, který je v pravopisu strašně podobný souborům WLMP. Pokud skutečně máte soubor LMP, jedná se o soubor Quake Engine Lump, který se používá u her vyvinutých v kontextu herních strojů Quake. Jak můžete říct, měli byste si být vědomi přípony, kterou má váš soubor, protože to je nejjednodušší způsob, jak zjistit, v jakém formátu je soubor. Pokud nemáte soubor WLMP, prozkoumejte příponu souboru, kterou máte, aby můžete zjistit, které programy jej otevírají, upravují nebo převádějí.