Skip to content

Co je soubor WPD?

11 de Srpen de 2021
wpd files 59c289f8d088c00011295fc4

Soubor s příponou .WPD je textový dokument. Co je to za textový soubor, závisí na programu, který jej používá; existují tři hlavní formáty souborů, které využívají tuto příponu souboru. Nejpravděpodobnějším scénářem je, že máte soubor dokumentu WordPerfect, což je soubor WPD, který byl vytvořen aplikací Corel WordPerfect. V souboru mohou být uloženy tabulky, text, obrázky a další objekty. Zákon Swiftpage! software pro správu kontaktů (dříve známý jako Sage ACT!) také používá soubory WPD a je velmi pravděpodobné, že je skutečně pouze textový (žádné obrázky ani jiné objekty). 602Text je další program, který umí vytvářet soubory WPD. Vytváří takzvaný soubor dokumentu (podobně jako WordPerfect), který může obsahovat cokoli, co podporuje běžný dokument vytvořený textovým procesorem, například tabulky, vlastní formátování, obrázky, text, poznámky pod čarou, objekty formulářů atd.

WPD je také zkratka pro některé technologické termíny, které nemají nic společného s formátem souboru, jako je vývoj webových stránek a Přenosné zařízení Windows.

Jak otevřít soubor WPD

WordPerfect je primární program spojený se soubory dokumentu WordPerfect, takže tuto aplikaci můžete použít k otevření souboru. Tento druh souboru WPD však můžete otevřít také pomocí LibreOffice Writer, FreeOffice TextMaker, Microsoft Word a Canvas X. NeoOffice je lze otevřít na počítači Mac. Programy LibreOffice a FreeOffice mohou soubor otevřít a upravit, ale poté budete muset zvolit jiný formát souboru dokumentu, do kterého ho budete po dokončení ukládat, například DOCX nebo DOC. Zákon! program od Swiftpage může otevřít soubor WPD, který je v tomto formátu. Třetí aplikace, která tyto soubory vytváří, se nazývá 602Text, která je součástí programu 602Pro PC Suite od Software602. Konečná verze však byla naposledy vydána počátkem roku 2000, takže není k dispozici aktuální odkaz ke stažení. Stále jej můžete získat prostřednictvím Archive.org. Formát souboru 602Text Document byl vyvinut tak, aby byl kompatibilní s aplikací Microsoft Word, takže některé verze MS Word mohou formát také podporovat. Obrázky však nemusí být vykreslovány správně a pravděpodobně by byly užitečné pouze tehdy, je-li většina souboru WPD založena na textu (v takovém případě můžete dokonce použít textový editor).

Jak převést soubory WPD

Vzhledem k tomu, že je třeba zvážit tři formáty souborů, musíte před rozhodnutím, jak jej převést, vědět, ve kterém se váš soubor nachází. I když jsou dva z nich (WordPerfect a 602Text) podobné v tom, že se jedná o dokumenty používané textovými procesory, musíte pro každý použít samostatný převodník. U souborů WordPerfect převeďte soubor WPD na DOC, DOCX, PDF, PNG, TXT, ODT atd. Pomocí Zamzaru. Je to online převodník, takže jej můžete používat bez instalace dalšího softwaru do počítače; stačí nahrát soubor WPD, zvolit typ převodu a poté převedený soubor stáhnout zpět do počítače. Doxillion je další převodník WPD pro formát souboru WordPerfect, ale je to skutečný program, který musíte nainstalovat. Pomocí 602Text pomocí odkazu výše převeďte soubor WPD v tomto formátu. Použijte Soubor > Uložit jako nabídku převést na soubor šablony s příponou WPT nebo na DOC, HTML/HTM, CSS, RTF, PDB, PRC nebo TXT. Pokud zákon! Soubor WPD lze převést na jakýkoli jiný formát, je to s největší pravděpodobností dosaženo prostřednictvím zákona! samotný program. Otevřete tam soubor a zkuste soubor Vývozní nebo Uložit jako v nabídce zobrazit, do jakých formátů, pokud existují, lze soubor uložit. Pokud po převodu souboru WPD jedním z těchto nástrojů potřebujete, aby byl ve formátu odlišný formát souboru, který tam není podporován, zvažte jeho spuštění prostřednictvím bezplatného převaděče souborů. Chcete -li například převést soubor WordPerfect na JPG, můžete jej pomocí Zamzaru nejprve uložit do PNG a poté převést PNG na JPG pomocí převaděče obrazových souborů.

Stále nemůžete otevřít soubor?

První věc, kterou byste měli zkontrolovat, pokud nemůžete otevřít soubor WPD, je, že používáte správný program. 602Text by neměl být používán k otevírání souborů dokumentu WordPerfect a neměl by být zkoušen ani reverz. Jste si jisti, že otevřete soubor ve správném programu, ale stále nefunguje? Možná ve skutečnosti neřešíte soubor WPD. Některé formáty souborů používají přípony souborů napsané velmi podobně jako tento, ale nemají nic společného s výše uvedenými formáty. Například soubory WDP vypadají velmi podobně, ale používají se pro formáty souborů Windows Media Photo a AutoCAD Electrical Project, což znamená, že fungují pouze s aplikacemi pro prohlížení obrázků nebo, v případě posledně uvedeného, ​​se softwarem AutoCAD společnosti Autodesk. ADP je dalším příkladem, který by mohl být zaměněn za tuto příponu souboru. Pokud zjistíte, že ve skutečnosti nemáte soubor WPD, prozkoumejte příponu souboru, kterou máte dělat have, a zjistíte, které programy mohou otevřít a převést konkrétní soubor.