Skip to content

Co je soubor XAR?

31 de Červenec de 2021
xar files 5a29b8c896f7d00037e51ab2

Co vědět

  • Soubor XAR je soubor formátu Extensible Archive.
  • Otevřete jeden pomocí 7-Zip nebo PeaZip.
  • Převádějte do jiných archivů, jako je 7Z nebo ZIP, pomocí převaděče souborů.

Tento článek popisuje různé formáty, které používají příponu souboru XAR, včetně toho, které programy otevírají jednotlivé typy a jak převést soubor do formátu, který se otevře v jiných programech.

Co je soubor XAR?

Soubor s příponou XAR je obvykle spojen s formátem Extensible Archive. macOS používá tyto typy souborů k instalaci softwaru (nahrazuje potřebu formátu archivu GZ). Rozšíření prohlížeče Safari také používají stejný formát souboru XAR. Aplikace Microsoft Excel používá k ukládání dokumentů soubor XAR pomocí funkce automatického obnovení. Bez ohledu na to, jaký typ souboru aplikace Excel se aktivně používá, všechny otevřené soubory se pravidelně a automaticky ukládají do výchozího umístění s touto příponou. Výchozí formát souboru v grafickém softwaru Xara používá stejnou příponu.

Jak otevřít soubor XAR

Soubory XAR, které jsou komprimovanými archivními soubory, lze otevřít pomocí populárních programů pro kompresi/dekompresi. Našimi dvěma oblíbenci jsou 7-Zip a PeaZip, ale na výběr je mnoho dalších. Například pomocí 7-Zip klikněte pravým tlačítkem na soubor a vyberte 7-zip > Otevřít archiv otevřít. Pokud máte soubor rozšíření prohlížeče Safari, pravděpodobně k němu je připojeno rozšíření .safariextz, protože to prohlížeč používá k identifikaci takových rozšíření. Chcete -li použít soubor XAR jako rozšíření prohlížeče, musíte jej nejprve přejmenovat a poté otevřít .safariextz a nainstalovat jej do Safari. Protože je však soubor .safariextz opravdu jen přejmenovaným souborem XAR, můžete jej otevřít jedním z výše uvedených dekompresních programů a zobrazit jeho obsah. Uvědomte si však, že otevření tohoto typu souboru v programu, jako je 7-Zip, vám nedovolí používat rozšíření, jak bylo zamýšleno, ale uvidíte různé soubory, které tvoří software pro rozšíření prohlížeče. Produkty Xara mohou otevírat soubory XAR, které jsou určeny pro použití v těchto grafických programech.

Jak otevřít soubory XAR Excel

Ve výchozím nastavení v rámci funkce AutoRecover Excel automaticky ukládá otevřené soubory každých 10 minut v případě výpadku napájení nebo jiného neočekávaného ukončení aplikace Excel. Místo uložení dokumentu ve formátu, ve kterém jej upravujete, a v místě, kam jste jej uložili, však Excel použije příponu souboru .XAR v následující složce: C: Users AppData Roaming Microsoft Excel

Sekce je pojmenována bez ohledu na vaše uživatelské jméno. Pokud si nejste jisti, co je vaše, otevřete Uživatelé složku ve Windows a podívejte se na uvedené složky – pravděpodobně si všimnete své, což je pravděpodobně vaše křestní jméno nebo celé jméno. Jedním příkladem souboru XAR, který může Excel vytvořit, je ~ ar3EE9.xar. Jak vidíte, soubor je náhodně pojmenován, takže jeho hledání může být obtížné. Soubor je také skrytý a může být považován za chráněný systémový soubor. Chcete-li obnovit soubor aplikace Excel, který byl automaticky uložen, buď ve svém počítači vyhledejte všechny soubory .XAR (pomocí vestavěné funkce vyhledávání nebo bezplatného nástroje typu Vše) nebo otevřete výchozí umístění zobrazené výše a vyhledejte soubory XAR ručně. Nalezení automaticky uloženého dokumentu aplikace Excel ve výše uvedeném umístění vyžaduje zobrazení skrytých souborů a souborů chráněného operačního systému. Podívejte se, jak v systému Windows zobrazuji skryté soubory a složky? pokud s tím potřebujete pomoc. Jakmile najdete soubor XAR, musíte přejmenovat příponu souboru na takovou, kterou aplikace Excel rozpozná, například XLSX nebo XLS. Po dokončení byste měli mít možnost otevřít soubor v aplikaci Excel jako každý jiný. Pokud přejmenování nefunguje, můžete jej zkusit otevřít v Excelu přímo pomocí Otevřete a opravte možnost vedle Otevřeno při procházení počítače. K tomu budete muset mít jistotu, že jste si vybrali Všechny soubory shora Otevřeno knoflík.

Soubor XAR používaný aplikací Excel

Jak převést soubor XAR

Pokud je soubor XAR v archivním formátu, lze jej převést na jiné podobné formáty jako ZIP, 7Z, GZ, TAR a BZ2 pomocí bezplatného online převaděče souborů FileZigZag. Jak jste si přečetli výše, nejlepší způsob, jak převést ten, který byl automaticky uložen v aplikaci Excel, je změnit příponu souboru na takovou, kterou software rozpozná. Pokud po uložení konečného souboru do formátu XLSX nebo jiného formátu tabulky chcete převést že soubor do jiného formátu, stačí jej připojit k převaděči souborů dokumentů. Převod souboru XAR, který používá produkt Xara, je pravděpodobně nejlepší provést pomocí programu, který jej používá. To lze nalézt v něčem podobném Soubor > Uložit jako možnost nebo v Vývozní Jídelní lístek.