Skip to content

Co je soubor XFDL?

7 de Červenec de 2021
xfdl files 5a67ae29c0647100199abe30

Co je třeba vědět

  • Soubor XFDL je soubor Extensible Forms Description Language.
  • Otevřete jeden v Lotus Forms Viewer, IBM Forms Viewer nebo IBM Forms Designer.
  • Převod do PDF pomocí Forms Designer.

Tento článek popisuje, co jsou soubory XFDL, jak je otevřít a jak uložit jeden jako PDF nebo jiný formát, jako je HTML.

Co je soubor XFDL?

Soubor s příponou XFDL je soubor Extensible Forms Description Language. Jedná se o bezpečný typ souboru XML vyvinutý společností PureEdge Solutions (společnost získaná společností IBM v roce 2005) jako způsob vytváření bezpečných a legálních elektronických formulářů. Tyto soubory se nejčastěji používají v obchodním nebo vládním kontextu při přenosu dat nebo nákupu a prodeji věcí přes internet. Data obsažená v jednom se obvykle skládají z věcí, jako jsou informace o transakcích a digitální podpisy.

Jak otevřít soubor XFDL

Některé soubory XFDL jsou komprimovány v archivu, což znamená, že z něj musíte nejprve soubor extrahovat, než jej budete moci použít. 7-Zip je populární program, který to dokáže, ale stejně tak i další bezplatné extraktory souborů. Jakmile máte skutečný soubor, otevřete jej v prohlížeči Lotus Forms Viewer. Pokud stahování na této stránce nefunguje, zkuste IBM Forms Viewer z webu IBM, nebo IBM Forms Designer, pokud potřebujete soubor upravit. IBM Forms ne vždy používal toto jméno. Původně se to jmenovalo Formuláře PureEdge než IBM koupila společnost PureEdge. Pak to bylo voláno IBM Workplace Forms před změnou na Lotus Forms v roce 2007 a nakonec IBM Forms v roce 2010. Protože jde ve skutečnosti pouze o textový soubor, lze k otevření a správnému zobrazení obsahu použít libovolný textový editor, pokud jej potřebujete pouze upravit nebo zobrazit text. Chcete-li to provést, použijte Poznámkový blok ve Windows nebo program ze seznamu Nejlepší editory volného textu.

Jak převést soubor XFDL

Nevíme o žádných bezplatných převaděčích souborů, které by převáděly soubor XFDL do jiného formátu. Výše uvedený nástroj IBM Forms Designer však dokáže převést otevřený soubor XFDL na PDF. Můžete také použít IBM Forms Viewer k uložení souboru XFDL jako souboru FRM (formulář). Soubor lze uložit do nevyplnitelného PDF i jiným způsobem pomocí skriptu, jak je popsáno v tomto dokumentu na webu Army Publishing Directorate. Chcete-li převést XFDL na dokument Word, doporučujeme nejprve vytvořit PDF a poté použít bezplatný převaděč PDF na Word pro uložení souboru do formátu DOCX nebo DOC. Pokud potřebujete převést jeden na HTML, použijte komponentu Webform Server serveru IBM Forms Server.

Stále to nemůžete otevřít?

Pokud výše uvedené programy nepomáhají otevřít soubor, zkontrolujte přípony souboru. Je pozoruhodně snadné jej chybně přečíst a zaměnit další soubor za tento. Některé soubory, které sdílejí stejná písmena s příponou souboru, zahrnují XSD, CXF a XSPF. I když se spousta rozšíření jeví podobná a můžete si myslet, že mohou používat stejné programy, pravděpodobně ne, protože formáty nejsou dostatečně podobné. Soubory s příponou XFD jsou tedy stejné jako soubory XFDL. Ujistěte se však, že si to nemýlíte se souborem Acrobat Forms Document XFDF.