Skip to content

Co je soubor XLR?

16 de Září de 2021
xlr files 5a47a06b22fa3a0036597703

Soubor s příponou XLR je soubor Works Spreadsheet nebo Chart, velmi podobný formátu XLS aplikace Microsoft Excel. Soubory XLR jsou vytvořeny pomocí Microsoft Works verze 6 až 9 a mohou ukládat věci, jako jsou grafy a obrázky, ale také běžná data v tabulkách, jako je text, vzorce a čísla, do samostatných buněk tabulky.

WPS je další formát souboru používaný v Microsoft Works, ale pro data dokumentu (jako DOC) místo tabulkových dat.

Jak otevřít soubor XLR

Soubory XLR lze otevírat a upravovat pomocí již ukončeného Microsoft Works. Některé verze aplikace Microsoft Excel ji lze otevřít, ale může to být možné pouze pro soubory, které byly vytvořeny v sadě Works verze 8 a novější. Formát OpenOffice Calc také podporuje. Pokud používáte Excel nebo Calc, zkuste nejprve otevřít tento program a poté přejděte na soubor, který chcete otevřít. Obvykle budete mít větší štěstí, když ho otevřete tímto způsobem, než se pokusíte nakonfigurovat počítač tak, aby ve výchozím nastavení otevíral soubory XLR pomocí jednoho z těchto programů. Můžete také zkusit přejmenovat soubor tak, aby měl příponu .XLS, a poté jej otevřít v aplikaci Microsoft Excel nebo jiném programu, který tyto soubory podporuje.

Jak převést soubor XLR

Zamzar je bezplatný převodník souborů, který běží ve vašem prohlížeči (není to program ke stažení) a převede XLR na XLS, XLSX, PDF, RTF, CSV a další podobné formáty. Můžete mít také štěstí při převádění souboru, jakmile byl otevřen v některém z výše uvedených programů, jako je Excel nebo Calc. Pokud již máte v počítači Microsoft Works, ale chcete soubor v jiném formátu, můžete to udělat také tam. Převod souboru XLR pomocí jednoho z výše uvedených programů se obvykle provádí pomocí Soubor > Uložit jako Jídelní lístek. Pokud například používáte Microsoft Works, stačí otevřít soubor a poté zvolit tuto možnost nabídky pro výběr z formátů jako WKS, XLSX, XLSB, XLS, CSV nebo TXT. Také si pamatujte tip shora o změně přípony souboru. Tím se to přesně nepřevede, ale zdá se, že to funguje v mnoha případech, což vám umožní otevřít jej v libovolném prohlížeči/editoru XLS, který můžete mít na počítači. Tyto iniciály také odkazují na typ elektrického konektoru pro zvuková zařízení. Převodník pro XLR na USB můžete zakoupit na webových stránkách, jako je Amazon.com.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor po vyzkoušení výše uvedených návrhů neotevře, je velká šance, že se souborem XLR ve skutečnosti nejednáte. To je docela snadné zamíchat, protože spousta přípon souborů vypadá stejně. X_T je jedním příkladem. Další je XLF, který je pravopisu opravdu blízký, ale je vyhrazen pro soubory dokumentů XLIFF; jeden si můžete přečíst v textovém editoru. XIP je další, o kterém si můžete myslet, že nějakým způsobem souvisí s tabulkovým souborem, ale tuto příponu souboru používá formát podepsaného archivu macOS.