Skip to content

Co je soubor XLW?

3 de Srpen de 2021
xlw files 5a9f08063037130036739ccb

Soubor s příponou XLW je soubor aplikace Excel Workspace, který ukládá rozložení sešitů. Neobsahují skutečná tabulková data, jako jsou soubory XLSX a XLS, ale místo toho obnoví fyzické rozložení toho, jak byly tyto druhy souborů sešitů umístěny, když byly otevřené a kdy byl vytvořen soubor XLW. Například můžete na obrazovce otevřít několik sešitů a uspořádat je, jak chcete, a poté použít Pohled > Uložit pracovní prostor možnost nabídky k vytvoření souboru XLW. Když je soubor XLW otevřen, pokud jsou soubory sešitu stále k dispozici, všechny se otevřou tak, jak byly při vytváření souboru aplikace Excel Workspace. Soubory aplikace Excel Workspace jsou podporovány pouze v mnohem starších verzích aplikace MS Excel. Novější verze programu ukládají několik listů do jednoho sešitu, ale ve starších verzích aplikace Excel byl použit pouze jeden list, takže musel existovat způsob, jak uložit sadu sešitů do jednoho prostoru. Některé soubory XLW jsou skutečné soubory sešitu aplikace Excel, ale pouze pokud byly vytvořeny v aplikaci Excel v4. Protože tento typ souboru XLW je ve formátu tabulky, existují řádky a sloupce buněk oddělené do listů, které mohou obsahovat data a grafy.

Jak otevřít soubor XLW

Soubory XLW, obou výše vysvětlených typů, lze otevřít pomocí aplikace Microsoft Excel. Pokud používáte počítač Mac, NeoOffice by měl být schopen otevřít soubory sešitu aplikace Excel, které používají příponu souboru .XLW.

Spropitné

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor XLW, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevřít soubory XLW, přečtěte si náš článek o tom, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor XLW

Soubor pracovního prostoru aplikace Excel nelze převést do jiného formátu, protože obsahuje pouze informace o umístění sešitů. Pro tento formát neexistuje jiné využití kromě aplikace Excel a informací o rozložení. Soubory XLW používané ve verzi 4 aplikace Microsoft Excel by však měly být možné převést na jiné formáty tabulek pomocí samotného Excelu. Stačí otevřít soubor v Excelu a z nabídky zvolit nový formát, pravděpodobně přes Soubor > Uložit jako.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevře, je opravdu velká šance, že špatně čtete příponu souboru. Může to být opravdu podobné XLW, ale to nutně neznamená, že soubor lze použít v MS Excel. Například soubor XWD sdílí dvě stejná písmena přípony souboru, přestože tyto typy souborů jsou obrázky. XWB je podobný; soubory s touto příponou mohou být zvukové soubory, které nemají nic společného s aplikací Excel. Pokud soubor, který máte, ve skutečnosti nekončí na .XLW, proveďte malý průzkum skutečné přípony souboru, abyste se dozvěděli více o tom, jak se používá a jaké programy jsou schopny jej otevřít/převést.