Skip to content

Co je soubor XNB?

11 de Září de 2021
xna logo 58a72f255f9b58a3c965af84

Co vědět?

  • Soubor XNB je binární soubor XNA Game Studio.
  • Soubor používá Microsoft XNA Game Studio.
  • Extrahujte obrázky z jednoho pomocí XNB Extract nebo převádějte na zvuk pomocí XNB do WAV.

Tento článek popisuje, co jsou soubory XNB a jak je můžete otevřít, abyste z nich mohli extrahovat soubory PNG nebo uložit zvuk do jiného formátu.

Co je soubor XNB?

Soubor s příponou XNB je binární soubor XNA Game Studio. Slouží k ukládání původních herních souborů do proprietárního formátu. V angličtině: soubor XNB je obvykle komprimovaný soubor plný obrázků, které se objevují ve videohře vytvořené pomocí XNA Game Studio, ale mohou také obsahovat další herní data, jako jsou zvukové soubory. Některý software může tyto soubory označovat jako sestavený majetek soubory.

Jak otevřít soubor XNB

Skutečným zdrojem souborů XNB je Microsoft XNA Game Studio, nástroj, který spolupracuje s Visual Studio a pomáhá vytvářet videohry pro Windows, Windows Phone, Xbox 360 a (nyní již neexistující) Zune. Tento program však není praktickým nástrojem k extrahování obrázků ze souborů XNB. Nejlepším řešením je program nazvaný XNB Extract, což je přenosný nástroj (což znamená, že není nutná žádná instalace), který extrahuje soubory PNG z komprimovaného souboru XNB, se kterým pracujete. Chcete -li jej použít, zkopírujte soubor XNB do souboru BALENO složku, vraťte se do předchozí složky a otevřete UnpackFiles.bata poté vyhledejte obrázky v souboru VYBALENO složku. Soubory XNB můžete také otevírat a/nebo upravovat pomocí GameTools GXView. Pokud jste nainstalovali GameTools, ale nemůžete najít GXView, můžete jej otevřít přímo z instalační složky, téměř vždy zde: C: Program Files (x86) GameTools GXView.exe.

Jak převést soubor XNB

Běžný převaděč souborů nebude převádět soubory XNB. Nástroje, které jsme již zmínili výše, jsou určeny k získání obrazových souborů z jednoho, což je pravděpodobně to, co chcete dělat. Pokud však výše uvedený software nepomůže, můžete také vyzkoušet TExtract, TerrariaXNB2PNG nebo XnaConvert. XNB do WAV vám umožňuje zkopírovat zvukový soubor WAV ze souboru XNB. Pokud chcete, aby byl soubor WAV v jiném zvukovém formátu, jako je MP3, můžete použít bezplatný převodník zvuku.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud výše uvedené nástroje neotevřou váš soubor XNB, je možné, že ten váš nemá nic společného s XNA Game Studio, v takovém případě je to místo toho úplně jiný formát. Nejlepší je zjistit, ve které složce je soubor XNB uložen, což by mělo poskytnout určitý kontext, který vám pomůže určit program, který jej používá. Jedním z běžných důvodů, proč se soubory neotevírají v programech, o kterých si myslíte, že by s nimi měly pracovat, je to, že špatně čtete příponu souboru. Například i když soubory XMB a XNK připomínají příponu souboru XNB, ani jeden spolu nesouvisí, a proto se neotevírají se stejnými programy.