Skip to content

Co je soubor ZXP?

13 de Červenec de 2021
zxp files 58f509055f9b581d59923d47

Soubor s příponou ZXP je soubor rozšíření Adobe Zip Format Extension Package, který obsahuje malé kousky softwaru, který přidává funkčnost softwarovému produktu Adobe. Soubory ZXP jsou ve skutečnosti jen komprimované soubory ZIP. Nahrazují starší formát souboru Macromedia Extension Plugin (soubory .MXP) a vylepšují jej podporou digitálního podpisu k identifikaci vydavatele přípony.

V tomto formátu je spousta bezplatných filtrů a pluginů aplikace Photoshop.

Jak otevřít soubor ZXP

Adobe Extension Manager verze CS5.5 a vyšší podporuje soubory ZXP, zatímco předchozí verze mohou používat původní formát MXP. Creative Cloud 2015 a novější vyžaduje pro použití souborů ZXP desktopový program Creative Cloud. Před použitím v programu Adobe nemusíte soubor ZXP dekomprimovat, protože software to za vás provede automaticky. S nainstalovaným jedním z těchto programů můžete instalaci zahájit poklepáním na soubor. Pokud potřebujete pomoc se stahováním a instalací souborů ZXP pomocí služby Creative Cloud (včetně rozšíření třetích stran), podívejte se na kurz Adobe Creative Cloud. Pokud máte potíže s používáním souborů ZXP v těchto aplikacích, podívejte se také do průvodce řešením problémů společnosti Adobe. Tyto soubory mohou nainstalovat také programy třetích stran, jako je Adobe ZXPInstaller a ZXP Installer. Další, Anastasiy’s Extension Manager, může instalovat, odebírat a aktualizovat soubory ZXP. Protože tyto soubory balíčků jsou ve formátu ZIP archivu, můžete je také otevřít pomocí nástroje zip / unzip, jako je 7-Zip. To vám nedovolí používat s programem Adobe, ale uvidíte různé soubory a složky, které soubor tvoří. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokusí soubor otevřít, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, podívejte se do příručky Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, jak tuto změnu provést ve Windows.

Jak převést soubor ZXP

Ve skutečnosti nemusíte převádět ZXP na ZIP, protože stačí přejmenovat příponu souboru z .ZXP na .ZIP. To vám umožní otevřít soubor v libovolném nástroji pro rozbalení souborů, který podporuje formát ZIP. Pokud potřebujete udělat opak a převést starší formát MXP na ZXP, použijte Nástroje > Převeďte příponu MXP na ZXP možnost nabídky v aplikaci Adobe Extension Manager CS6.

Další informace o souborech ZXP

Pokud se soubor ZXP ve vašem počítači neotevírá, je možné, že nemáte správný program Adobe nezbytný pro jeho použití. Pokud má přípona přidružené další soubory a složky, otevřete CSXS a pak manifest.xml uvnitř této složky. V souboru XML je část obklopena seznamem hostitelů štítek. Podívejte se, které programy Adobe jsou tam uvedeny; to jsou jediné, které mohou použít konkrétní soubor ZXP. Mezi běžná místa, kde můžete najít soubory ZXP ve Windows, patří:

  • C: Program Files Common Files Adobe
  • C: Program Files (x86) Adobe Adobe Bridge [version] PublishPanel factory zxp
  • C: Users [username] AppData Roaming Adobe Extension Manager CC EM Store Virtuální produkt

V systému macOS se soubory ZXP často nacházejí v těchto složkách:

  • / Knihovna / Podpora aplikací / Adobe / CEP / rozšíření /
  • / Knihovna / Podpora aplikací / Adobe / rozšíření /
  • / Uživatelé /[username]/ Podpora aplikací / Adobe / CEP / rozšíření /
  • / Uživatelé / Podpora aplikací / Adobe / rozšíření /

Stále to nemůžete otevřít?

I když jejich přípony souborů vypadají podobně, soubory ZXP nemají nic společného se soubory ZPS, což jsou soubory Zebra Portable Safe používané v programu nazvaném ZPS Explorer. Další podobně hláskovanou příponou souboru je ZIPX, který se používá pro soubory Extended Zip; lze je otevřít pomocí PeaZip. Pokud znovu přečtete příponu souboru a zjistíte, že nekončí příponou „ZXP“, prozkoumejte příponu souboru, která se tam nachází, a dozvíte se více o formátu a programu, který jej může otevřít.