Skip to content

Co je to AV soubor?

16 de Srpen de 2021
av file finaldraft 550df54bbac84e6e937ccc01f7be150b

Soubor s příponou AV je soubor dokumentu Final Draft AV (audio-vizuální) vytvořený Final Draft AV verze 1. Pozdější edice místo toho vytvářejí dokumenty s příponou .XAV. Soubory šablon používají podobný formát souboru XAVT. Final Draft AV je textový procesor, který zjednodušuje proces přidávání dialogů, scén, informací o postavách a dalších věcí nezbytných pro skript. Program k ukládání těchto informací používá soubory AV. Některé kamery mohou také používat příponu souboru AV pro ukládání video dat.

AV (nebo A/V) také znamená „audio/vizuální“, pokud jde o kompozitní a komponentní kabely AV.

Jak otevřít AV soubor

Final Draft AV, populární skriptový softwarový program pro Windows a macOS, se používá k otevírání souborů XAV a AV, které jsou soubory dokumentů. Protože jsou založeny na formátu XML a jsou to tedy soubory prostého textu, můžete také otevřít soubory XAV a AV pomocí textového editoru. Final Draft AV již není k dispozici ke stažení a novější produkty Final Draft z webu Final Draft používají jako soubory dokumentů soubory FDX. Final Draft AV verze 2 je však k dispozici ke stažení ze Softpedia a podporuje otevírání AV souborů. Nevíme o žádném softwaru, který podporuje video soubory, které používají příponu souboru .AV. Vzhledem k tomu, že AV není oblíbenou příponou souboru pro videa, je možné, že soubor jednoduše přejmenujete na něco běžnějšího, jako je MP4 nebo AVI, a poté jej otevřete pomocí VLC. To bude fungovat, pouze pokud je soubor AV technicky MP4, AVI atd., Ale používá příponu souboru AV, takže je jedinečný pro program nebo zařízení, které video vytváří. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AV, ale je to špatná aplikace, nebo chcete, aby soubory AV otevíral jiný nainstalovaný program, můžete tuto změnu provést ve Windows.

Jak převést AV soubor

Final Draft AV dokáže převést AV soubor na PDF, RTF, TXT, FCV, XAV a XAVT pomocí Soubor > Uložit jako Jídelní lístek. Možná ani nebudete muset použít nástroj pro převod souborů k uložení souboru AV jako MP4 nebo jiného formátu videa. I když vám přejmenování souboru AV na .MP4 ve skutečnosti nedovolí přehrát video, stále budete moci importovat soubor .MP4 do bezplatného převaděče videa a převést jej na jiný formát souboru.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor stále neotevře ani po vyzkoušení výše uvedených návrhů, pravděpodobně se nezabýváte souborem konečného konceptu nebo videem. Možná špatně čtete příponu souboru, což je pozoruhodně snadné, zejména u dvoupísmenných přípon. Například AVI, AVHD (Hyper-V SnapShot), AVS (AVS Preset, Avid Project Preferences, Adobe Photoshop Variations) a AVE vypadají podobně jako AV, ale to nutně neznamená, že formáty mají něco společného. Pokud otevřete jeden z těchto souborů otvírákem souborů AV, může dojít k chybě a naopak. MAV je další, na co si dát pozor. Toto je soubor Access View, který lze snadno zaměnit se souborem AV. K otevření potřebujete Microsoft Access. FAQ

  • Jak zobrazím soubor AV v programu Windows Media Player?

    Program Windows Media Player nepodporuje soubory s příponou AV. Změňte soubor na kompatibilní formát, jako je MP4 nebo AVI, změnou přípony souboru nebo použijte online nástroj pro převod.

  • Jaký je rozdíl mezi AV a AVI souborem?

    AVI nebo Audio Video Interleave je formát souboru vytvořený společností Microsoft pro ukládání obrazových a zvukových dat. Přestože AV slouží podobnému účelu, formáty jsou kompatibilní s různými programy. Soubory AVI mohou být kódovány různými video a audio kodeky, které je nutné nainstalovat, aby se soubor otevřel.