Skip to content

Co je to soubor AAF?

16 de Září de 2021
aaf files 5a46c262c7822d00378af914

Soubor s příponou AAF je soubor Advanced Authoring Format. Obsahuje komplexní multimediální informace, jako jsou video a zvukové klipy, a také informace o metadatech pro tento obsah a projekt. Většina programů pro úpravu videa využívá pro soubory projektu proprietární formáty. Když import a export souborů AAF podporuje více programů, je snadné přesunout pracovní obsah projektu z jedné aplikace do druhé. Formát AAF byl vyvinut Advanced Media Workflow Association.

Jak otevřít soubor AAF

Existuje několik programů, které jsou kompatibilní se soubory AAF, včetně Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro, Avid’s Media Composer (dříve Avid Xpress), Sony Vegas Pro a dalších. Tyto programy používají soubory AAF k importu informací o projektu z jiného programu podporujícího AAF nebo je exportují pro použití v jiném. Mnoho souborů je pouze textových souborů, což znamená, že bez ohledu na příponu souboru může textový editor (jako ten z našeho seznamu nejlepších editorů bezplatných textových editorů) správně zobrazit obsah souboru. Nemyslíme si však, že tomu tak je u souborů AAF. V nejlepším případě budete moci zobrazit některá metadata nebo informace o záhlaví souboru pro soubor AAF v textovém editoru, ale vzhledem k multimediálním komponentám tohoto formátu velmi pochybujeme, že vám textový editor ukáže něco užitečného. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AAF, ale je to špatná aplikace, nebo pokud chcete, aby soubory AAF otevíral jiný nainstalovaný program, podívejte se do našeho průvodce provedením této změny ve Windows.

Jak převést soubor AAF

Software shora, který může otevřít AAF, pravděpodobně dokáže exportovat soubor AAF do OMF (Open Media Framework), podobného formátu jako AAF. Převod souborů AAF na formáty multimediálních souborů, jako jsou MP3, MP4, WAV atd., Lze provést pomocí AnyVideo Converter HD a pravděpodobně některých podobných programů pro převod videa. Soubor AAF můžete také převést do těchto formátů tak, že jej otevřete v jednom z výše uvedených programů a poté exportujete/uložíte soubory médií. AnyVideo Converter HD je zdarma pouze pro prvních 15 konverzí. Pokud nemůžete najít bezplatný převodník AAF, který funguje, může být dobrou alternativou AATranslator. Jen si to určitě kupte Vylepšená verze.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud výše uvedené programy neotevřou váš soubor, znovu zkontrolujte, zda si nezaměňujete jinou příponu souboru pro AAF. Toto jsou dvě běžná písmena, která se používají v mnoha dalších příponách souborů. Například AAC, AXX, AAX (Audible Enhanced Audiobook), AAE (Sidecar Image Format), AIFF, AIF a AIFC mohou vypadat, že by mohly souviset se soubory AAF, ale nejsou. Pokud se pokusíte otevřít některý z těchto souborů v otvíráku souborů AAF a naopak, pravděpodobně se zobrazí chyba.