Skip to content

Co je to soubor DMA?

3 de Srpen de 2021
dma files 5a58e72d7bb28300378226df

Soubor s příponou DMA je s největší pravděpodobností soubor šablony DOORS vytvořený pomocí produktu IBM Rational DOORS. Ne všechny soubory DMA jsou však soubory šablon. Vaším konkrétním souborem DMA může být místo toho zvukový soubor DMOD.

DMA také znamená Přímý přístup do paměti, což je název pro proces přeskakování dat CPU a přímého přenosu z RAM do periferního zařízení. Přímý přístup do paměti nemá nic společného se soubory, které končí příponou DMA.

Jak otevřít soubor DMA

Soubory DMA, které jsou DOORS Soubory šablon lze otevřít pomocí produktu IBM Rational DOORS. Soubory DMA, které byly vytvořeny ve starší verzi softwaru, by mělo být možné otevřít v novějších verzích prostřednictvím souboru Soubor > Obnovit > Modul Jídelní lístek. Pomocí programu UltraPlayer můžete přehrávat zvukový soubor DMOD. Program VLC podporuje mnoho zvukových a obrazových formátů, takže pokud UltraPlayer nefunguje, můžete zkusit otevřít soubor pomocí této aplikace. VLC se nespojuje se soubory DMA, takže nemůžete jen dvakrát kliknout na soubor a očekávat, že ho VLC začne používat. Místo toho budete muset otevřít VLC a použít jeho Média > Otevřít soubor možnost soubor vyhledat. Jen vyberte Všechny soubory možnost při procházení, aby VLC mohl najít soubor .DMA. Tyto typy souborů DMA mohou otevřít také jiné bezplatné zvukové přehrávače nebo editory, takže pokud máte v počítači jiný zvukový přehrávač, můžete to také zkusit. Pokud stále nemůžete otevřít soubor DMA, zkuste použít bezplatný textový editor. Pokud je soubor složen výhradně z normálně vypadajícího textu, pak je váš soubor DMA pouze textový soubor. Jinak se podívejte, jestli někde v souboru nenajdete nějaký text, který by mohl pomoci identifikovat formát, ve kterém je, nebo jaký program byl použit k jeho vytvoření. Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor DMA, ale je to špatná aplikace, nebo chcete, aby soubory DMA otevíral jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru.

Jak převést soubor DMA

IBM Rational DOORS může exportovat soubor DMA do jiného formátu, který pak lze použít v jiných programech, jako je DoorScope. Většinu zvukových souborů lze převést do nového formátu pomocí bezplatného převaděče zvuku, ale nevíme o žádném, který by podporoval formát DMA. Vy mohl být schopen otevřít soubor DMA pomocí VLC a poté použít Média > Převést / Uložit možnost nabídky převést do populárnějšího formátu. Další možnost „převodu“, která není technicky převádějící, je pouze přejmenovat příponu souboru .DMA na něco jiného, ​​jako je .MP3. Je možné, že tento soubor je ve skutečnosti ve formátu MP3, ale je pouze přejmenován s příponou DMA.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Pokud se váš soubor DMA neotevírá pomocí žádného z těchto programů, možná budete chtít zkontrolovat, zda čtete příponu souboru správně. Je možné, že ve skutečnosti nemáte soubor DMA, ale místo toho soubor, jehož přípona je pouze vzhled jak se říká „DMA“. DM, DMC a DMG je několik příkladů souborů, které používají velmi podobně znějící rozšíření, ale každý se otevírá s jiným softwarem. DAM je další, který sdílí všechna tři stejná písmena jako soubory DMA, ale je ve zcela jiném formátu; může to být soubor modelu analýzy DeltaMaster, který se otevírá pomocí souboru DeltaMaster nebo souboru DAME Project. Pokud zjistíte, že ve skutečnosti nemáte soubor DMA, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, zda najdete program nebo web, který může soubor otevřít nebo převést.