Skip to content

Co je to soubor ESD?

16 de Srpen de 2021
esd files 5a53e5ea845b3400379dadbd

Soubor s příponou ESD je soubor stažený pomocí souboru Microsoft Stažení elektronického softwaru samotnému souboru se tedy říká soubor pro stahování elektronického softwaru Windows. Ukládá šifrovaný soubor Windows Imaging Format (.WIM). Tento soubor se vám může zobrazit při upgradu operačního systému Windows. To se často stává při stahování souboru z webových stránek společnosti Microsoft za účelem instalace něčeho jako Windows 10. Jiné soubory ESD mohou místo toho zcela nesouviset a znamenat soubor dokumentu průzkumu ExpertScan. Tento druh se používá se softwarem Expert Scan k ukládání průzkumů, formulářů a/nebo zpráv.

ESD soubory.

Jak otevřít soubor ESD

Soubory ESD, které jsou od společnosti Microsoft a které se používají při instalaci aktualizací softwaru, se neotevírají ručně (pokud je nekonvertujete, jak je popsáno níže). Místo toho je systém Windows používá interně během procesu aktualizace. Často jsou uloženy společně se soubory WIM (Windows Imaging Format) v uživatelských AppData Local Microsoft složka, pod WebSetup Stáhnout podsložka. Soubory dokumentů ExpertScan Survey lze otevřít pomocí programu Expert Scan, programu AutoData. Soubory ESD může používat i jiný software, ale ani pro upgrady softwaru, ani pro soubory dokumentů. Pokud žádný z výše uvedených nápadů nefunguje, je pravděpodobné, že není v žádném formátu. V tuto chvíli je pravděpodobně chytré zkusit otevřít textový editor – může to být jen normální textový dokument, ale pokud ne, může to přesto poskytnout nějaké čitelné informace, které vám pomohou určit formát, ve kterém je.

Jak převést soubor ESD

Wim Converter je bezplatný nástroj, který převádí soubory Microsoft ESD na WIM nebo SWM (rozdělený soubor WIM). Bezplatný program NTLite může také uložit jeden na WIM. ESD Decrypter lze použít k převodu ESD na ISO. Vzhledem k tomu, že je tento program stažen pomocí archivu ZIP, možná budete k jeho otevření potřebovat bezplatný extraktor souborů, jako je 7-Zip. ESD Decrypter je program příkazového řádku, takže jeho použití rozhodně není tak jednoduché jako program s uživatelským rozhraním. Je tu velmi užitečné Soubor ReadMe.txt soubor, který je součástí stahování, vám pomůže pochopit, jak soubor převést. Pokud jste nakonec po způsobu, jak zavést soubor ESD, postupujte podle výše uvedených pokynů a převeďte soubor na ISO a poté si přečtěte Jak vypálit soubor ISO na jednotku USB nebo Jak vypálit soubor ISO na DVD . Budete také muset změnit pořadí zavádění v systému BIOS, aby se váš počítač spustil z disku nebo jednotky flash. Soubory dokumentů průzkumu ExpertScan lze exportovat do PDF pomocí výše uvedeného softwaru Expert Scan.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud vám žádný z výše uvedených programů nepomůže s otevřením souboru, je velká šance, že se souborem ESD ve skutečnosti neřešíte, což může být případ, pokud jste příponu souboru špatně přečetli. Například se zdá, že soubory EDS nějakým způsobem souvisejí, ale protože přípony souborů jsou ve skutečnosti různé, je to dobrý náznak, že se liší i formáty, což znamená, že ke svému fungování vyžadují různé programy. Pokud zjistíte, že přípona vašeho souboru nečte „.ESD“, prozkoumejte příslušnou příponu souboru a dozvíte se více o programech odpovědných za jeho otevření nebo převod. FAQ

  • Jsou soubory ESD zaváděcí?

    Soubory ESD lze spustit po jejich převodu na ISO pomocí nástroje, jako je ESD Decrypter nebo NTLite. Jakmile převedete, poklepáním na soubor ISO jej vypalte na disk CD v systému Windows. Nebo si stáhněte bezplatný nástroj, jako je Rufus, k vypálení souboru ISO na jednotku USB.

  • Jak převedu ESD na ISO pomocí NTLite?

    Nejprve přejděte na obraz kartu v NTLite a vyberte Přidat přidat soubor ESD, nebo můžete soubor přetáhnout do NTLite. Dále vyberte Operační systémy kořenová složka> Konvertovat > vyberte WIM (standardní, upravitelné) > OK. Poté vyberte rozbalené Složka WIM > vyberte Vytvořit ISOa pojmenujte složku.