Skip to content

Co je to soubor FAX?

1 de Srpen de 2021
fax files 586fc4d13df78c17b6d5c66e

Soubor s příponou FAX je faxový soubor. Obvykle jsou ve formátu TIFF, což znamená, že jsou to v podstatě jen přejmenované soubory obrázků. Některé soubory FAX mohou být místo toho souborem šablony vytvořeným pomocí Nyní kontaktujte software. Tyto druhy souborů poskytují rozložení pro faxový dokument (soubor .NWP) a mohou zahrnovat možnosti již načtené pro dokument, což je užitečné, pokud vytváříte několik podobně formátovaných dokumentů.

An SFF strukturovaný fax soubor je formát podobný souboru obrázku FAX. S tímto formátem souboru FAX nesouvisí ani mobilní aplikace FaxFile, která vám umožňuje faxovat dokumenty pomocí telefonu nebo tabletu.

Jak otevřít soubor FAX

Většina programů pro správu obrázků by měla být schopna otevřít soubory FAX, jako je výchozí prohlížeč fotografií systému Windows, program Windows Paint, XnView, InViewer, GIMP a Adobe Photoshop. Pokud máte potíže s otevřením souboru FAX, změňte příponu na .TIFF nebo .TIF a zkuste soubor otevřít. Nejde o trik, který můžete u většiny souborů obvykle udělat, ale protože soubory FAX jsou téměř vždy pouze soubory TIFF maskované jinou příponou, toto řešení pravděpodobně uspěje. Některé soubory obrázků FAX mohou být vytvořeny pomocí GFI FaxMaker (ale stále jsou to jen soubory TIF). V takovém případě jej můžete použít k otevření tohoto programu. Soubory šablon Now Contact Fax se mají otevírat pomocí softwaru Now Contact od Now Software pomocí Použijte šablonu možnost rozevírací nabídky. Pokud máte program Now Contact, můžete vytvářet nové soubory FAX prostřednictvím Definovat > Šablony tisku > Faxy Jídelní lístek. Po pojmenování šablony můžete před jejím vytvořením upravit její rozměry a rozložení. Pokud zjistíte, že se soubor na vašem počítači pokouší otevřít soubor, ale je to špatná aplikace, nebo si přejete, aby jej otevřel jiný nainstalovaný program, přečtěte si naše pokyny ke změně programu, který otevírá soubory FAX.

Jak převést soubor FAX

Neexistují žádné bezplatné převaděče souborů, které by mohly uložit soubor s příponou .FAX do jiného formátu, ale také pracovat se soubory TIF/TIFF. Protože je váš soubor FAX téměř jistě jednoduchým obrázkovým souborem, zkuste jej přejmenovat tak, aby používal příponu TIF nebo TIFF. Dále pomocí bezplatného převaděče obrázků převeďte tento soubor na něco jiného, ​​jako je PNG, PDF nebo JPG.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, přečtěte si znovu příponu souboru. Protože „FAX“ obsahuje písmena společná mnoha dalším příponám souborů, můžete si pro tento soubor plést jiný soubor. Například soubory FXA mohou na první pohled vypadat nějakým způsobem související se soubory FAX, ale jsou to skutečně soubory OC3 Entertainment FaceFX Actor používané FaceFX. XAF je další se stejnými třemi písmeny, ale nemá nic společného s formáty uvedenými na této stránce. Toto rozšíření je vyhrazeno pro soubory 3ds Max XML Animation a soubory pro potvrzení přepisu. Pokud nehledáte nic souvisejícího se souborem .FAX, ale spíše fax servis pro odesílání faxů viz náš seznam bezplatných online faxových služeb.