Skip to content

Co je to soubor MPEG?

10 de Srpen de 2021
mpeg files 5970b80403f402001069b749

Soubor s příponou MPEG (vyslovuje se jako „em-peg“) je video soubor Moving Picture Experts Group. Videa v tomto formátu jsou komprimována pomocí komprese MPEG-1 nebo MPEG-2. Díky tomu jsou soubory MPEG oblíbené pro online distribuci – lze je streamovat a stahovat rychleji než některé jiné formáty videa. Formát MPEG pojme data komprimovaná tak vysokou rychlostí, protože místo zachování každého snímku videa ukládá pouze změny, ke kterým dochází mezi jednotlivými snímky.

Soubory MPEG.

Důležité informace o MPEG

„MPEG“ nemluví jen o příponě souboru (jako .MPEG), ale také o druhu komprese. Konkrétním souborem může být soubor MPEG, ale ve skutečnosti nepoužívá příponu souboru MPEG. Aby byl video nebo zvukový soubor MPEG považován za MPEG, nemusí nutně používat příponu MPEG, MPG nebo MPE. Například video soubor MPEG2 může používat příponu MPG2, zatímco zvukové soubory komprimované kodekem MPEG-2 obvykle používají MP2. Videosoubor MPEG-4 se běžně vyskytuje s příponou MP4. Obě přípony souborů označují soubor MPEG, ale ani ve skutečnosti nepoužívají příponu souboru .MPEG. Mezi další standardy MPEG patří MPEG-7 (Interface Description Multimedia Content Description Interface), MPEG-MAR (Mixed and Augmented Reality Reference Model) a MPEG-DASH (Dynamic Adaptive Streaming over HTTP).

Jak otevřít soubor MPEG

Screenshot souboru MPG otevřeného ve VLC ve Windows 8

VLC Přehrávání souboru MPG.
Soubory, které ve skutečnosti mají příponu .MPEG, lze otevřít pomocí mnoha různých multiformátových přehrávačů médií, jako jsou Windows Media Player, VLC, QuickTime, iTunes a Winamp. Mezi komerční software, který podporuje přehrávání souborů .MPEG, patří Roxio Creator NXT Pro, CyberLink PowerDirector a CyberLink PowerDVD. Některé z těchto programů mohou otevírat také soubory MPEG1, MPEG2 a MPEG4. Zejména VLC je známý svou podporou široké škály formátů zvukových a obrazových souborů. Pokud se program, který chcete otevřít soubor MPEG, nespustí, když na soubor dvakrát kliknete, zkuste jej nejprve otevřít a použít jeho Soubor > Otevřeno nabídku (nebo něco podobného) k vyhledání souboru MPEG. Můžete také změnit výchozí program, který systém Windows používá k otevření souboru.

Jak převést soubor MPEG

Snímek obrazovky online převaděče MPG FileZigZag

Převod MPG na MP3 pomocí FileZigZag.
Nejlepším řešením pro převod souboru MPEG je prohlédnout si tento seznam bezplatných programů pro převádění videa a online služeb a najít ten, který podporuje soubory MPEG. Any Video Converter je jedním příkladem. Zamzar je jeden bezplatný online převodník MPEG, který běží ve webovém prohlížeči a převádí MPEG na MP4, MOV, AVI, FLV, WMV a další video formáty, včetně audio formátů jako MP3, FLAC, WAV a AAC. FileZigZag je dalším příkladem online a bezplatného převaděče souborů, který podporuje formát MPEG. Pokud chcete vypálit MPEG na DVD, můžete použít Freemake Video Converter. Načtěte soubor MPEG do tohoto programu a vyberte soubor Na DVD tlačítko buď k vypálení videa přímo na disk, nebo k vytvoření souboru ISO z něj. Pokud máte větší video MPEG, které potřebujete převést, je lepší použít některý z programů, které si musíte nainstalovat do počítače. V opačném případě může nahrání videa na web, jako je Zamzar nebo FileZigZag, chvíli trvat – a poté musíte stažení převedený soubor zpět do počítače, což může také chvíli trvat.

Více informací o MPEG

Obrázek loga MPEG

Existuje mnoho různých formátů souborů, které mohou k ukládání zvuku a/nebo videa používat kompresi MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3 nebo MPEG-4. Více o těchto konkrétních standardech si můžete přečíst na stránce Wikipedie MPEG. Tyto soubory komprimované ve formátu MPEG jako takové nepoužívají příponu MPEG, MPG nebo MPE, ale místo toho soubor, který pravděpodobně znáte lépe. Některé typy zvukových a obrazových souborů MPEG zahrnují MP4V, MP4, XVID, M4V, F4V, AAC, MP1, MP2, MP3, MPG2, M1V, M1A, M2A, MPA, MPV, M4A a M4B. Pokud budete postupovat podle těchto odkazů, můžete vidět, že například soubory M4V jsou video soubory MPEG-4, což znamená, že patří ke kompresnímu standardu MPEG-4. Nepoužívají příponu souboru MPEG, protože mají specifické použití u produktů Apple, a proto je lze snáze identifikovat pomocí přípony souboru M4V a lze je otevřít pomocí programů, které jsou přiřazeny k použití této konkrétní přípony. Jsou to však stále soubory MPEG.

Stále nemůžete otevřít svůj soubor?

Může to být docela matoucí, když máte co do činění s kodeky zvukových a video souborů a jejich odpovídajícími příponami souborů. Pokud se váš soubor neotevře s výše uvedenými návrhy, je možné, že špatně čtete příponu souboru nebo plně nerozumíte tomu, s jakým souborem MPEG máte co do činění. Použijme znovu příklad M4V. Pokud se pokoušíte převést nebo otevřít soubor videa MPEG, který jste stáhli prostřednictvím iTunes Store, pravděpodobně používá příponu M4V. Na první pohled byste mohli říci, že se pokoušíte otevřít video soubor MPEG, protože to je pravda, ale je také pravda, že konkrétní video soubor MPEG, který máte, je chráněné video, které lze otevřít pouze v případě, že je váš počítač autorizován k přehrávání. soubor. Říci, že máte pouze obecný soubor videa MPEG, který musíte otevřít, však nemusí znamenat mnoho. Může to být M4V, jak jsme viděli, nebo to může být něco úplně jiného, ​​jako MP4, který nemá stejnou ochranu při přehrávání jako soubory M4V. Jde o to, věnovat velkou pozornost tomu, co říká přípona souboru. Pokud se jedná o MP4, chovejte se tak a používejte přehrávač MP4, ale ujistěte se, že uděláte totéž pro cokoli jiného, ​​ať už jde o zvukový nebo video soubor MPEG.

Často kladené otázky

  • Jak komprimujete soubor MPEG? Soubor MPEG můžete zmenšit pomocí jednoho z bezplatných softwarových programů pro úpravu videa. Ačkoli se kroky liší podle programu, obvykle přejdete na Soubor > Import, vyberte soubor MPEG a přetáhněte soubor na časovou osu editoru. Vybrat Soubor > Vývozní > MPEG > Pokročilé možnosti a před exportem souboru zvolte menší rozlišení.
  • Jak zruším ochranu zvukového souboru MPEG-4? Stáhněte si nástroj pro odstranění DRM, jako je DRmare Audio Converter, k odemčení souborů MPEG pro legitimní právní účely (např. Jejich zálohování) za předpokladu, že neporušuje podmínky služby, se kterou jste souhlasili při nákupu souboru. Přidejte do nástroje zvukový soubor, vyberte výstupní složku a formát a poté soubor převeďte.
  • Jak zveřejním soubor MPEG na Facebooku? Soubory MPEG jsou jedním z mnoha formátů video souborů, které Facebook podporuje. Při vytváření příspěvku vyberte Foto/Video a přejděte na soubor MPEG, který chcete odeslat. Vybrat Otevřeno a v případě potřeby přidejte komentář nebo jiné informace> Pošta.