Skip to content

Co je to soubor PPSM?

5 de Srpen de 2021
ppsm files 58792bbe5f9b584db3317d7e

Soubor s příponou PPSM je soubor aplikace Microsoft PowerPoint Open XML Macro Slide Show vytvořený pomocí aplikace Microsoft PowerPoint. Ve výchozím nastavení se otevírají v zobrazení prezentace a okamžitě spustí prezentaci. Formát k uložení obsahu používá kombinaci XML a ZIP. PPTM je velmi podobný formát souboru s podporou maker používaný v aplikaci PowerPoint, ale ten, který se otevírá v režimu úprav, když na něj dvakrát kliknete, než spustíte prezentaci. Dva další formáty, které můžete v PowerPointu vidět, jsou PPTX a PPSX. Na žádném z nich nelze spouštět makra, na rozdíl od PPSM a PPTM; PPSX se však v režimu prezentace otevírá automaticky jako PPSM, zatímco PPTX ne.

Jak otevřít soubor PPSM

Soubory PPSM lze otevřít pomocí aplikace PowerPoint, ale pouze pokud je verze 2007 nebo novější. Otevření jednoho ve starší verzi aplikace PowerPoint vyžaduje instalaci bezplatné sady Microsoft Office Compatibility Pack. Soubory PPSM můžete stále upravovat kliknutím pravým tlačítkem na soubor a výběrem Nový (který otevře soubor v PowerPointu), nebo tak, že nejprve otevřete program a poté soubor odtud vyhledáte. Tento formát souboru můžete také otevřít bez PowerPointu pomocí bezplatného programu Microsoft PowerPoint Viewer. Prezentace program, který je součástí kancelářského balíku SoftMaker FreeOffice, otevře také soubory PPSM a mohou existovat i jiné bezplatné prezentační programy, které mohou tyto soubory také otevřít.

Jak převést soubor PPSM

Otevření souboru PPSM v aplikaci PowerPoint vám umožní uložit jej do jiného formátu prostřednictvím souboru Soubor > Uložit jako Jídelní lístek. Vybírat můžete z mnoha formátů, jako jsou PPTX, PDF, PPT, PPTM, POTM a ODP. K převodu PPSM do formátu videa (MP4 nebo WMV) můžete dokonce použít PowerPoint. Stačí použít Soubor > Vývozní > Vytvořte video položka nabídky. Pokud chcete převést do jednoho souboru PDF, další možností je provést to online pomocí Online2PDF.com. Každý snímek můžete v souboru PDF vykreslit jako samostatnou stránku, nebo se můžete rozhodnout pro každý snímek vytvořit samostatné soubory PDF.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor PPSM neotevře pomocí těchto programů prezentace, ujistěte se, že špatně čtete příponu souboru. Některé soubory používají podobnou příponu souboru, ale nemají vůbec nic společného se soubory aplikace PowerPoint nebo s prezentacemi obecně. Jedním z příkladů je PP. Je používána aplikací Pocket Physics Nintendo DS jako soubor skici. Neotevře se proto v žádném z výše uvedených programů a nemá nic společného s prezentací. Některé další příklady zahrnují PRST, PSM, PS, PPR a PPM. Jakkoli se mohou zdát podobné, používají je různé formáty souborů, a proto je nelze otevřít pomocí stejných aplikací.