Skip to content

Co jsou soubory FDX a FDR?

10 de Srpen de 2021
fdx files 587809a15f9b584db3aee331

Soubor s příponou FDX nebo FDR je soubor konečného konceptu dokumentu. Tyto typy souborů používá scenáristický software Final Draft k ukládání skriptů pro televizní epizody, filmy a divadelní hry. The FDR format je výchozí formát souboru používaný v Final Draft verze 5, 6 a 7. Od Final Draft 8 jsou dokumenty místo toho ukládány do novějších FDX formát. Zatímco většina souborů FDR, se kterými se setkáte, budou soubory Final Draft Document, některé jsou soubory Embroidery Design, soubory Windows Error Report nebo SideKick 2 Note. Soubory Flight Data Recorder mohou také používat příponu souboru FDR.

Jak otevřít soubory FDX a FDR

Soubory FDX a FDR lze otevírat a upravovat pomocí Final Draft v operačním systému Windows i Mac. Software není zdarma ke stažení, ale můžete získat 30denní zkušební verzi. I když Final Draft 8 a novější Uložit filmové skripty ve formátu FDX, novější software stále podporuje také formát FDR. Melco’s DesignShop by měl být schopen otevírat soubory FDR, které obsahují návrhy výšivek. Soubory chybových hlášení systému Windows, které používají příponu souboru FDR, jsou generovány z operačního systému Windows nebo z programů, jako je Windows Live Messenger. Tyto soubory jsou určeny k otevření operačním systémem, ale můžete je také otevřít ručně pomocí textového editoru, jako je Notepad ++. Neznáme žádný software, který by mohl otevřít soubor SideKick 2 Note, ale protože se pravděpodobně jedná o nějaký typ textového souboru, jednoduchý textový editor může určitě zobrazit většinu, ne-li celý soubor. Pokud již máte v počítači nainstalovaný program spojený s tímto souborem, pravděpodobně můžete použít nějaký typ Soubor> Otevřít nabídku k otevření souboru FDR v rámci tohoto programu. Soubory záznamu letových dat lze otevřít pomocí Vector Flight Controller nebo eLogger. Pokud výše uvedené informace nejsou užitečné, otevřete pomocí programu Poznámkový blok ++ nebo jiného textového editoru soubor FDX nebo FDR. Soubory Final Draft FDX/FDR nejsou soubory pouze pro text, ale jiný typ může být. Pokud ano, textový editor může být schopen správně zobrazit obsah souboru. Pokud soubor není 100% čitelný, může v něm být nějaký text, který pomůže určit, jaký software se používá k jeho vytvoření a otevření.

Jak převést soubory FDX a FDR

Final Draft 8 a 9 (úplné verze i zkušební verze) automaticky převádí soubor FDR na novější formát FDX, když je otevřen. Final Draft podporuje ukládání obou typů souborů také do PDF, ale pouze v plné, nezkušební verzi. Zkušební verze Final Draft podporuje pouze otevření/převod prvních 15 stránek dokumentu. Pokud máte soubor FDR, který je delší než tento, ale potřebujete jej převést na FDX, zkuste toto řešení. Pokud lze soubory SideKick 2 Note převést do jiného formátu, je to pravděpodobně provedeno pomocí Vývozní nebo Uložit jako nabídku v programu, který ji otevře. Protože však nevíme, jaký software se používá s tímto typem souboru FDR, zkuste jej otevřít pomocí programu Poznámkový blok ++ a poté jej uložit v novém textovém formátu, jako je HTML nebo TXT. Neexistuje žádný důvod převést soubor FDR chybové zprávy, který se používá s operačním systémem Windows.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor v tuto chvíli neotevře, pravděpodobně špatně čtete příponu souboru. To je docela snadné, pokud má soubor v příponě souboru společná písmena, jako je tomu u těchto dvou. Některé příklady přípon souborů, které byste mohli zaměnit za jeden z nich, zahrnují FXB a EFX. Další je FPX. I když to vypadá docela podobně, je to opravdu obrázek uložený ve formátu souboru bitmapového obrázku FlashPix. Nelze jej otevřít pomocí výše uvedených programů. FRD vypadá také jako tato rozšíření, ale používá se pro soubory Data Frequency Response.