Skip to content

Facebook Messenger Kids chce učit online bezpečnost

5 de Říjen de 2022
GettyImages 581036187 d029d394f1c6453e87eb74cdadbf135b

Dnes Messenger Kids dostává první z plánované série aktivit v aplikaci, jejichž cílem je naučit mladé uživatele, jak je důležité zůstat v bezpečí a být na internetu ohleduplní. Pledge Planets je nová epizodická série aktivit pro Messenger Kids, navržená s pomocí odborníků na online bezpečnost a specialistů na vývoj dětí. Cílem epizod je naučit děti, jak zvládat různé sociální situace, s různými minihrami zaměřenými na laskavost, respekt, bezpečnost a zábavu.

První epizoda s názvem „Be Kind“ je dnes dostupná pro všechny země, kde je Messenger Kids k dispozici. Představuje dětem majitele obchodu se sendviči, kterému mohou pomoci hraním dvou různých miniher o laskavosti. Hrubé recenze vyžadují přiřazování správné online odpovědi k recenzím zákazníků, zdůraznění rozdílu mezi laskavým a nevlídným chováním a zároveň vysvětlení nástrojů blokování a hlášení. Order Up používá emotikony, které dětem pomáhají pochopit, jak číst a interpretovat emoce v online interakcích. Informace o dalších aktivitách Pledge Planets zatím nebyly sdíleny, ale Facebook říká, že se všechny budou týkat Messenger Kids Pledge. „Buďte laskaví, respektujte, buďte v bezpečí a bavte se.“

Slibte planety na Messenger Kids

Uživatelé Messenger Kids (a jejich rodiče/zákonní zástupci) se dnes mohou podívat na první epizodu Pledge Planets a na kartě Prozkoumat najdou novou sérii aktivit. Další epizody zatím nejsou k dispozici, ale Facebook říká, že jsou „již brzy“ a měly by se objevit v aplikaci Messenger Kids spolu s první epizodou. Aplikaci Messenger Kids si můžete zdarma stáhnout z iOS App Store, Amazon Appstore nebo Google Play.