Skip to content

Facebook Protect začne vyžadovat 2FA pro vybrané účty

21 de Červenec de 2022
GettyImages 1341977806 57372b4152134e6994023b37fe252122

Vysoce profilované účty, které Facebook považuje za ohrožené útokem hackerů, budou brzy muset nastavit dvoufaktorové ověřování. Bezpečnostní program Facebook Protect, který poskytuje extra ochranu proti hackingu způsobilým účtům, plánuje v blízké budoucnosti zavést povinné 2FA. Program v současné době poskytuje silnější bezpečnostní opatření, monitorování hrozeb hackerů a možnost 2FA. Podle Facebooku se tato možnost pro 2FA nevyužívá tak často, jak by měla.

Aby bylo pro uživatele Facebooku Protect snazší splnit nový požadavek 2FA, Facebook se také snaží zjednodušit proces registrace. Včasné testy využívající vylepšenou zákaznickou podporu a zjednodušenou registraci údajně přinesly míru přijetí přes 90 procent v průběhu měsíce.

Účty pro novináře, obránce lidských práv, politické kandidáty a tak dále jsou považovány za nejrizikovější. Facebook tvrdí, že mnoho z těchto uživatelů nepoužívá 2FA, navzdory potenciálnímu zvýšenému riziku. Facebook ve svém oznámení uvádí: „… věříme, že je to důležitý krok vpřed pro tyto vysoce cílené komunity.“

Facebook Protect

Facebook plánuje v průběhu několika příštích měsíců globálně rozšířit požadavek 2FA. Je důležité si uvědomit, že 2FA nebude požadavkem pro všechny účty na Facebooku (pouze pro uživatele Facebook Protect), ale je stále doporučeno pro každého. V současné době je jediným způsobem, jak se připojit k Facebooku Protect, prostřednictvím pozvánky zaslané přímo z Facebooku.